Есента настъпва вече, гука ЮНСКОТО човече

  • 35 920
  • 728
  •   1
Отговори
# 660
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 344
А като излизате навън как започнахте да обличате бебоците?

# 661
  • София
  • Мнения: 344
Hipo ти си в южните щати и при вас е по-топличко Simple Smile И аз като си отида в Пловдив при мама не пускам печка през нощта, но у дома вечер става по-студеничко.
Ако съм разбрала правилно лятното чувалче е само от плат, а зимното с вата. По тази логика нашето е зимно, но да ви кажа честно ми се струва тъничко.
Сега съм го облякла с тънко боди с дълъг ръкав, тънко половерче и памучно спортно долнище.

# 662
  • София
  • Мнения: 344
А като излизате навън как започнахте да обличате бебоците?
По същия начин както в къщи, но слагам якенце и есенна шапка, а на крачетата термо чорапки. Слагам го да легне в количката и го завивам с одеало.

# 663
  • Русе
  • Мнения: 1 033
Още се чудя как да обличам навън. Оня ден, в големия студ сложих едно пухкаво гащеризонче- изпоти се. А под него беше с боди потник,  памучна блузка и ританки.  Вътре е с боди, още с къс ръкав, суичър и долнище анцуг. Навън слагам яке и терлички. И ватирана. пелена.

# 664
  • Мнения: 1 976
Hipo ти си в южните щати и при вас е по-топличко Simple Smile И аз като си отида в Пловдив при мама не пускам печка през нощта, но у дома вечер става по-студеничко.
Ако съм разбрала правилно лятното чувалче е само от плат, а зимното с вата. По тази логика нашето е зимно, но да ви кажа честно ми се струва тъничко.
Сега съм го облякла с тънко боди с дълъг ръкав, тънко половерче и памучно спортно долнище.
Тук си еКалифорния Simple Smile, но и спалнята и холо-кухнята са южни,та съвсем ни е топличко. Според мен,вашето чувалче е точно есенно.Зимните са си като юрганчета. По тази причина от баткото нямам юрганче. Само в чувалчета спеше,но като проходи започнах да режа дъното,за да може спокойно да се изправя като се събуди иначе приличаше на спънат кон и естествено негодуваше.

# 665
  • Мнения: 95
След раждането имах проблем с ходенето по голяма нужда. Отидох на аптеката и там ми предложиха едно сиропче сладко е, но в момента не се сещам как се казваше. Мисълта ми беше, че аптекаркатА ме пита кърмя ли , защото чрез кърмата щяло да подейства и на бебка и не си го купих. Пробвай наистина ти да хапваш повече разхлабващи храни може така да въздействаш и на бебчо.
Лактуоза?
Да така се казваше лактулоза, но в момента на писане съвсем бях изключила
Относно обличането и аз все се чудя как да я облека хем да не я изнежвам много и хем да не я разболея. А за спането обличам пижамка с дълго ръкавче и завивам с одеялце не много дебело. Каква температура държите в стаята на бебчетата? Ние също включваме отопление взехме една конвекторна печка. Много съм доволна не издава никакъв шум нагласям си градусите и тя когато падне температурата сама се включва и не изсушава въздуха като климатика. Ще я ползваме в комбинация с камина на дърва.

Последна редакция: сб, 08 окт 2016, 18:35 от fly_90

# 666
  • Мнения: 2 721
Вкъщи е с боди дълъг ръкав и долничка на анцуг, ако е по студено слагам и отгоре пуловерче без ръкави. Навън му обличам - жял гащеризон без ръкави и боди дълъг ръкав , комплект анцуг и отдолу пак боди с дълъг ръкав, дънчици боди къс ръкав и отгоре плътна блузка, от 2 седмици му слагам обувчици и завивам с поларрно одеалце. Вкъщи спи с боди дълъг ръкав и ританки , но бодито закопчавам отгоре , че иначе ританките му стигат до колената сутрин или слагам цяла пижамка само. Завивам с много пухкаво одеалце. опитах с олекотената завивка от спалното комплектче , но протестира.  Mr. Green Но и вкъщи не е много студено , а и не искам да го изнежа. : )
Сега във Варна е ужасно времето и не иьлизаме и го хваща съклета вкъщи милия ама какво да се прави..поне вятър да нямаше.. Tired

# 667
  • София
  • Мнения: 344
И ние си взехме конвекторен радиатор за детската докато ни пуснат парното.
Днес докато бяхме на разходка му купих книжка с дръжка и страници от дебел картон за Бременските музиканти. Харесах и една с картинки на животни, но я оставих за по- нататък, че книжките са си скъпички.
Снощи преди да заспи му разказах приказка, но констатирах, че почти всички приказки, които се сещам са момичешки. Моля, препоръчайте ми приказки за момченца.

