Бременна в 26 г.с. и хидронефроза на плода

  • 4 507
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
Здравейте,мили мами .Имам следния проблем : При фетална морфология в 18 г. ц. ,Др Атанасова от Медицински център ,,Марковс" откри двустранна пиелектазия на плод.Тогава размерите на бъбрека бяха 5.5 мм и 6.5 мм. В 25 гестационна седмица левия беше вече 19 мм- хидронефроза, а десния си е нормален.Казаха ми ,4е ако продължава да се увеличва , бъбрека ще атрофира и детето ще остане само с един  Sad Sad Мн съм притеснена:( Някой имал ли е  подобен проблем? израства ли се такава хидронефроза или трябва операция ?Пишете ми мили майки .Предварително  ви благодаря Simple Smile

# 1
  • Мнения: 12
Здравейте, аз съм в 21 седмица и също откриха хидронефроза на плода на двата бъбрека, в едния е 7.8мм в другия е 9.6мм, казаха ми че трябва да се се следи другия месец, пак съм на преглед за да го видим, дали сте имали такива случаи, какво можете да споделите. Благодаря!

# 2
  • Варна
  • Мнения: 3 888
И аз съм така. С големия ми син беше така. Следихме го до навършване на 6 м., тогава бяха вече в норма. При момчетата явно е често срещано.

# 3
  • Мнения: 12
При нас интересното е че е момиченце и се среща тази хидронефроза, дано всичко да е наред за в бъдеще. Стискайте палци

Общи условия

Активация на акаунт