Ясли в Бургас

  • 21 834
  • 99
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 298
nadi4ka-alq прочетох ти поста и  Shocked не мога да повярвам че мъжа ти се влияе от мнението на майка си.Аз даже не обръщам внимание на хорските мнения.Според свеки-мн малък бил.После да изчакам да мине зимата.Ама говори си тя и кой я слуша.Мъжът ми ме посъветва да си обикалям кафетата докато Гали навърши 2г че после цял живот щяла съм да работя.Уж се съгласих,но не ме свърта.Имам 4-5 приятелки които на 1г3-4м са ги дали децата на ясла.Та не съм единствена.Гали се адаптира.Плака първият ден след ваканцията само докато влезе.После не е плакал,папкал е и е спал.Играеше си с играчките като отидохме.Ние го водим в 10.В 16ч си го взимаме.
Виолета Роди на 15.дек.Така че Ани ходи на ясла и 2-3 дни и тя е плакала.Но свикна и си играе и тя.И най-интересното е че там яде.А иначе е мн злояда и вкъщи иска само кисело мляко.

Успех каквото и да решиш!

П.П.Лекувам детето си с хомеопатия,така че сополи и кашлица не ме притесняват.Без тях не може.

Последна редакция: нд, 06 яну 2008, 17:08 от Ренито

# 46
  • Бургас
  • Мнения: 242
Здравейте!Може ли някой да ми даде отзиви за  яслата в ОДЗ "Звънче" в Славейков?Има ли някой,чиито деца ходят там?Доволни ли сте?Днес подадох молба  там,защото ми е най- близко.Благодаря ви предварително!

# 47
  • Мнения: 27
Относно яслата "Звънче"-няколко пъти ходих на "оглед" там,преди да запиша някъде детето си.Госпожите ми се сториха мнг внимателни,децата бяха спокойни,единия път си лягаха да спат,другия път си играеха занимателно.Аз живеея "на гърба" на яслата и там ми беше мнг удобно за детето.Разколебах се тогава,заради една моя позната,която беше крайно недоволна от там.Миналата год детето й ходеше там и все било жадно,пантофите му били на обратно,прибирал се с чужди дрехи и памперси,не го научили на гърне и да се храни само и ред др.неща.Преместиха го в"Иглика" и са мнг доволни,ама и то вече е на градина.Тогава това ме стресна и записах детето си на друга ясла,сега малко съжалявам, защото ми е трудно воденето и взимането.И моето се е прибирало с друг памперс,но те явно ги бъркат като ги вадят от шкаф4етата вън,защото пък иначе  са написани с фулмастер на кого са,да не ги бъркат като ги пишкат в тоалетната.Така че ,спокойно си пускай детето.Където и да е никой няма да си го гледа като теб,но сам убедена че ще бъдат полагани възможно най-добрите грижи за нашите деца,в която и ясла да са,предвид на какво напрежение са подложени тия жени.

# 48
  • Бургас
  • Мнения: 225
Някой ходил ли е днес до яслата на бул.Сан Стефано да си записва детенцето?

# 49
  • Мнения: 2 577
Някой ходил ли е днес до яслата на бул.Сан Стефано да си записва детенцето?


Да, току що четох Бургаската тема. Ренито е ходила  Peace

# 50
  • Мнения: 1 298
Днес Гали нямаше търпение да влезе в яслата.Сочеше вратата докато му обувах пантофките  Grinning Това много ме радва.Но забелязах че малко вода им дават понеже памперса му нощем няма много пиш  Thinking
Общо взето все нещо ще ни притесява.Не е като ние да си ги гледаме...

# 51
  • Мнения: 27
Рени,мнг се радвам за Галко,че вече се е адаптирал.И аз мисля да пробваме пак другата седмица.А за памперса не се притеснявай-Аля като направи 1 год спря да пишка нощем.Според мен можеш само да се радваш,значи вече  започва да се задържа сам и да си създава навици.Нищо чудно скоро да махнете и памперса и дано!!!А за водата лелките ми бяха казали,че им дават от шишетата,когато си поискат,а иначе на всички дават по няколко пъти на ден от шоличките(както те сами им казват).Мисля си, дали да не пробвам сутрин само мъжът ми да оставя Аля на ясла,да не преживява толкова много раздялата  с мен ???Дали ще е по-добре за нея?

# 52
  • Мнения: 27
Рени,можеш ли да видиш днес като взимаш Галко от ясла,колко ни е таксата и до кога трябва да я платим!?

# 53
  • Мнения: 2 577
ох, те сега и таксите ли ще вдигат?
нали купоните за ДК са от 0.96 на 1.50лв?

И да питам кога си взимате децата - отколко доколко?