# 668
  • София
  • Мнения: 344
Ето една статия по въпроса с говоренето и книжките:
КАК ДА СТИМУЛИРАМЕ ГОВОРНОТО РАЗВИТИЕ НА ДЕЦАТА?
Процесът на проговарянето започва още след 3-месечна възраст. Първите опити са израз на болка, глад, дискомфорт, нужда от внимание или пък щастие. Развитието на езика у детето преминава през два основни етапа – пасивен  и активен. Пасивен е, когато детето може да разбере какво му казвате, но все още няма развита експресивна реч. Активен е етапът, когато детето умее и да разбира, и да говори - импресивната и експресивната реч са напълно развити. Кога детето ще произнесе първата си дума, е строго индивидуално. Важно е всеки родител да знае как протича говорното развитие на детето и как би могъл да стимулира появата на реч. За всичко това разговаряхме с Мариана Мичева -  логопед и специален педагог.
 
Ето и основните етапи в говорното развитие на децата спрямо възрастта:
 
6 месеца
 
-  Реагира на звуци и човешки глас, като обръща глава и очи.
-  Откликва на промяната на тона на гласа.
-  Реагира, когато музиката затихва.
-  Разпознава своето име.
-  Отговаря с удоволствие и смях при игра или масаж и съответно с плач, когато играта свърши.
-  Започва посричкова, лепетна реч (па-па, ма-ма, та-те-те).
 
9 - 12 месеца
 
- Обръща се и поглежда в посока на звука.
- Реагира на своето име.
- Разпознава думи за познати предмети.
- Развива се причинно-следственото разбиране и детето знае, че мама ще дойде, когато то заплаче, или че предметите продължават да съществуват, дори когато възрастните ги скрият от погледа му.
-  Детето слуша, когато му четат, и може да обръща страници.
-  Разбира лесни инструкции като „Вземи топката!”.
-  Отговаря на емоционалните мимики на другите - смее се, когато мама се смее.
-  Може да проявява безпокойство от непознати.
-  Тества реакциите на възрастните с нарочни, повтарящи се действия – изпускане, бутане, хвърляне на предмет.
-  Маха с ръка за „чао”.
- В експресивен план се появява по-сложна, по-точна лепетна реч от съгласни и гласни, за да може да привлича внимание и да изрази чувства.
 
1.5 – 2 години
 
- Бебешкото бърборене се замества все повече с истински думи.
- Говоренето се превръща от игра в социално общуване.
- Речникът съдържа от 3-4 до 100 истински думи.
- Започва да образува спонтанно фрази от по две думи като „Иска вода!”.
 
От този момент нататък, с бърза скорост, детето започва да включва ежедневно в речта си все повече думи и изрази и да образува все по-дълги и сложни изречения. На възраст около 3 години повечето деца си служат със сложни изречения и могат да се изразяват свободно, макар и все още да произнасят неправилно доста думи.
 
Какво влияе на проговарянето на детето?
 
Проговарянето на детето зависи от много фактори. Влияние оказват и генетичните дадености, и средата, в която то расте. От значение е и темпераментът на детето - дали е по-общително, по-затворено в себе си, по-емоционално, по-неспокойно и т.н. Проговарянето зависи и от общуването със семейството - говори ли се на детето, или то просто се обгрижва. От друга страна, обръщането на прекалено много внимание и непрекъснатото говорене, може да окаже негативен ефект.  Всичко трябва да бъде в умерени количества.
 
Как може да стимулирате проговарянето на детето?
 
- Назовавайте всички предмети, които се намират около вас, както и хората в обкръжението на бебето.
-  Обръщайте се към детето с неговото име, за да развиете чувството му за самоличност.
- Назовавайте цветовете при всеки удобен случай.
- Разглеждайте предмети и картинки заедно с детето и описвайте какво виждате.
- Въвеждайте новите думи заедно с вече познати, които обозначават предмет или субект на действието. Така ще засилите интереса на детето.
-  Четете и повтаряйте кратки стихчета и смешни истории.
- Разигравайте сцени с играчките на детето.
 
