Избор на сушилня - 6

  • 108 771
  • 722
  •   1
Отговори
# 645
  • София
  • Мнения: 12 006
Ние пък с мъжа ми се чудим за Свързващия кит дали става само когато са едни и същи марки уреди или може и на различни марки, но с еднакви размери, предлага да я сложим върху пералнята  Tired

А моята пералня също е 6кг, нали е подходяща сушилня 8кг  Hug
Може и на различни модели, но не винаги - зависи от моделите, т.к. не всички модели на кит-а пасват на и пеалнята и на сушилнята. За китовете - повечето ми изглеждат паянтови. Но като отидете в магазина питайте дали отгоре захвата на кит-а за краката на сушинлята ще си пасне с вашата ивижте дали мястото за захващане към пералнята ще пасне. За целта огледайте и премерете на пералнята горния капак, колко см. е издаден от задния капак и по средата дали има нещо, което да пречи. Това за китовете които се захващат с болт към пералнята. Има и едни китове които се захващат с двойнолепящо тиксо за пералнята и с едни каиши се вързват двете машини - много ми е грозно и нестабилно изглеждащо. За по-сигурно си запши моделите на двете машини и в магазина проучете дали ще пасне.
По втория ти въпрос за кг. - подходяща е.

# 646
  • Мнения: 282
На нас ни обясниха, че за избора на свързващ кит има значение марката на сушилнята, а не на пералнята.
Някъде преди две седмици купихме сушилня Електролукс и свързващ кит за AEG и Електролукс, мъжът ми я монтира върху пералнята. Засега нямам никакви проблеми, само следя когато работи пералнята, вратичката на сушилнята да е затворена, защото все пак си има вибрация при центрофугиране.

Аз пък снощи видях, че от сушенето на блузони с ципове плексигласът на вратичката на сушилнята отвътре се е надраскал на едни къси резки, което никак не ми е приятно да го гледам на практически нова машина, въпреки че със сигурност не влияе на работата ѝ. Блузоните ги суша със закопчан цип и обърнати наопаки, и независимо от това е станало. А няма как да не ги суша в нея, те са голяма част от гардероба вкъщи. Ето, оплаках се Sad.

# 647
  • София
  • Мнения: 262
Здравейте!
След дълго мислене и четена на част от тази тема вчера си купих сушилня AEG LAVATHERM 76385AH3.
Искам да попитам тези, които имат такава:
1. В ръководството за употреба се препоръчва преди първото пускане да се настрои регулирането на влагата на прането спрямо твърдостта на водата. Има описание как се прави това. Въпросът ми е знае ли някой каква е водата в София - твърда или мека.
2. В инструкцията за употреба не пише нищо за транспортен болт. Аз, обаче, като си сложа ръката в сушилнята и се опитам да завъртя барабана, той не помръдва. Искам да уточня, че все още не сме я включили в контакта и не сме правили нищо по нея освен разопаковане,  ако това има значение за евентуален транспортен болт. Има ли този модел на AEG транспортен болт?
Благодаря предварително ако някой, който има такъв модел сушилня се вклйчи.

# 648
  • София
  • Мнения: 12 006
Здравейте!
След дълго мислене и четена на част от тази тема вчера си купих сушилня AEG LAVATHERM 76385AH3.
Искам да попитам тези, които имат такава:
1. В ръководството за употреба се препоръчва преди първото пускане да се настрои регулирането на влагата на прането спрямо твърдостта на водата. Има описание как се прави това. Въпросът ми е знае ли някой каква е водата в София - твърда или мека.
2. В инструкцията за употреба не пише нищо за транспортен болт. Аз, обаче, като си сложа ръката в сушилнята и се опитам да завъртя барабана, той не помръдва. Искам да уточня, че все още не сме я включили в контакта и не сме правили нищо по нея освен разопаковане,  ако това има значение за евентуален транспортен болт. Има ли този модел на AEG транспортен болт?
Благодаря предварително ако някой, който има такъв модел сушилня се вклйчи.
При мен имаше транспортен болт отзад и сиропори и наилон вътре в барабана. Принципно барабана на сушилнята се вътри трудно на ръка за разлика от на пералнята - това е нормално.
Такава настройка за вода не съм правила, даже сега разбирам за такова нещо. В Сф е мека водата. Помня, че пишеше първия път да се пуснат стари чаршафи на най-дългата и силна програма - това е за да обере миризмите от първото пускане. На 3-то при мен вече не миришеше на "нова машина".
------------
За кит-а - ако е такъв, който се захваща с болт за пералнята - има значение и пералнята каква е като дизайн отзад, защото на накои модели няма къде да се захване този кит за нея. АЕГ и Електролукс са един бранд и е напълно възможно да са еднакви като дизайн на мястото за свързване, все пак АЕГ си имат техен кит.

