Отговори
# 720
  • Мнения: 4 097
Излезе и моят резултат от Цитонамазката 2Б група е в канала, шийка 1ва група. Микробиологията е чиста. Да се притеснявам ли от тази група? Или ще ми дадат свещички и после контрола, или ще трябва да ходя на колпоскоп?

Последна редакция: чт, 22 дек 2016, 17:43 от Arizona_85

# 721
  • Мнения: X
За да си по спокойна, отиди на колпоскоп, Мариа Сиа, ти при кого прави конизацията, и всички други изслевания, за да сложа координатите на 1 страница  Peace

# 722
  • София
  • Мнения: 12 011
За да си по спокойна, отиди на колпоскоп, Мариа Сиа, ти при кого прави конизацията, и всички други изслевания, за да сложа координатите на 1 страница  Peace

Не трябва ли да има поне няколко доволни от някой лекар, за да намери той/тя място на първа страница?

# 723
  • Мнения: X
Ами, аз която ходя при др Коларова, и съм я сложила на 1 страница, съм доволна от нея, но никъде по темите не съм срещала такива който да са ходили при нея, и да съм видяла мнение за нея. Искаше ми се да има по голям избор от специалисти  Rolling Eyes

# 724
  • Мнения: 145
Dados, това е доктор Янчо Делчев, Болница Доверие. Прекрасен лекар и човек! Не съм срещала тук много други мнения за него, но това което получих като информация, все пак, ми беше достатъчно да избера него. Ще се радвам дори и на едно момиче да помогна, ако има колебания за доктор. Simple Smile

# 725
  • Мнения: 17
Здравейте момичета,

Моля да ме извините за глупавия въпрос, но колпоскопия кога се прави - преди или след прием на имуностимуланти? И има ли единно мнение всъщност за подходящ момент за процедурата?

Питам, тъй като по нареждане на гинеколожката ми пия Изопринозин за 3 месеца по схема и ми каза след това да правим колпоскопия.

Иначе резултатите ми от цитонамазката са:

Резултат от цитологичен анализ:
Забележка: Много кръв, единични койлоцити без атипизъм. За проследяване!
   
Адекватност на материала: Задоволителен, Наличие на клетки от трансформационната зона, Кръв

Група по Папаниколау   PAP IIB

Интерпретация на резултат   1. АБНОРМАЛНИ ЕПИТЕЛНИ КЛЕТКИ
    - Плоски епителни клетки
        * Ниcкостепенна плоскоепителна лезия (LSIL) съдържаща: HPV/лека дисплазия/CIN 1

Препоръки: Колпоскопия

# 726
  • Мнения: 1 078
Компоскопия се прави,  ако цитонамазката или гинекологичният преглед покажат отклонения от нормата най-общо казано.  Вашият лекар е преценил това изследване да се направи след курса на стимулиране, защото показанията от цитонамазката са такива, че организмът би могъл и е в състояние да се справи с проблема. Нищо обаче не пречи колпоскопия да се направи по всяко време.

# 727
  • Мнения: 2 838
Излезе и моят резултат от Цитонамазката 2Б група е в канала, шийка 1ва група. Микробиологията е чиста. Да се притеснявам ли от тази група? Или ще ми дадат свещички и после контрола, или ще трябва да ходя на колпоскоп?
Доста странен резултат. По-логично е обратното - 1-ва група в канала, 2-ра от порциото. Преди време пред мен в кабинета на една жена с подобни резултати звъняха за допълнително уточнение до лабораторията. От канала й бяха писали 3А, от порцио - 1-ва група. Оказа се, че и двете са 3А и са сгрешили при писането.
Иначе, ако е вярна и няма грешка, има уточняващи моменти: имаш ли раничка, някакви оплаквания? Нещо друго отбелязано ли е, като напр. койлоцити, изменени клетки, т.н.? Спрямо това лекарят ще прецени как да продължи. Колпоскопът вижда само шийката, няма как да види какво се случва в канала, а при теб резултатът показва проблем там.

Тrinity2007, странно ми е, че не е направена колпоскопия още сега, честно казано  Rolling Eyes В цикъл ли си била, че има наличие на кръв в изследванията? Мен това в съчетание с абнормалните клетки би ме притеснило, честно казано. Имаш ли раничка? Типизиране на hpv правено ли е?

# 728
  • Мнения: X
На моята цитонамазка не пишеше нито група за канала нито за шийката,  2-3а е общата група  Rolling Eyes

# 729
  • Мнения: 4 097
И на мен ми е странно, но още не съм взела на лист резултата, само по телефона ми го каза лекарят и коментира, че всичко е ОК и следващ преглед след 6 или 12 месеца.
Иначе оплаквяния нямам, след раждане съм, но секцио.

# 730
  • Мнения: 17
Излезе и моят резултат от Цитонамазката 2Б група е в канала, шийка 1ва група. Микробиологията е чиста. Да се притеснявам ли от тази група? Или ще ми дадат свещички и после контрола, или ще трябва да ходя на колпоскоп?

Тrinity2007, странно ми е, че не е направена колпоскопия още сега, честно казано  Rolling Eyes В цикъл ли си била, че има наличие на кръв в изследванията? Мен това в съчетание с абнормалните клетки би ме притеснило, честно казано. Имаш ли раничка? Типизиране на hpv правено ли е?

The doors, да бях точно преди цикъл, когато ми взе материал за цитонамазка +HPV. В момента пия имуностимуланти за положителни HPV 52 и 59. Имам и малка раничка.
Тя каза, че койлоцитите са без атипизъм, така че да изчакаме след курса с Изопринозина.

# 731
  • Мнения: 145
Момичета, да попитам възможно ли е да ми дойде цикълът 10 дни след конизацията? Сега ми е 22-ри ден, попринцип съм на 28 или 30 дни т.е доста по-рано е, ако е цикъл?  Shocked Blush

# 732
  • София
  • Мнения: 12 011
Момичета, да попитам възможно ли е да ми дойде цикълът 10 дни след конизацията? Сега ми е 22-ри ден, попринцип съм на 28 или 30 дни т.е доста по-рано е, ако е цикъл?  Shocked Blush

Каква бе конизацията?


Тя каза, че койлоцитите са без атипизъм, така че да изчакаме след курса с Изопринозина.

За пръв път чувам за койлоцити без атипизъм. Самото наличие на койлоцити е знак да се вземат мерки.

# 733
  • Мнения: 145
змия, конизацията ми беше с електро примка.

# 734
  • София
  • Мнения: 110
Maria Sia по това време след конизацията е нормално да има кървене. Образуваната обгорена коричка започва да се лющи. Така ме беше предупредил моя доктор, но лично при мен нямаше такова кървене. Ако  е по-обилно от цикъл, по-конкретно ми бяха казали ако пълниш превръзка за 1 час, обади се на лекаря си.
Иначе  след leep и на мен цикъла ми дойде няколко дни по-рано и беше по-продължителен от нормалното.

Общи условия

Активация на акаунт