сушилка или сушилня в стаята която спим

  • 3 232
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 36 768
Сушилнята би трябвало да е по-добрият вариант при всички положения. Твоят човек щом има проблем с дробовете изобщо не помисляй за сушилник, ще го съсипеш с тая влага. Прочети изобщо малко повече в нета колко е вредно да сушиш дрехи на сушилник в стая, където се живее. Да не говорим за стая, където се спи. Астматичка съм и знам за какво става дума.

Аз също имам сушилня, родих се откакто я купих. Това са едни от най-добре вложените пари в домакинството ми.

# 16
  • Мнения: X
Категорично и на 100% сушилня е по-добре. Само гледай да е клас на кондензация "А" и нека в магазините не те заблуждават с другите класове защото има клас на енергийна ефективност и клас на изсушаване. Всички класове е най-добре да са А но обърнете специално внимание на класа на кондензация. Той отразява колко добре сушилнята успява да кондензира водата от прането и колкото по-добре толкова вероятноста за влажен въздух е намалена. Аз избирах по този параметър защото и мен ме беше страх от влага но по други причини. А вие щом ще ви е в спалнята а и човек с проблем с дробовете според мен е задължително да обърнете внимание и на този параметър

# 17
  • Мнения: 482
Категорично сушилня:
 Суши се в пъти по - кратко време
 Водата се събира в отделението за вода, а не отива по прозорците
 Допълнително изчиства дрехите от прахоляка и други
 Шумът е приемлив
 Отоплява помещението

# 18
  • Мнения: 5 984
Поради липса на място сложихме сушилнята на остъклена тераса. Притеснявах се да не замръзва, защото е указано да не са държи в помещение с температура под 4 градуса, а при нас терасата е и пушалня и почти постоянно има отворен прозорец. Притеснявах се и при студено време да не се замъгляват стъклата. Използвам я вече втора година-нито едното нито другото се случи. При това не е от най-модерните, защото е втора употреба. Т.е. кой знае каква влага няма.
А нямате ли остъклена тераса?

# 19
  • Мнения: 2 074
Мерила ли си колко градуса става на терасата, когато е най-студено? Предстои ни ремонт и купуване на сушилня и мисля да я сложим на остъклената тераса.Притеснявам се да не се повреди...Друг е въпросът, че още не знам каква да е. Кога ще има черен петък,  якой знае ли? Понеже доста неща ще купуваме след ремонта. А съпругът мииска да изнесем и перал ята на терасата. Как мислите, възможно ли е...? Не знам колко градуса трябва да е околната температура.

# 20
  • Мнения: 5 984
Не съм мерила,за съжаление. Точно поради притеснение от повреда купих втора употреба-по-лесно да я прежаля, ако и се случи нещо. Но за пералня ми се струва неудачно. Позната си монтира пералня в неотопляема пристройка,близо до входната врата. През по-миналата зима замръзна водата в маркуча, довеждащ вода от мрежата към пералнята. Като се постопли се спука и ....Същата тази зима аз имах сушилня на терасата и нямах проблем. При нея/сушилнята/ де факто няма какво да замръзне,ако кондензираната вода се изхвърля непосредствено след приключването на цикъла.Замръзва водата.

# 21
  • Мнения: 77
момичета, сега замислям да остъкля тази тераса, другата е приобщена...  и догодина да взимам сушилня в такъв случай
да, притесняваше ме факта, че отдолу ап. и отгоре всички тераси са отворени.
точно защото прочетох, че може да замръзне сушилнята или там нещо  си и да се спука... счупи...но след като има ползвали от вас на тераса и не е замръзнала, освен да мина на този вариант...нм
и докато купя сушилня да простирам там....

Общи условия

Активация на акаунт