-  Чрез четене и разглеждане на книги
 
Книжките с цветни и големи илюстрации са изключително полезни за детето. Разказвайте му кои са героите и какво правят.  Интересно решение са книжките за баня, които са направени специално за най-малките палавници - могат да се дъвчат и мокрят ­и са невероятно забавление в часовете за къпане, преди сън и по всяко време. Те са леки и удобни за разглеждане, с големи и ярки картинки! Най-важното е, че са изработени от безвредни пластмаси и без PVC. Подобен вариант са и книгите от плат - те имат шумолящи странички от плат, които забавляват децата, и ги запознават с различни животни и звуците, които издават. Играта с тези книги развива двигателните умения, зрителните и тактилните възприятия и помага книгата и четенето да се превърнат в част от живота на детето. Полезни и забавни за фината моторика и развитието на речта са книжките с дрънкалка за най-малките. Те са пъстри, изработени от специална лека и безвредна пластмаса, удобни за игра и забава по всяко време. Чрез връзчица и халка се прикрепват лесно към детската количка, креватчето или седалката на автомобила. Развиват възприятията на децата и ги  учат да разпознават животните и звуците, които те издават.

# 669
  • Мнения: 1 976
И ние си взехме конвекторен радиатор за детската докато ни пуснат парното.
Днес докато бяхме на разходка му купих книжка с дръжка и страници от дебел картон за Бременските музиканти. Харесах и една с картинки на животни, но я оставих за по- нататък, че книжките са си скъпички.
Снощи преди да заспи му разказах приказка, но констатирах, че почти всички приказки, които се сещам са момичешки. Моля, препоръчайте ми приказки за момченца.
На тази възраст няма момичешки и момчешки. Важното е да е приказка Simple Smile. Ако ще и за чашата за чай,измислена от мама.

# 670
  • Мнения: 1 026
А като излизате навън как започнахте да обличате бебоците?
Ами с боди с дълъг ръкав и едно пухкаво горнище с качулка от Кауфланд, но повечето пъти е или в раницата или в количката с чувала отгоре. На долу само с долнище и  чорапи, но обмислям да му поръчам гети или по скоро шушони до коляното някъде, за да му е топло на крачетата Simple Smile

# 671
  • Мнения: 555
Fly_90, каква е вашата конвенторна печка, че аз преди бях взела една и бях мн доволна, но не помня марката. После взех друга и беше ужасна, харчеше като за световно , пък не топлеше кой знае колко.

# 672
  • Мнения: 9 710
Днес за първи ден беше малко по-студено в Бургас.
Излязохме с плътен анцуг с качулка, отдолу боди и средно дебели чорапки.
Докато беше в количката всичко беше ок, но като я извадих и я подмятах насам натам се оказа, че кръста ѝ непрекъснато е гол (в смисъл по тънкото боди).
Май лично на мен дреха тип "космонавт" ще ми е по-удобна. Няма непрекъснато да се притеснявам. Имам един есенен космонавт, ще купя и един зимен и мисля така да си откараме този сезон.

Аз също чета (по-скоро вече казвам наизуст  Laughing ) приказки в рими и стихове. Любимите ни са:
Леда Милева - В една зоологическа градина
Леда Милева - Весели балони (Най-любимо от тук - Работна мецана)
Не правете като тях да не ставате за смях
В джобчето ми дрънкат семки и бонбонки

Последна редакция: сб, 08 окт 2016, 22:30 от Ice Queen

# 673
  • Мнения: 1 976
Аз нещо доста песнопойно го давам,освен приказки,стихчета и т.н. С баткото май не пях толкова. Сигурно,защото не съм го разнасяла на ръце по цял ден. Огнян няма да се учудя,ако първо пропее Grinning Обожава гамата Simple Smile Дополуда мога да му я пея и пада голяма радост. Често му тананикам известната мелодия,дето е по всички музикални играчки и при приложенията с бял шум я има. Като я пусна и започва да прави опити да припява. Много е смешен. Така съм му я набила в главата Simple Smile Simple Smile Simple Smile. Но това с гамата най-много ме забавлява Grinning

# 674
  • Мнения: 2 721
 Както писах по рано Митко се научи да се върти по корем , и тук идва новия би проблем със спането... От спокойните нощи с 6часов непрекъснат сън няма и помен.. Tired
Докато спи се завърта настрани, до тук добре, но се завърта по корем и се събужда и започва да плаче... и така през 2 3 часа.. а като го врътна пак по гръб още повече плаче. Стабилно стои по коремче,но неможе да спи така /не си отпуска ръчичките/  .. бебешка му работа! Crazy

Общи условия

Активация на акаунт