Етажна собственост 3 - ЗУЕС не е по желание, но "со кротце, со благо" помага

  • 75 696
  • 786
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 6 036
Здравейте,
 Предстои  ни монтиране на джиесем комуникатор в асансьора. От фирмата ни предложиха устройство със СИМ карта, за която трябва да плащаме абонамент 6 лв. месечно.  Моля, да споделите какво плащате месечно за СИМ картата. Прочетох, че етажна собственост може сама да сключи договор с телеком и има ли такива сред вас?
Вчера от фирмата поддържаща асансьора ни обясниха че устройството е към тяхна група за да са им безплатни разговорите , нищо за таксата на месец не се спомена всичко самото устройство договор към оператор за 2 години предплатен и монтиране влиза в цената , дадоха ни да разберем че няма как да се мине контрол без монтирано устройство, санкциите за фирмите били големи.

# 736
  • Мнения: 26
Здравейте,
 Предстои  ни монтиране на джиесем комуникатор в асансьора. От фирмата ни предложиха устройство със СИМ карта, за която трябва да плащаме абонамент 6 лв. месечно.  Моля, да споделите какво плащате месечно за СИМ картата. Прочетох, че етажна собственост може сама да сключи договор с телеком и има ли такива сред вас?
Вчера от фирмата поддържаща асансьора ни обясниха че устройството е към тяхна група за да са им безплатни разговорите , нищо за таксата на месец не се спомена всичко самото устройство договор към оператор за 2 години предплатен и монтиране влиза в цената , дадоха ни да разберем че няма как да се мине контрол без монтирано устройство, санкциите за фирмите били големи.
Бихте ли споделили каква сума ви искат като крайна цена. Ние трябва да платим 220 лв. за закупуването монтирането и СИМ картата, но впоследствие и по 6 лв. на месец към телекома.

# 737
  • София
  • Мнения: 1 330
250 лв. за устройството. 6 лв. на месец към Мтел /пари на вятъра!/ - още не е ясно на какъв период ще се плащат. Ежемесечната такса щяла да се увеличи, поради наемане на допълнителен персонал  Mr. Green

# 738
  • Мнения: 26
250 лв. за устройството. 6 лв. на месец към Мтел /пари на вятъра!/ - още не е ясно на какъв период ще се плащат. Ежемесечната такса щяла да се увеличи, поради наемане на допълнителен персонал  Mr. Green
И на нас ни се виждат много 6 лв. на месец абонаментна такса към телекома. От разговор с фирмата поддържаща асансьора ми обясниха, че всеки месец устройството изпраща  десетина SMS-а, а разговори ще се провеждат при евентуално авариране на асансьора. Затова проучваме и други варианти.

# 739
  • София
  • Мнения: 1 330
При нас просто ни заявиха, че договорът с Мтел върви в пакет и нямаме опция да не сме съгласни  Twisted Evil

А ако искаме други варианти - да си се оправяме сами  Twisted Evil

Доволни сме от ас. фирма, помрънкахме, но си платихме, че инспекторът ни чакаше на вратата  Laughing

# 740
  • Мнения: 26
При нас просто ни заявиха, че договорът с Мтел върви в пакет и нямаме опция да не сме съгласни  Twisted Evil

А ако искаме други варианти - да си се оправяме сами  Twisted Evil

Доволни сме от ас. фирма, помрънкахме, но си платихме, че инспекторът ни чакаше на вратата  Laughing
И на нас първо ни казаха, че договорът върви в пакет, но след като им казахме, че сме информирани, че  нашата етажна собственост решава с кого да сключи договор се съгласиха с нас. Друг е въпросът дали ще намерим по-изгодни условия.

Последна редакция: пт, 03 мар 2017, 18:57 от elibglv

# 741
  • Варна
  • Мнения: 1 571
Бях прочела тук, че устройствата правят контролни разговори или SMS-и. Нашия техник каза, че няма такова нещо - явно устройствата са различни и да си купим ние карта и да си я поддържаме. Не ми се занимаваше да проверявам дали може да се проверява наличността на предплатена карта  без да е в телефон, пък и таксите и сроковете им са толкова неясни. Взех карта на най-ниската такса на Боб - 2лв на месец, което включва около 17 мин за разговори или SMS-и, тя пък има 10лв първоначална такса...

