Февруарчетата се родиха и света ни промениха 2

  • 50 523
  • 259
  •   1
Отговори
# 150
  • София
  • Мнения: 1 235
Кислородната вода не е ли много силна?
Аз слагам възглавничка, ама Сами през нощта много се върти и не спи много на нея.

Последна редакция: вт, 08 ное 2016, 23:27 от GERY80

# 151
  • Мнения: 60
Момичета добро утро  #Crazy Вече незнам какво да правя.И при вас ли е така? Малчо вечер заспива вечер към 21:30 - 22:00 часа,спи спокойно до към 01:00 - 02:00 часа, и после като се почне един плач,едно въртене в леглото,че чак до сутринта.....Като усети,че съм до него,хваща ме за ръчичка и се успокоява, докато му пусна и ръката и същото.Не искам да го свиквам да спи при нас....На няколко пъти го вземах при мен в леглото и тогава се успокоява и заспива...Горкият ми мъж,през нощите си взима възглавницата и отива да спи на дивана....Незнам,вече какво да правя,нито детето да оставя да плаче,пък от друга стана ми е жал за мъжа ми-сутрин рано на работа,цял ден на крак, а вечер обикаля с възглавницата.При вас как е положението,малките спат ли спокойно? newsm78

# 152
  • Мнения: 752
И при мен е нещо подобно от месец и половина. Заспива в 20:00 , до 12-1 е спокойно и после се почва едно въртене и будене през половин час. Аз го кърмя и го слагам на гърда и това е единственият начин да заспи пак. Понякога като го оставя в леглото се буди и вс наново. Как да спра да го кърмя се чудя аз.??? Суче и през деня, защото не иска вода. Направо нз какво да праавя...чудих се дали е от храната, местих кашата сутрин , вечер, по- гладен, по- сит...никаква разлика. Зъби ли ги мъчат не знам. Но ако е така , докато пораснат всички зъби- ще полудея. Забравих да кажа, че става в 6-6:30 Sad

# 153
  • Мнения: 1 924
Моята е така откакто се е родила , спала е в кошарата си само денем, докато беше много малка . Сега спи с мен на спалнята, баща и е на дивана. Не спи спокойно , върти се, буди се с плач, мрънка, има доста газове , мислех че е от храната или зъбите, но тя и преди така си беше. Не знам как ще я свикваме в нейното легло, тя не заспива там.. Sad

# 154
  • София
  • Мнения: 1 235
И Сами не заспива сам. Рядко когато е много изморен е заспивал гушнат и с биба иначе, за да се преспи суче. През деня спи на спалнята и аз в повечето случаи спя с него. Обикновено ако стана до 5мин. се е събудил ... През нощта спи при нас и се буди поне 3-4 пъти. Понякога се залъгва с биба и песничка, но друг път си иска да суче. И аз на този етап не мога да си представя как ще заспива сам в леглото си. За съжаление на таткото не може да избяга на дивана, защото там е каката.

# 155
  • Мнения: 752
Gery, аз мия понякога зъбите със силиконов накрайник за бебе и паста без флуор( много малко слагам), на nenedent-baby ( не киндер). Но не се сещам много, защото след баня той реве докато го обличам и забравям за зъбите

# 156
  • Мнения: 122
Кислородната вода не е ли много силна?[

Извинявай, забравих да спомена - 4% разтвор кислородна вода.

# 157
  • Мнения: 287
Привет, момичета! Вчера бяхме на консултация, имаше толкова много хора, че не можах да питам почти нищо от въпросите, които исках. Иначе го премериха юнака 8700, някъде около 70 см, че много мърдаше.  Много го мъчат горните зъби и от няколко дни е много кисел. По принцип си заспива сам в кошарата и с това нямам проблем, но не иска да пълзи, пък и много не стои седнал още сам повече от трийсетина секунди и се кандилква на някоя страна. Чак сега докторката каза да включим каша и то само два пъти в седмицата. Засега си яде само попарата, пуешко, пилешко, риба и заешко и плодови разни между храненията. Сега ще добавя и агнешко, може би и телешко, а по-късно и жълтък, че в крайна сметка, не го дадох миналия месец. Вие докъде стигнахте със захранването?
Откакто е студено е ужасно предимно вкъщи, чудя се как да го разнообразявам - ту в шезлонга, ту на спалнята, ту в проходилката, ту в бънджито, но пак полудява само вкъщи.
Исках да ви питам, вие четете ли им приказки или разни книжки, аз пробвах няколко пъти, но определено няма още никакъв интерес.
Еми това е от нас, поздрави на всички.

# 158
  • Варна
  • Мнения: 7 147
Сега ще добавя и агнешко... Не е ли рано за агнешко? newsm78Вие докъде стигнахте със захранването? На кухня е от месец и много й харесва, т.е. яла е всичко за възрастта си. Но агнешко не е. И в кухнята не слагат...
Откакто е студено е ужасно предимно вкъщи, чудя се как да го разнообразявам - ту в шезлонга, ту на спалнята, ту в проходилката, ту в бънджито, но пак полудява само вкъщи. Същата работа. Открих един детски център близо до нас, където я водя за по час през седмицата. Няма никой, обикновено сме сами и тя там лази и играе на воля...
Исках да ви питам, вие четете ли им приказки или разни книжки, аз пробвах няколко пъти, но определено няма още никакъв интерес. Не само, че няма интерес, ами въобще е невъзможно да се случи при нас, защото само като види книжката, си поставя за цел да я вземе от ръцете ми и да я изяде...  ooooh!
Еми това е от нас, поздрави на всички.

