БИО/органична и натурална козметика - тема 6

  • 135 049
  • 758
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 2 045
Момичета, имате ли някакви отзиви за гел от Алое Вера? Какво е действието му ?
преди време ползвах един, който беше 90% и отделно съм пробвала по-нисък процент, не ми харесаха. Не хидратира достатъчно, нищо уоу, на всичкото отгоре лепне. ММ обича да го използва след плаж лятото, на него му хареса. наистина след слънчеви бани е приятен, действа добре, но при мен лепне.

# 61
  • Благоевград
  • Мнения: 62
Привет Дами, бихте ли ми препоръчали хубав и щадящ фон дьо тен за чувствителна кожа, благодаря ви, простете ако скоро е дискутирано, нямам възможност да проследя назад.  bouquet

# 62
  • Мнения: 1
Здравейте,
Аз използвам само Био Козметика и бих искала да споделя с вас това, което  знам и имам като опит до момента:

Невенът и неговите лечебни свойства

Лечебното цвете невен е познатo на българите от векове със своите лековити и разкрасяващи свойства. Въпреки различните видове невен (различаващи се по големината на цветовете и тичинките), лечебните му свойства остават непроменени.  Специфичното за цветето е, че цъфти  около пълнолуние всеки месец от юни до късна есен. Използват го също и като барометър за времето, защото цветчетата му се разтварят напълно само при слънчево време. Най-висока концентрация на лечебните му съставки е около обяд, при най-силно слънце и максимално отворени цветчета. Поради тази причина се препоръчва да се бере в това време.

На български името “невен” се интерпретира като “не вехна”.  Латинското му наименование е Calendula Officinalis. Calendula идва от латинското "calendae," което означава “малък календар”, поради факта, че цъфти по определено време всеки месец. На английски често се превежда като “marigold”  или “златната Мари”, което се свързва с Дева Мария и се използва от католическата църква по време на празненства. Заради отличителния си цвят се използва също и за оцветяване на някой храни, дрехи и също така има широко приложение в козметичната индустрия.  

Kаротиноидите (подобни на витамин А) са една от основните съставки на невена, те придават оранжевия му цвят и допринасят за слънцезащитните и заздравяващите му свойства. Количеството на каратиноиди в цветовете на невена определят наситеността и яркостта на цветовете му. Силно противовъзпалително действие имат и сапонините, съдържащи се в невена. Ненапразно билката  е смятана за своеобразна малка аптека, събрана в едно растение. Използва се и като естествен антибиотик срещу стрептококи и стафилококи, намирайки широко приложение в козметичните продукти.  

Невенът съдържа: минерали Ca и Mg,  3% каротеноиди, 0.3% флавоноиди, полизахариди, органични масла, витамин С. Невенът също съдържа мастно разтворими стероли, който правят кожата плътна (пухкава) и мека на допир.

Невенът увеличи популярността си и извън България след публикуването на книгата “Здраве чрез Божията аптека” (”Health through God’s pharmacy”). Там Мария Требен препоръчва използване на невен при трудно зарастващи рани, старчески петна и груба кожа.

Едно от основните свойства на невена е неговото противомикробно действие, което спомага за ускоряването на заздравяването на рани, възстановяването на тъканите при  изгаряне или следоперативни белези. Разликата му с други дезинфектанти е в това, че не влияе на естествените съпротивителни сили на организма. Различните видове дерматит и акне се повлияват изключително добре след употребата на продукти, съдържащи невен.

Екстрактът от невен, вложен в козметичен продукт, предпазва фината кожа на лицето от студ, вятър и слънце и служи като естествен предпазен филтър на кожата... Невенът е източник на младост и красота за кожата на лицето, благодарение на каротиноидите в него. Изглажда дребните бръчици и спомага за регенерацията на кожата. Предполага се, че този ефект се дължи на естествените антиоксиданти в невена. Изключително подходящ е за суха и чувствителна кожа, поради хидратиращите си свойства.

