Ясли в Бургас

  • 21 834
  • 99
  •   1
Отговори
# 30
# 31
  • Мнения: 27
zdraveite,izvinqvam se predvaritelno, 4e ne pi6a na kirilica,no v momenta imam instalacionen problem,koito 6te otsranq skoro. i az kato vas imam podoben problem.deteto mi e na 2 god,tragna na qsla,no za 1 sedm samo.tyi kato ponasq6e mnogo zle razdqlata si s men.tq ne se e otdelqla za sega izob6to.qslata e v slaveikov,grupata e nova.kato cqlo sam dovolna ot bazata,ot lelkite i grijite im.problema e 4e sa 34 deca ot nai-razli4na vazrast i ne moje da im se obarne vnimanie.da6terq mi e kontakta,ob6tuva s mnogo deca,zaigrava se,govori razbiraemo, no ne6to ne se polu4ava.nalaga mi se na prolet da tragna na rabota i neznam kakvo da pravq?tq ve4e e golqma i razbira vsi4ko,znam 4e i az trqbva da sam po uporita i silna v neinata adaptaciq.znam 4e kato prejivee parvona4alniq 6ok ,6te i stane interesno,no ve4e se samnqvam dali postapvam pravilno.s maja mi obmislqme variant za 4astna qsla.nqkoi moje li da mi dade sintezirana informaciq za 4astnite qsli v burgas,za taksite tam i ako ima nqkakvi vpe4atleniq.mislq si,4e ako grupata e ot po-malko deca i im se obra6ta pove4e i ka4estveno vnimanie i az i deteto 6te sme po-spokoini! 
i ne na posledno mqsto-4estita Koleda na vsi4ki i 6tastliva nova godina!pojelavam na vsi4ki mam4eta-veseli,zdravi i spokoini de4ica!!!

# 32
  • Мнения: 1 298
nadi4ka-alq и моето момче ходи 10 дни на ясла.В началото много плачеше.Неутешимо.Оставях го за 15мин,после за 1 час,2 часа и така постепенно спря да плаче и на 10-тия ден не плака изобщо.В славейков ходим и ние.Също в новооткрита ясленска група.Може и да сме в една и съща ясла.Ще свикне детенцето.Лошото е че много боледуват.Сега сме с кашлица,която си донесохме от там.  ooooh!

# 33
  • Мнения: 27
Zdr,юлка'06!Blagodarq za otgovora ti.Mai naistina sme ot edna grupa,tova na snimkata e Galin nali?Nie sme v Raina Knqginq,a i beb4eto ti mi se stori mng poznato.Moqta e Aleksandra,no edva li si ni zabelqzala,t.k bqhme samo 5 dni,sutrin se zasi4ahme mai,nie idvahme s tatkoto.Ne mojah za tolkova kratko vreme da sabera nqkakvi vpe4atleniq za gospojite i lelkite,ti kakvo 6te kaje6 za tqh?Alqta spa samo 3 pati tam i ve4er kato si idva6e si lqga6e o6te v 18 h.Samo znam,4e ne i davat biberonata prez denq,a  pri men tq ne uspaqva da zaspi bez neq.Tam kolko spi,neznam ?Ina4e razkazva kak si igraeli,slu6kali muzika,dupenceto i ne e za4erveno,po 1 pampers otiva za denq.Prosto kogato tq tragna ima6e o6te 8 deca nego den i be6e ko6marno.
I nie sme s uporita hrema ot togava, ne uspq da se razbolee mnogo,ama sme postoqnno s kapki.Ima6e de4ica, koito ka6lqha mng sutrin kato gi vodeha,nqkoi bqha s te4q6ti nosove.Naqsno sam kak stoqt ne6tata v qslite,ama vidimo nezdravi deca moje da gi vra6tat sutrin,za6toto kakav e smisal da se razbolqvat o6te 30 de4ica.
Haide pak 6te probvame drugiq mesec za nqkolko dni,to taka e o6te po-lo6o za deteto,no neznam kak ina4e?!

# 34
  • Мнения: 13
Някой може ли да каже за яслите в М.рудник.Подала съм молба в тази зад 446бл.'Морска звезда',но ми обещаха за градина само,за яасла да не се надявам.Била една група,а много молби с чакащи.чух,4е била най модернизираната но не мога да чакам чак за градина.Някой ще сподели ли за друга ясла в М.рудник.

# 35
  • Мнения: 171
Tania i Alex, ето списък на детските заведения в Бургас.
http://www.mamaibebe.com/uploads/File/Detski%20gradini_obl.Burgas.pdf
Аз от своя страна моля за мнения за яслата в ж.к. Зорница.