# 54
  • Мнения: 19
Здравейте момичета,
Вие много сте писали за тези ясли но можете ли да ми дадете съвет? Моята малката е сега на 7 месеца и смятам да я давам на ясла от есента ако може т.е. най-рано възможно. Но миналата седмица в петък биах в ОДЗ Иглика в Славвейков и директно ме отрязаха че всичко за 2008 било заето още от 2007, зачото имали 70 молби и нас ни писаха 13 за 2008 и ми казаха че да забравим за прием преди 2009 есента, което ме стресна. Та днес подадох мола и в звънче но май и там е трагедия с местата, така и не разбрах зачото старшата я нямаше и ме помолиха да се обадя утре за статуса, но там заместващата ми каза че приемали деца от 2 годинки там. #Crazy newsm78 В Райна Княгиня реших да се обадя по телефона но никой не вдига там и ме обзема паника, че моята красавица тази година ще я гледа някоя жена у дома, което ще ми излезе лекинко солено. Наитина ли етолкова лошо положението или от яслите само така се застраховат.
Моля успокойте ме, че не съм единствената шматка дето се е залюхала и не си е записала детето навреме и изобщо възможно ли е такъв наплив да има.  Sick

# 55
  • Мнения: 4 514
Жужка, в нашата ясла (Зорница-Звездица) записват на момента, докато се попълнят местата. Няма кандидатстване, няма чакане в списъци и т.н. Записването е през м. май за юни или септември (по желание на родителя). Отиваш в началото на май или още в края на април, там ще ти кажат кога започват да дават молбите, отиваш в уречения ден малко по-раничко, вземаш си молбата и това е. После имаш няк. месеца, за да подготвиш всички необходими документи (доста са), изследвания и пр. Стефан го записах точно за 15 минути, предполагам, че и с Максим няма да има проблем. Аз също искам да го пускам от есента.

# 56
  • Мнения: 171
Jujata, това, което са ти казали в "Иглика" не е вярно. Молби приемат без проблем, аз пуснах през декември такава, а моя позната - вчера. Друг е въпросът, че никой не ти дава гаранция, че номерът ти ще се вмести в желания от теб прием. Най-вероятно са те излъгали, защото детенцето ти е мъничко, а по-малките дечица създават повече работа на персонала.
Анту, радвам се много, че се включва мама, чието дете посещава "Звездица-Зорница". Би ли дала отзиви как гледат децата там, дали си доволна от персонала? Много ме интересува също дали имат изисквания детенцето да ходи на гърне, да пие от чаша и се храни само, за да го приемат на яслата в Зорница. Благодаря предварително!

# 57
  • Мнения: 4 514
Дорка, веднага ти отговарям. Имат изискване детето да ходи, бяха ми казали, че имат изискване и да се храни само, но не е съвсем така. За гърнето не е нужно да е научено. Моят още е с памперси. Rolling Eyes Пият от чаши, но не мисля, че ако си носите шише (особено за по-мъничките, в групата на сина ми има дете на 1г. и 2-3 м.), ще бъде проблем. Стефан си пиеше много отдавна от чаша, така че не съм сигурна по този въпрос.
От възпитанието там съм доволна. Когато тръгна на ясла (на 1г.8м.), Стефан почти не говореше, само отделни думички. Сега започна вече и изречения да прави, знае и песнички, но си ги пее по свой си начин. Grinning Държат се добре с децата, не съм забелязала кофти отношение. ПО- "старите" дечица ги слагат редовно на гърне, по-малките са си с памперсите, но имам уверението, че и тях ще почнат да ги слагат скоро. Хигиената е добра. Учат ги сами да си мият ръцете, да си хвърлят хавлийките в коша за пране и т.н.
Материалната база е кофти. Някак не е много уютно вътре. Родителите сами дооправят, от каквото има нужда. Ние например събирахме пари за чаршафи и пижамки, преди нас родителите са правили ремонт. Аз мисля с мъжа ми малко да им поукрасим спалното помещение, защото почти по нищо не личи, че там спят дечица (освен по кошарите, естествено). Кошарките са дървени и много, много стари. Играчките не достигат, ние постоянно носим по нещо, а и всички останали родители - също.
Имат си перални и там се перат чаршафите и всичко останало. Ние само трябваше да занесем 10 лигавника и 10 малки хавлийки още в началото. После се перат там. Всеки месец трябва да носим и хигиенни материали.
Ами това се сещам. Малко дълго стана, но дано съм ви била полезна. Peace

# 58
  • Мнения: 1 298
Таксите се плащат в администрацията от 1 до 10 число на месеца.Аз за дек платих 10лв.
Таксите ще се увелчават от 30 на 35лв доколкото разбрах.

Амелия водим го в 10 и го взима мъжа ми в 16ч.Ти ще я даваш ли малката?

Анту не са много документите.Аз ги уредих точно за 3 дни.  Wink Така че при добра организация всичко е възможно.

# 59
  • Мнения: 171
Анту, благодаря много за подробната информация! smile3525
Това, което си написала, е много полезно.  newsm10

Общи условия

Активация на акаунт