# 742
  • Мнения: 26
Бях прочела тук, че устройствата правят контролни разговори или SMS-и. Нашия техник каза, че няма такова нещо - явно устройствата са различни и да си купим ние карта и да си я поддържаме. Не ми се занимаваше да проверявам дали може да се проверява наличността на предплатена карта  без да е в телефон, пък и таксите и сроковете им са толкова неясни. Взех карта на най-ниската такса на Боб - 2лв на месец, което включва около 17 мин за разговори или SMS-и, тя пък има 10лв първоначална такса...
Гледах на страницата на Боб този план за 2 лв. на месец т.нар.Lightbob, но в него бяха включени само 100 минути за първите 30 дни. Благодаря, че се включи! Ще отида намясто да разговарям с тях.

Последна редакция: пт, 03 мар 2017, 18:57 от elibglv

# 743
  • Варна
  • Мнения: 1 571
Аз като я купувах преди 2-3 седмици май ги нямаше тези 100 мин или не съм им обърнала внимание. Дефакто е без месечна такса, но има 1.99 минимално месечно потребление, което за мен си е същото Wink Цената на мин. разговор или SMS е 0.108 лв, т.е за 1.99лв можеш да ползваш 18.4 мин за разговори или SMS-и. Мисля е предостатъчно. + 10лв първоначална такса. Не бих казала, че е без пари, но ми се стори най-евтиния вариант в дългосрочен план.

# 744
  • Мнения: 425
Здравейте! Живеем от години в нова коперация, която е построена през 2003-2004 година, досега не сме имали общи събрания, където да обсъдим проблемите, свързани с коперацията. От време на време имаме чистачи, плащали сме, но сега положението е плачевно. Мръсотия по общите части, неосвежавано и много държа да намерим решение на въпроса. Тези, които не живеят в апартаментите, плащат ли нещо?

# 745
  • Мнения: 6 036
В Бургас 350 лв  за всичко

# 746
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 835
В Шумен също 350 лв. ни взеха.  #2gunfire

# 747
  • Мнения: 490
Здравейте,  опитвам се безуспешно да намеря информация относно средствата във Фонд Ремонт и Обновяване и претенциите на собственици за връщане на сумата след продажба на собствеността им.  Срещам различни мнения по темата, дали можете да ме насочите?

Екс-собственик изисква да му се да върне натрупаната сума, след отказ претендира да ги изиска от новия собственик, което вече е безумно (или новият собственик да възстанови натрупанат сума в касата на ЕС) Въпросът ми е дали има право да се изисква връщане на натрупата сума в  Фонд Ремонт и Обновяване.   Относно втората част на казуса - май ми е по-ясна. Мисля, че не може да се изисква от новия собственик да възстановява сума, формирана на база % идеални части за минал период, в който той не е бил собственик.

Благодаря ви предварително!

# 748
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 117
Здравейте,  опитвам се безуспешно да намеря информация относно средствата във Фонд Ремонт и Обновяване и претенциите на собственици за връщане на сумата след продажба на собствеността им.  Срещам различни мнения по темата, дали можете да ме насочите?

Екс-собственик изисква да му се да върне натрупаната сума, след отказ претендира да ги изиска от новия собственик, което вече е безумно (или новият собственик да възстанови натрупанат сума в касата на ЕС) Въпросът ми е дали има право да се изисква връщане на натрупата сума в  Фонд Ремонт и Обновяване.   Относно втората част на казуса - май ми е по-ясна. Мисля, че не може да се изисква от новия собственик да възстановява сума, формирана на база % идеални части за минал период, в който той не е бил собственик.

Благодаря ви предварително!




а той как смята да възстанови амортизацията на общите части за периода, в който той е бил собственик?
смешник! нищо не му дължите, както и той не дължи нищо със задна дата за апартамента в който отива.

ако смята, че може да натовари новия собственик - да опита. и дано му се падне някой оправен човек, да го сложи на място Peace

# 749
  • Мнения: 490
И аз точно мислех за амортизациите на общите части! В крайна сметка може да има нужда от ремонт, която тъкмо да се проявява, без все още да са предприети конкретните мерки.
И моята логика води в посока, че няма как тази сума да се възстановява на стария собственик, но днес някъде прочетох и някакво друго мнение, а в закона няма изричен текст и се позамислих. Опитвам се да се образовам по темата, тъй-като последните 12г не сме живели в режим на ЕС и определено темата ми беше далечна.

Общи условия

Активация на акаунт