БИО/органична и натурална козметика - тема 6

  • 134 894
  • 758
  •   1
Отговори
# 45
  • Варна
  • Мнения: 5 886
Използвали сме бебешките шампоани на Алтея Органикс, Биофичина Тоскана, Веледа и Алверде. От всичките съм доволна, нежни, щадящи са, деликатно ароматизирани - освен Алтея, там ароматът на рози е доста отчетлив.

# 46
  • Мнения: 51
Търсих, търсих шампоан... еее намерих най-накрая такъв, който да ми пасне... Тук из форума в предни теми на няколко места беше похвален- Biopha. Аз си взех за мазна коса, т.к. там ми е проблемът. Еми страхотен, не заплита, като всичко друго, което изкупих. Прави много прилична пяна, косата е страхотна, не е лигава с обем и някак плътна, лъскав косъм и всичко това се запазва така дори и на втория ден.
Ако някой е ползвал за боядисвана коса шампоана им или балсама, би ли споделил мнение?

# 47
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 762
По кои магазини мога да го намеря.В ДМ мисля, че съм виждала рол он  newsm78

# 48
  • Sredets/Burgas
  • Мнения: 1 459
Биофа има в дрогерии Лили.  Peace

# 49
  • Мнения: 51
Аз не съм го виждала в Лили дрогерии, от ДМ си го взех. И избелващата паста за зъби си купих, пак на Биофа, най-приятният вкус от всичко пробвано до сега. И малкият повече я харесва от негавата детска на Уртекрам.

# 50
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 762
Благодаря  bouquet

# 51
  • София
  • Мнения: 1 461
Заради последните коментари отидох до Лили и си купих шампоана на BioPha за нормална коса. Все още не съм го използвала, защотo довършвам Alverde Sensitive, от който съм много доволна:

Скрит текст:

Реших да опитам нещо ново. Simple Smile Заедно със шампоана исках да взема и пастата им за зъби, но не ми хареса наличието на SLS в нея и затова взех тази на Lavera:
Скрит текст:

Вкъщи вече я изплзваме няколко дни и много ни харесва. Не се пени много, но за нас това е почти без значение, тъй като сме с електрически четки за зъби. Измива много добре и зъбите остават чистички цял ден.  Peace

# 52
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 760
Попаднах в интернет на българска фирма за козметика Rose Valley  http://www.rosevalleybg.com/bg/
Как ще коментирате състава на крема с бяла роза и ший:
Aqua, Rosa Damascena Flower  Water*, Vitis Vinifera Seed Oil*, Prunus  Armeniaca Kernel Oil*, Glycerin*, Glyceryl Stearate, Ceteareth-20, Ceteareth-12, Cetearyl Alcohol, Cetyl Palmitate, Stearic Acid,Palmitic acid, Butyrospermum Parkii Butter*, Phenoxyethanol, Parfum, Carbomer, Triethanolamine, BHA, Geraniol,  Citronellol, Benzyl Alcohol, Linalool, Eugenol, Hydroxycitronellal

* от натурални продукти

# 53
  • Мнения: 13 364
вода, розова вода, маслата и основно пълнители и аромати.

# 54
  • Мнения: X
Здравейте! Може ли да ми препоръчате БИО измиващ гел или пяна за лице? За смесена кожа. Взех един на Уртекрам, ама все едно с нищо не си мия лицето  Tired

# 55
  • Мнения: 2 677
Доволна съм от Manuka Cleanser на NATURAL BEING.

# 56
  • Мнения: X
Благодаря! Приемам и други предложения, както и за слънцезащитен крем за много светла и сколнна към пигментации кожа, т.е. трябва ми наистина сериозна слънцезащита.

# 57
  • София
  • Мнения: 9 850
Ползвам ето тази пяна, мирише потресаващо (поне за мен), но това е само докато се миеш.

# 58
  • Sredets/Burgas
  • Мнения: 1 459
Пяната за смесена кожа на Алверде:  Peace
https://www.dm.de/alverde-naturkosmetik-reinigungsschaum-beauty- … 010355181558.html

Мирише много хубаво, почиства добре, за смесена кожа е и струва 6 лв.
Ето и състав:
Aqua, Alcohol denat.*, Coco-Glucoside, Sodium Coco-Sulfate, Glycerin, Malus Domestica Fruit Extract*, Glyceryl Oleate, Citrus Aurantifolia Fruit Extract*, Citric Acid, Tocopherol, Helianthus Annuus Seed Oil*, Parfum**, Limonene**, Citral**, Linalool**

# 59
  • Мнения: 17
Момичета, имате ли някакви отзиви за гел от Алое Вера? Какво е действието му ?

Общи условия

Активация на акаунт