Февруарчетата се родиха и света ни промениха 2

  • 50 405
  • 259
  •   1
Отговори
# 135
  • София
  • Мнения: 1 235
...А и е от тези дето всичко слагат в уста. Днес искаше да гризе килима и го заварих да ближе крака на стола . Вече се чудя тва нормално ли е Simple Smile

 Joy Сами пък иска да ми лапа палеца на крака.  Laughing Днес се занимаваше с един гердан и по едно време се беше проснал по корем на земята и се опитваше да го лапа от пода.  Crazy

# 136
  • Мнения: 76
Ей много са забавни в този етап. Симона е същата, изправя се, прави стъпки като я държа за ръцете. Взех й едни обувки/буйки от H&M за вкъщи, защото иначе чорапите редовно са й в устата, а не на краката. За момента се задържат за краката й и съм доволна. Имаме и буйки от бабите + някакви за прохождане, но са й тежки + големи = следователно ги намирам в устата й. Третото зъбче се опитва да пробие от 10-ина дни, но все още е бяла точка на венеца. Много я мъчи милата, но няма как.

# 137
  • Мнения: 24
Какво казват вашите педиатри за гимнастиката и масажа на тази възраст - трябва ли да се продължава всекидневно и вие правите ли? Нашата педиатърка казва, че може да се прави, може и да не се прави  Laughing
Ние имаме едно зъбче на 7м и половина "изникна" без да го усетим - сега се мъчи второто, определено много я дразни.
И тя ближе ВСИЧКО.. не мога да я опазя Shocked - до каквото се докопа първо трябва да се опита и след това евентуално ако е одобрено се играе с него (мебели, килими, пердета, дрехи, нови хора  Joy и играчки разбира се ... общо взето без никакво изключение)

# 138
  • Варна
  • Мнения: 7 146
И тя ближе ВСИЧКО.. не мога да я опазя Shocked - до каквото се докопа първо трябва да се опита и след това евентуално ако е одобрено се играе с него (мебели, килими, пердета, дрехи, нови хора  Joy и играчки разбира се ... общо взето без никакво изключение)
Одеве сложих дъщеря ми в проходилката и я оставих в коридора да гледа как се върти пералнята, че много обича. Аз в кухнята готвя и вратата към коридора отворена, за да я гледам. Е, за секунда се обърнах и беше вече в другия край на коридора и ми гризеше едната обувка тип боти. Добре, че я беше загризала отгоре, а не от към подметката...

# 139
  • Мнения: 752
...А и е от тези дето всичко слагат в уста. Днес искаше да гризе килима и го заварих да ближе крака на стола . Вече се чудя тва нормално ли е Simple Smile

 Joy Сами пък иска да ми лапа палеца на крака.  Laughing Днес се занимаваше с един гердан и по едно време се беше проснал по корем на земята и се опитваше да го лапа от пода.  Crazy
А пък кооолкоо интересно нещо е джапанката! Мятам я в другата стая и се спуска да лази натам. И понеже не му ги давам, съм решила , че ще му купя един чифт да си ги гризе, та дано спре да преследва моите ...

# 140
  • Мнения: 752
Какво казват вашите педиатри за гимнастиката и масажа на тази възраст - трябва ли да се продължава всекидневно и вие правите ли? Нашата педиатърка казва, че може да се прави, може и да не се прави  Laughing
Ние имаме едно зъбче на 7м и половина "изникна" без да го усетим - сега се мъчи второто, определено много я дразни.
И тя ближе ВСИЧКО.. не мога да я опазя Shocked - до каквото се докопа първо трябва да се опита и след това евентуално ако е одобрено се играе с него (мебели, килими, пердета, дрехи, нови хора  Joy и играчки разбира се ... общо взето без никакво изключение)
Аз отдавна не правя масаж и гимнастика...и преди не бях много постоянна ( но не се гордея с това, но все не успявах да го хвана да е на кеф , за да ги правя). А сега той толкова се движи, че едвам му слагам памперса Simple Smile
На него му пораснаха два зъба на веднъж на 7 м. и 20 дни. Сега ще стане на 9 м. и все още чакам други. И се моля като изникнат тези да започне да спи без да се буди....

# 141
  • Варна
  • Мнения: 7 146
И понеже не му ги давам, съм решила , че ще му купя един чифт да си ги гризе, та дано спре да преследва моите ...

А дано, ама надали... Аз така дадох телефон. Истински, работещ, със светещ дисплей, звуци и т.н. Не, не го отразява, иска моя...  ooooh!