# 649
  • Вече с постоянно местожителство на село...
  • Мнения: 408
Здравейте и ние вчера направихме покупка от Зора, доставката ще е чак в събота, освен че я нямаше налична в магазина, нямаше и свободни дати за доставка! 30лв е даставката до нашето село, на 35км сме от София. Това е марката и модела
https://www.zora.bg/hotpoint-ariston/aqc9-6f7-tm1/30537
Никъде не видях отзиви и коментари за Аристон, но според мен е факт че когато има 3-5-9 човека доволни от някой модел и горещо ги препоръчват! Ще пиша отзиви щом я пробвам Wink

# 650
  • Мнения: 2 888
Благодаря   bouquetза включването за свързващ кит, явно е особен момента и ако решим да хо правим ще внимавам  Peace
 Аз обаче започнах да се замислям дали да не поръчам като Уърпула от последния пост купена от Техномикс или дабси взема избраната Електролукс Rolling Eyes newsm78 Thinking

# 651
  • София
  • Мнения: 12 006
Благодаря   bouquetза включването за свързващ кит, явно е особен момента и ако решим да хо правим ще внимавам  Peace
 Аз обаче започнах да се замислям дали да не поръчам като Уърпула от последния пост купена от Техномикс или дабси взема избраната Електролукс Rolling Eyes newsm78 Thinking
Като си прецениш.  В момента AEG 76385AH3 /от предпоследния пост/ е на 900лв. с промоция до края на деня.

# 652
  • Ямбол
  • Мнения: 38
Здравейте, преди един час ми докараха сушилнята от Технополис. Спрях се на AEG T8Dbe4     и от мерак веднага я пуснах, но вече имам питания. Оказа се, че само програма памук е за 8кг. а др. за 3, 2, 1 кг. Мислех на микс да пускам а тя е за макс. 3 кг и накрая настроих памук, сега не знам какво ще стане, тъй като прането е смесено има дънки , тънки пуловерчета и др. Вие какви програми ползвате за такъв вид смесено пране и имат ли вашите ,ограничения относно кг? Не съм настроила твърдостта на водата а при нас е твърда и болт не сме махали , както и не знаех, че трябва да изчакам няколко часа преди да пусна. Това дали ще е проблем?

# 653
  • Ловеч
  • Мнения: 729
Здравейте, преди един час ми докараха сушилнята от Технополис. Спрях се на AEG T8Dbe4     и от мерак веднага я пуснах, но вече имам питания. Оказа се, че само програма памук е за 8кг. а др. за 3, 2, 1 кг. Мислех на микс да пускам а тя е за макс. 3 кг и накрая настроих памук, сега не знам какво ще стане, тъй като прането е смесено има дънки , тънки пуловерчета и др. Вие какви програми ползвате за такъв вид смесено пране и имат ли вашите ,ограничения относно кг? Не съм настроила твърдостта на водата а при нас е твърда и болт не сме махали , както и не знаех, че трябва да изчакам няколко часа преди да пусна. Това дали ще е проблем?

Здравей!
Честита нова придобивка!
На моята сушилня също програмата за памук е с максималните 9,кг, а другите са за 3, 3.5 и т.н. До момента така и не съм пускала програма на памук (имаме я от месец). Суша най-много на програма микс и макар да е за 3 кг ми суши перфектно двоен комплект чаршафи с 2 чифта пижами и някоя друга блуза. По този начин суша и дънки, блузки, дрехите на детето. Може да пробваш смесените материи на програма микс и да добавиш минути към стандартната програма, ако имаш такава възможност.

# 654
  • Мнения: 13 202
Някой от вас ползва ли кърпички за сушилня? По-скоро на ДМ. Взех за проба, сложих при пусканетo, но не отчитам нищо! Нито аромат, нито някаква осезаема мекота или нещо друго. При яас как е
Няма аромат и при мен, спрях да ползвам.

# 655
  • Мнения: 2 888
Благодаря   bouquetза включването за свързващ кит, явно е особен момента и ако решим да хо правим ще внимавам  Peace
 Аз обаче започнах да се замислям дали да не поръчам като Уърпула от последния пост купена от Техномикс или дабси взема избраната Електролукс Rolling Eyes newsm78 Thinking
Като си прецениш.  В момента AEG 76385AH3 /от предпоследния пост/ е на 900лв. с промоция до края на деня.
хихи вкара ме в още по голям размисъл  Crazy Hug
Тази оферта ли имаш предвид http://www.techmart.bg/products/product_details/32192
 ще огледам/сравня добре 2та или 3те уреда и ще поръчам тази вечер  Peace Hug