# 159
  • Мнения: 122
Вие докъде стигнахте със захранването?
Откакто е студено е ужасно предимно вкъщи, чудя се как да го разнообразявам - ту в шезлонга, ту на спалнята, ту в проходилката, ту в бънджито, но пак полудява само вкъщи.
Исках да ви питам, вие четете ли им приказки или разни книжки, аз пробвах няколко пъти, но определено няма още никакъв интерес.
Еми това е от нас, поздрави на всички.

Ами от предишната консултация досега единственото ново, което съм включвала е попарата на второто хранене и да й давам по няколко лъжички плодово пюре след като си изяде обедното. Иначе жълтък вече яде по цял (когато е малък жълтъка) иначе по 3/4.
Сутрин след попарата излизаме навън дори и да е студено, защото иначе по цял ден вкъщи й писва. Наобличам я хубаво и излизаме на разходка за 1 1/5 някъде до парка. Само като вали не излизаме и тогава е ужас. Не си намира място.
И тя още не ходи, но почна да седи самостоятелно вече и се върти на поразия. Даже не й стига спалнята да се върти, като вретено е  Grinning
Книжки не четем, защото има голяма опасност много да й харесат...на вкус  Laughing

# 160
  • Мнения: 24
Здравейте мами  Hug, моята бебесита яде - пилешко, пуешко, заешко, агнешко, телешко и говеждо- периатрите /2ма са/ казват, че тези меса са ОК за възрастта. на 8 и 1/2 е в момента. Сутрин рано пие АМ - към 6, веднага заспива, като стане яде попара .. към 8:30-9, на обед редувам зеленчуково пюре чисто, следващия ден е с жълтък и 3тия ден е с месо, следобед яде плодово пюре с каша / елда, просо, ориз или царевица/. Преди да заспи пак пие АМ.
Не пълзи-грам! Новото е, че успява да стои с изпънати ръчички и сгънати колене - но не си ги движи и това е. Стои стабилно седнала - днес от легнало положение за първи път седна сама. Иска да стои права - дори се ядосва когато се опитам да я сложа легнала или седнала- ако има как цял ден ще е права. Проходилка не ползваме - аз съм проходилката  Laughing ходи доста уверено хваната за мен. С лексиката май сме назад - казва мама - но рядко, иначе по цял ден си МУуу-ка  Laughing Маха с ръчичка като види татко си за "здрасти", за "чао"-не. ... друго засега не се сещам. Споделяйте и вие Simple Smile Една позната ми каза, че нейното момченце посочва нос, уста и очи  Shocked .. и започнах и аз моята да я уча/да не видя нещо/  Laughing

# 161
  • София
  • Мнения: 1 235
Здравейте!
Сами хапва пилешко, заешко, телешко и пуешко, попара, къс-кус и каши. Лази бързо и ходи подпирайки се за всичко. Пляска с ръчички, но му е трудно с махането за чао и даването на боц. Вчера точно на една кукла на кака му показвах кое е нос и кое уста. Боботи нещо на негов си език и когато е на зор ма-ма. Книжки не чета още, но съм сигурна, че ако я докопа ще я скъса на малки парченца. Проходилката, която взех е за бутане и не се занимава много време с нея, във бънджито не му харесва особено и стои максимум 5 мин., не иска да стои в шезлонга и общо взето когато не мрънка и не ми виси по краката се занимава с лазене и лапане на всичко. В лошото време не излизаме много, а той само като го сложа в количката и отворя врата и почва да пищи от кеф. На 9,5 месеца е дребничък - 7750гр. и 68,5см. общо взето носи дрехи за 6м.  Wink

# 162
  • Мнения: 752
Хорааа, полудявам вече с това будене....детето от два месеца, даже три, се буди непрекъснато ...по 10 пъти на нощ. Все чакам да се спре, но не! От какво е? Буди се и единственият начин да заспи е да му дам да суче.  Дали не е гладен. Яде кърма сутрин, в 9 каша, в 13:00 зеленчуково, в 17:00 плодово пюре или кисело мляко с плод, после кърма в 20 и заспива. Пробвала съм да давам каша следобед, дори към 18:00, пак е същото. Давате ли вечеря. Пробвах вчера, но яде малко. Ако е от зъби, не знам какво да правя - първите порснаха преди два месеца, сега се виждат 3 и 4 ( не предни, а странични резци горни, ще бъде интересен...хайаха) . При вас как е положението? Аз съм се видяла в чудене как ще спирам това кърмене...и как ще заспива после ( сега заспива на гърда) Sad

# 163
  • Варна
  • Мнения: 7 147
Зъби са. Аз не кърмя. Вечер яде супата от кухнята с два сухата вътре и заспива. Това към 21.00... И към 24.00 се започва будене и рев през час....

# 164
  • Мнения: 752
Божеее, надявах се да е от храната, да го нахраня едно хубаво и да заспи( още не сме почнали кухнята, мислех да стане на 10, тоест на 1- ви)...но ако са зъби, не знам, освен да се надявам, че е само при първите така тежко

Общи условия

Активация на акаунт