# 142
  • Мнения: 49
Момичета здравейте!Виждам ,че все по-трядно става писането😁...какво стана със срещите?Има ли запознали се ?Да вземем да организираме нощо ако има желаещи😉

# 143
  • София
  • Мнения: 1 235
А пък кооолкоо интересно нещо е джапанката! Мятам я в другата стая и се спуска да лази натам. И понеже не му ги давам, съм решила , че ще му купя един чифт да си ги гризе, та дано спре да преследва моите ...

И аз мисля, че твоите ще са по-интересни.  Grinning

Сами два дни имаше температура, а трета нощ спи много лошо. Първо си мислех, че е вирусче, ама сега се чудя дали не е зъб.

# 144
  • Мнения: 60
Момичета здравейте,първо искам да ви се извинява на всички ви,че толкоооооооова дълго време ни нямаше,но повярвайте,толкова много лоши неща ми се случиха,че не можах и за миг да се сетя за форума.Надявам се да бъда приета както преди тук Simple Smile
А сега да разкажа и за моето момченце.На 8 месеца и 8 дена сме ,тежим цели 10 кг,имаме две зъбчета отдолу,мъчат се да пробият горните.Кисели се,хапе всичко,мъчи се да пълзи,щъка на всякъде с проходилката,каквото докопа дърпа,руши и т.н. Но общо взето у дома си е весело......

# 145
  • Варна
  • Мнения: 7 146
Момичета здравейте,първо искам да ви се извинява на всички ви,че толкоооооооова дълго време ни нямаше,но повярвайте,толкова много лоши неща ми се случиха,че не можах и за миг да се сетя за форума.Надявам се да бъда приета както преди тук Simple Smile
А сега да разкажа и за моето момченце.На 8 месеца и 8 дена сме ,тежим цели 10 кг,имаме две зъбчета отдолу,мъчат се да пробият горните.Кисели се,хапе всичко,мъчи се да пълзи,щъка на всякъде с проходилката,каквото докопа дърпа,руши и т.н. Но общо взето у дома си е весело......
Aylq, какво говориш, мила. Естествено, че си добре дошла отново. Надявам се, че сте здрави и лошите неща са отминали...  Praynig

# 146
  • Мнения: 60
Момичета здравейте,първо искам да ви се извинява на всички ви,че толкоооооооова дълго време ни нямаше,но повярвайте,толкова много лоши неща ми се случиха,че не можах и за миг да се сетя за форума.Надявам се да бъда приета както преди тук Simple Smile
А сега да разкажа и за моето момченце.На 8 месеца и 8 дена сме ,тежим цели 10 кг,имаме две зъбчета отдолу,мъчат се да пробият горните.Кисели се,хапе всичко,мъчи се да пълзи,щъка на всякъде с проходилката,каквото докопа дърпа,руши и т.н. Но общо взето у дома си е весело......
Aylq, какво говориш, мила. Естествено, че си добре дошла отново. Надявам се, че сте здрави и лошите неща са отминали...  Praynig



Да вече сме много добре.........Не,че да се оплаквам но бях стигнала почти до развод със съпруга си,заради свекървещицата...НО добре че мъжа ми се осъзна бързо и вече всичко е наред и остана зад гърба ни.Simple Smile

# 147
  • София
  • Мнения: 1 235
Aylq, дано лошото остане зад гърба Ви и  сега само хубави неща Ви се случват.
 На Сами му прозира второто долно зъбче и се надяват съвсем скоро да пробие.
 Да Ви питам бебоците на какви възглавници спят?
 Миете ли зъбчетата и ако да с паста ли или само механично?

# 148
  • Мнения: 122
Да Ви питам бебоците на какви възглавници спят?
Миете ли зъбчетата и ако да с паста ли или само механично?

Още не съм и слагала възглавница.

Майка ми е стоматолог и ми е казала като се появят зъбчетата да се мият с марля напоена с кислородна вода. Без паста.

# 149
  • Варна
  • Мнения: 7 146
И ние нямаме възглавница още. Купихме една, обаче тя излезе калпава и сега я ползвам да й подпирам гърба на столчето за хранене.
Купихме и четка за зъби, бебешка, но все не се сещам да я ползвам. Трябва да я сложа някъде на видно място, ама като ми се струва нехигиенично. Иначе и моята зъболекарка каза без паста, но с четка, за да се изгражда отношение и навик. Не знам още дали е възможно да се изграждат навици, но на дъщеря ми определено й харесва. Язък, че майка й несериозна...

Общи условия

Активация на акаунт