# 656
  • Ямбол
  • Мнения: 38
Здравейте, преди един час ми докараха сушилнята от Технополис. Спрях се на AEG T8Dbe4     и от мерак веднага я пуснах, но вече имам питания. Оказа се, че само програма памук е за 8кг. а др. за 3, 2, 1 кг. Мислех на микс да пускам а тя е за макс. 3 кг и накрая настроих памук, сега не знам какво ще стане, тъй като прането е смесено има дънки , тънки пуловерчета и др. Вие какви програми ползвате за такъв вид смесено пране и имат ли вашите ,ограничения относно кг? Не съм настроила твърдостта на водата а при нас е твърда и болт не сме махали , както и не знаех, че трябва да изчакам няколко часа преди да пусна. Това дали ще е проблем?

Здравей!
Честита нова придобивка!
На моята сушилня също програмата за памук е с максималните 9,кг, а другите са за 3, 3.5 и т.н. До момента така и не съм пускала програма на памук (имаме я от месец). Суша най-много на програма микс и макар да е за 3 кг ми суши перфектно двоен комплект чаршафи с 2 чифта пижами и някоя друга блуза. По този начин суша и дънки, блузки, дрехите на детето. Може да пробваш смесените материи на програма микс и да добавиш минути към стандартната програма, ако имаш такава възможност.
Благодаря за бързия отговор. Другия път ще пробвам микса с добавка на минути Wink     
Току що ги извадих и като, че ли са се свили, малко съм разочарована. При вас свиват ли се?

Последна редакция: нд, 27 ное 2016, 19:32 от krastavichka

# 657
  • Мнения: 1 523
И на нашето АЕГ не можем да намерим транспортен болт, ММ проверява няколко пъти. Много си харесвам сушилнята, а пералнята ни е на бош. Освен със свързващ кит, ММ ми каза че може и с крепежни елементи да се сложат една върху друга. Незнам кое е по добрия вариант. Сега се нанасяме в ново жилище и си стоят в коридора без да са сложени една върху друга та дано стане Sad Някой правил ли е комбинация на сушилнп АЕГ с пералня Бош и как сте ги монтирали ?

# 658
  • Ловеч
  • Мнения: 729
Здравейте, преди един час ми докараха сушилнята от Технополис. Спрях се на AEG T8Dbe4     и от мерак веднага я пуснах, но вече имам питания. Оказа се, че само програма памук е за 8кг. а др. за 3, 2, 1 кг. Мислех на микс да пускам а тя е за макс. 3 кг и накрая настроих памук, сега не знам какво ще стане, тъй като прането е смесено има дънки , тънки пуловерчета и др. Вие какви програми ползвате за такъв вид смесено пране и имат ли вашите ,ограничения относно кг? Не съм настроила твърдостта на водата а при нас е твърда и болт не сме махали , както и не знаех, че трябва да изчакам няколко часа преди да пусна. Това дали ще е проблем?

Здравей!
Честита нова придобивка!
На моята сушилня също програмата за памук е с максималните 9,кг, а другите са за 3, 3.5 и т.н. До момента така и не съм пускала програма на памук (имаме я от месец). Суша най-много на програма микс и макар да е за 3 кг ми суши перфектно двоен комплект чаршафи с 2 чифта пижами и някоя друга блуза. По този начин суша и дънки, блузки, дрехите на детето. Може да пробваш смесените материи на програма микс и да добавиш минути към стандартната програма, ако имаш такава възможност.
Благодаря за бързия отговор. Другия път ще пробвам микса с добавка на минути Wink     
Току що ги извадих и като, че ли са се свили, малко съм разочарована. При вас свиват ли се?

Пробвай да ги поопънеш малко - ръкавите, крачолите. Аз гледам да ги пускам първо на програма с по-ниска температура и в зависимост от резултата-добавям минути или ги оставям малко на леглото, преди да ги прибера. 😊

# 659
  • Мнения: 2 888
Благодаря   bouquetза включването за свързващ кит, явно е особен момента и ако решим да хо правим ще внимавам  Peace
 Аз обаче започнах да се замислям дали да не поръчам като Уърпула от последния пост купена от Техномикс или дабси взема избраната Електролукс Rolling Eyes newsm78 Thinking
Като си прецениш.  В момента AEG 76385AH3 /от предпоследния пост/ е на 900лв. с промоция до края на деня.
хихи вкара ме в още по голям размисъл  Crazy Hug
Тази оферта ли имаш предвид http://www.techmart.bg/products/product_details/32192
 ще огледам/сравня добре 2та или 3те уреда и ще поръчам тази вечер  Peace Hug

Моля някой да каж при онлайна поръчка колко ще ми струва ЗАСТРАХОВКАТА за сушилня  Praynig Praynig Praynig

Общи условия

Активация на акаунт