По-долу можете да видите кои химични съставки се използват от козметичната индустрия за постигане на следните ефекти:

1.   Против стареене се използват свойствата на невена за регенириране и възстановяване на епидермиса.  Следните химични съставки спомагат за  желания ефект: флавоноидите, полизахариди, тритерпени, каротени
2.   За овлажнена, гладка и кадифена кожа спомагат следните съставки на невена: сапонини и полизахариди
3.   При чувствителна и раздразнителна кожа спомагат неговите противовъзпалителни качества – тритерпени.

Разбира се, за постигане на така желаните описани резултати се налага концентрацията на активната съставка невен да бъде достатъчна. Обикновено в козметичните продукти се използват не повече от 0.01% или 0.05% конкрет (концентрат) невен. Това са стойности и количество, крайно недостатъчно за активно и благоприятно въздействие на невена върху кожата на лицето.

Надявам се тази информация да помогне на хората нуждаещи се.

Последна редакция: пт, 02 дек 2016, 13:22 от bubanka

# 63
  • Мнения: X
Привет Дами, бихте ли ми препоръчали хубав и щадящ фон дьо тен за чувствителна кожа, благодаря ви, простете ако скоро е дискутирано, нямам възможност да проследя назад.  bouquet

И аз се присъединявам към питането. Както и за слънцезащитен крем за светла кожа с висок фактор?  Praynig

# 64
  • Мнения: 128
Интересна тема.
Включвам се с питане относно крем Грация био реген. Някой има ли отзиви от ползването му? Ще се радвам да прочета впечатления.

# 65
  • София
  • Мнения: 9 960
Натриевия захарин в пастата вреден ли е? Но щом е захарин...това единственото, което не харесвам в мед.паста на Парадонтакс.

Какви пасти ползвате (с акцент към венците)?
Мисля да пробвам една индийска за 13лв. Изцяло от нат.съставки.

Къде сравнявате съставките за вредността?

# 66
  • София
  • Мнения: 1 462
Къде сравнявате съставките за вредността?
Аз проверявам съставките тук:
http://www.ewg.org/skindeep/

# 67
  • Мнения: 1 762
Привет! Във Фейсбук попаднах на страница за био и ръчно приготвена козметика-Био  Козметика. Тъй като кожата ми е чувствителна и през зимата е суха, поръчах няколко крема за лице, за тяло и антицелулитен. При първата поръчка, останах доволна от продуктите. Поръчах още два пъти, междувременно, си смениха опаковките с нови и по-хубави, но, сякаш качеството се влоши. Интересно ми е някоя дама, ползвала ли е продукцията и с какво мнение е?

# 68
  • София
  • Мнения: 4 328
какъв е съставът на тази "био козметика"?

# 69
  • Мнения: 1 762
Виж ти, основно  различни видове масла, Вит. Е, пчелен восък, глицерин, розова вода.

# 70
  • Мнения: 308
Някои продукти ми влияят добре, други не чак толкова...по-често от Зоя си купувам козметиката, Cattier са добри, някои масла. Гледам да използвам минимално количество козметика по мен. Най-вече почистващи и подхранващи продукти. Голяма част от външния си вид поддържам със здравословна храна, спорт и редовно наспиване  Peace

# 71
  • София
  • Мнения: 288
Да попитам и аз относно алоето. Ако си закупя натурално листо, колко време мога да го съхранявам и ползвам?

# 72
  • Мнения: 5 937
Здравейте,
имате ли представа, къде във Варна мога да открия продукти на Dr Bronner?
Конкретно ме интересува кастилският сапун и лосионите за тяло на марката.
Благодаря. Simple Smile

# 73
  • Мнения: 17
Момичета, ползвали ли сте гъба коджак от Зоя? И какво е мнението ви?

# 74
  • София
  • Мнения: 9 850
Поръчах си една и така седи в шкафа в банята. Съвсем съм я забравила, дори не съм я пробвала. Имам да изхабя още малко от едно измивно олио (мед. козметика) и ще почна гъбата.

Общи условия

Активация на акаунт