Машина за правене на мляко за мляко с нес

  • 2 757
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
Добър ден, виждал съм как правят мляко с нес, тоест как правят млякото от стиймър (или нещо подобно) от кафемашина. Работата е, че видях как правят такова мляко (то кипва или не знам как става на пяна, но в домашни условия не мога да го постигна) само с обикновена малка машинка, приличаше на просто прозрачно цилиндърче. Някой има ли идея как се наричаше тази машина и от къде мога да си взема? Благодаря!

# 1
  • Мнения: 8 943
Прави се с уред за млечна пяна или с уред за фрапе правите млякото на пяна.

# 2
  • Мнения: 3
http://www.emag.bg/frapemashina-singer-sdm-100ch-23070-00009/pd/DXQV6YBBM/
Тоест една такава машина може да прави фрапе и може да прави и мляко за мляко с нес?

# 3
  • Мнения: 8 943
Да.
Аз предпочитам уред за млечна пяна.

# 4
  • Мнения: 3
И на мен ми изглежда по-добре, но нещо само с такава функционалност за 110+ лева някак си ми е странно.

# 5
  • София
  • Мнения: 38 571
Чудо на чудесата! Mr. Green
Аз си правя фрапе с обикновен пасатор и капучино или млечна пяна с обикновена кафе-машина.
Всъщност можеш да си вземеш миксер за фрапе, има ги по 6.90 в Немския център.

# 6
  • Мнения: X
И по 2 лв. в Икеа.  Sunglasses

# 7
  • Мнения: 2 299
Най - добре е да използваш метална кана за затоплянето на млякото и вдигане на пара със стиймър-а на кафе машината. Обаче в твоя случай след като искаш да пиеш мляко с нес...използването на еспресо машина е излишно, т.е. да я включваш само за да вдигнеш каймак на млякото...трудоемко...та може би варианта е фрапе машинка.
Иначе има и кани, като показаните за пяна, но на цени около 60лв, ако те устройва цената...

# 8
  • Мнения: 8 943

Ами да, аз точно това ползвам, но човекът май не пита за това.
Ето го моето сутрешно капучино с машинката от Икеа за 2 лева.

Общи условия

Активация на акаунт