Нашите кухни - 65

  • 129 006
  • 735
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 2 446
Момичета, избрали сме абсорбатор на Faber. Днес ходих в магазина да попитам как се свързва към ел. мрежата и отговорът доста ме озадачи. Уредът се продава с щепсел, но било по-добре да се свърже с твърда връзка, т.е. да отрежем щепсела. Гаранцията не се прекъсвала от това. Вярно ли е? Вие как свързвате абсорбаторите?

благодаря

# 46
  • Варна
  • Мнения: 686
Грепфрут, нашата фурна на бош дойде с щепсел, а не с твърда връзка. Мъжът ми звъня в сервиза да пита дали ще има проблем с гаранцията, ако отреже щепсела и я свърже с твърда връзка. Казаха, че няма проблем. Най-добре звъннете и вие. Иначе при нас абсорбаторът е с щепсел, но контакта е скрит в един куфар от гипсокартон и не се вижда.

Относно осветлението - моят нюню кухненски бокс с размери 3.50 на 1.50 има на тавана 8 луни, а над мивката има лента, но все още не е монтирана и при нас.

# 47
  • Мнения: 832
Нашият абсорбатор няма щепсел. Така е купен. Свързахме го директно към мрежата.

# 48
  • Мнения: 5 356
Мис Джули, честита кухня! Прекрасна е!
Скрит текст:
Специално се върнах на старата тема, за да я видя.
 Със здраве да я ползвате, вкуснотии  за  хубави поводи да готвите !

# 49
  • Мнения: 1 483
Моя проект за кухня е доникъде и няма и скоро да бъде, защото предстоят разни други ремонтни дейности преди това.
Поствам си "вдъхновението":
Скрит текст:
Crazy Няма да е с такива ретро фрезовки, изчистено ще е, но цветовата гама най-много се доближава до това, което искам. Бели шкафове, плот и гръб в дървесна шарка (за съжаление ще са една идея по-сиви) и стени в лимонадено. Crazy
Скрит текст:
Разни приятели ме гледат странно, като кажа какви цветове искам за стаите... А аз цял живот гледам разни бежови и бели стени и ми е писнало и искам малко цвят.

# 50
  • Мнения: 1 744
Лимонаденото е уникален цвят за кухня, моята е така боядисана и просто я обожавам - толкова свежо чувство придава! Абсолютно правилен избор  Laughing

# 51
  • Мнения: 34
Бърз въпрос - плочките в кухнята само по пода ли ги редите или и по едни 4-5 см. по стената?
Май цокълът по стената е вече отживелица?
Плочки само по пода и перваз на връзката на пода със стените?

 bouquet bouquet bouquet

# 52
  • Мнения: 1 483
Допълвам - плотът е този:
Скрит текст:
А плочките.. хм, нещо като "универсалното" екрю Laughing
Скрит текст:
- това е един и същ модел, на първата снимка се доближава до реалния вид в помещение, на втората е "оригиналния" цвят от сайта на производителя.
Много сивеещ ми идва плота, но се надявам жълтото да го балансира малко. newsm78

# 53
  • Мнения: 255
Момичета, почти съм готова с моя проект на кухнята, след голямо лутане и гледане установих че ми харесват кухни без дръжки, искам крем гланц МДФ боя и дървен плот, сега се чудим дали да боядиСаме Кант дръжката, алуминиева е и не ми се връзва,  видях че са го правили и на други места, фирмата която ще ни направи кухнята не иска да се занимава каза ние да си я боядисаме на друго мястоо? Някой правил ли го е от тук?
Другия въпрос проблем ли ще е за съдомиялната да е с кант  дръжка?

# 54
  • Мнения: 447
Имаш още две решения на проблема,
На вратата се фрезова канта като кант дръжката
има и ал. профил който се монтира зад вратата

а за миялната зависи от пръстите и дължината на маникюра/ ако тренираш скално катерене  няма проблем/

Последна редакция: сб, 27 авг 2016, 16:11 от 4efits

# 55
  • Мнения: 255
Имаш още две решения на проблема,
На вратата се фрезова канта като кант дръжката
има и ал. профил който се монтира зад вратата

а за миялната зависи от пръстите и дължината на маникюра/ ако тренираш скално катерене  няма проблем/

Благодаря за предложенията, питах в фирмата за други варианти на вратичката , но ми предложиха само скосен вариант който се отваря доста трудно спрямо кант дръжката, сега се сетих че може да използваме и вкопани дръжки ?  Thinking

# 56
  • Мнения: 447
Не е проблем да се направи на вратата кантдръжка  ето така http://konek.bg/bg/calculator/boutique

# 57
  • Мнения: 21
Абсолютно никакъв проблем няма да се сложи Кант дръжка на каквато и да е врата.Преди 2 седмици завършихме такъв проект + гардероб

# 58
  • Раковски
  • Мнения: 2 171
 Смятам, че по-добрия вариант е да се фрезова кант дръжка отколкото да се използва алуминиев профил за тази цел. При положение, че търсите изчистени детайли то алуминиев профил хич няма да му е мястото на вратата.
 Има и друг начин за врати без дръжка ( https://rosi.bg/ap-krajna-blenda-2315.html ), хубавото при него е, че се монтира на такова място и няма да да се вижда много, ако пък е боядисан още по-добре.

# 59
  • Мнения: 21
Този вид е по-трудоемък,и е за хора,които нямат нищо против големите фуги.Друг вариант е профилна дръжка,която се поставя върху вратата,но отново е с по-голяма фуга от нормалното а и лично на мен ми изглеждат като закачалки.

Общи условия

Активация на акаунт