# 36
  • Мнения: 227
Някой може ли да каже за яслите в М.рудник.Подала съм молба в тази зад 446бл.'Морска звезда',но ми обещаха за градина само,за яасла да не се надявам.Била една група,а много молби с чакащи.чух,4е била най модернизираната но не мога да чакам чак за градина.Някой ще сподели ли за друга ясла в М.рудник.
За съжаление няма места по яслите в М.Рудник.И на мен казаха,че чак за градина ще ми вземат дребния.Ще пускам неплатена Sad
Не ги е срам,такъв голям к-с,а само 5 групи ясла във всичките детски заведения. Twisted Evil
За "Зорница"-водих един период от време моята дъщеря-много бях доволна.Но става въпрос за преди 5-6 години някъде.И там питах за дребния и там места няма. Sad

# 37
  • Мнения: 382
Кога се подават молби за ясла  в Бургас?По всяко време или първия работен ден от годината, така е в София . Питам за моя племенница .

# 38
  • Мнения: 227
Първите работни дни след Нова Година.

# 39
  • Мнения: 171
Доколкото аз съм запозната, всяка ясла е на собствен принцип. Моите молби ги приеха декември месец, но пък ми казаха, че приемът е само юни и септември и най-вероятно ще се вредим чак за септември 2008. В яслата в "Зорница" пък изобщо не приемат молби предварително, имат си обявени точни дати за прием.
Мисля, че в Бургас все още няма единни условия за прием. Засега те се отнасят само за яслите в София.

# 40
  • Бургас
  • Мнения: 225
Месец юни записах детето си на ясла /без подаване на молба, само ми дадоха едно номерче/. Казаха, че могат да то приемат най-рано Януари. Преди празниците звъннах в яслата, за да попитам дали ще му се пази мястото, ако го дам от м.Март. Казаха ми, че общината още не е решила кога ще изписва големите дечица и т.е. кога ще приема нови. Аз ще започвам работа Април, но още не е ясно дали до тогава детето ми ще го вземат в ясла или трябва да търся други варианти. /Въпреки, че съм се задействала още през Юни/ Става въпрос за яслата на бу.Сан Стефано и ул.Гладстон. Ако някой има някакво инфо относно приема там, ще бъда благадарна ако ми сподели.  Praynig

# 41
  • Мнения: 2 577
Яслата на Сан Стефано са във ваканция до 7 Януари.
Аз лично те съветвам да се разходиш понеделник - вторник и да питаш на място.
Тя директорката е много разбрана, ако искаш да ти дам телефона й.

# 42
  • Мнения: 1 298
nadi4ka-alq помня ви.Засичали сме се.
Да ти кажа групата не е с 34 деца.По-малко са.Освен това има и отсъстващи.
За госпожите нямам впечатления,освен че тая с черната коса малко ме дразни.Веднъж я чух да вика на децата да млъкват.Аз и моята приятелка направо не можахме да повярваме.Щото те мъниците плачат ли,плачат за мама,тя им завикала...
За яденето се наложи да повтарям да не го хранят насила.Щото казали на мъжа ми че зорлян ял.  Shocked
Той е злояд и съм им казала насила да не го хранят че става още по-зле.

Води я,тя ще се адаптира.Аз също се бях отчаяла,но ето че свикна.3-4 дни пак ще реве,че не е ходил 10дни,ама пак ще посвикне.
Явно малко спят защото на Гали също рано му се доспива  Thinking

# 43
  • Бургас
  • Мнения: 225
Яслата на Сан Стефано са във ваканция до 7 Януари.
Аз лично те съветвам да се разходиш понеделник - вторник и да питаш на място.
Тя директорката е много разбрана, ако искаш да ти дам телефона й.

И аз смятам на 7.01 сутринта да отида да видя какво е положението. Имам телефон, но май на място ще е най-сигурно. Благодаря ти все пак!  Peace

# 44
  • Мнения: 27
здр,юлка'06 и за мнг години на теб и всички майчета!Ние още не сме тръгнали на ясла,защото с таткото сме на различно мнение по въпроса.Вие как сте след дългата ваканция,плакахте ли на наново?Аз също мисля,че ще се адаптираме,но съпругът ми много се разколеба и отказва да я пробваме пак!Тука си има привърженик в лицето на свекървата, която ни убеждава,че ако я пускаме на ясла,имунитетът  на Алекс щял да се срине за цял живот,ще аз като майка и нанасям голям стрес,който и като станела голяма пак щяла да помни,че можела да почне да заеква,че съм длъжна да си стоя вкъщи и да си я гледам сама и т.н.Аз нямах особено лека бременост и излязох в майчинство почти в началото й,така че вече близо 3 год си стоя вкъщи и ме чакат да се върна на работа.А и аз честно казано изпитвам нужда да се върна на работа.Какво стана с приятелката ти(майката на Ани)-роди ли?Дано всичко да е минало добре,а Ани как е с яслата,свикна ли там?Има ли пак много болни дечица,защото ние сме още с някаква упорита задна хрема,която вече се наложи да лекуваме с капки за очи.

Общи условия

Активация на акаунт