При ОКТОМВРИйките настава оживление, стягаме се за родилно отделение

  • 66 709
  • 738
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 95
Да се запиша и аз  Hug
РН, благодаря за новата тема! Стискам палци на всички мами за леко раждане,бързо възстановяване и да  гушкат здравите бебчета  Praynig Hug
Тази седмица и аз влизам в 36-та.Започнах да поизпирам дрешки и да гладя(пера на 40 градуса).
Бебка расте и доста мърда  Simple Smile Надявам се на нормално раждане,тя се обърна още преди месец.Иначе все още контракции не усещам,само болки в таза-особено вечер като поседя седнала и тръгна да ставам,ми коства доста усилия докато се раздвижа.

# 46
  • София !
  • Мнения: 1 240
Някоя от мамите която има опит: вярно ли е че след цедене в шише бебето свиква на шише, че е по-лесно кърменето и неиска да суче от гърда?

За мен това си е до дете! Моята дъщеря сучеше и от мен и от шише. Изобщо не сме имали проблем с това.
Сега живи и здрави ще видим как ще е с бебчето. Дано и тя е като кака си хихи.

# 47
  • Мнения: 547
Някоя от мамите която има опит: вярно ли е че след цедене в шише бебето свиква на шише, че е по-лесно кърменето и неиска да суче от гърда?

За мен това си е до дете! Моята дъщеря сучеше и от мен и от шише. Изобщо не сме имали проблем с това.
Сега живи и здрави ще видим как ще е с бебчето. Дано и тя е като кака си хихи.


И моето дете сучеше и от шише и от мен, не сме имали проблеми и според мен е до дете, дано и с това бебче е така  Praynig

# 48
  • Откъм Варната
  • Мнения: 1 646
Здравейте мами, до сега само ви четях, но май е време и аз да се запиша в темичката.
От Варна съм на 36 г, бебо го чакаме на 23 октомври, момче ще е. Имаме си и батко и той е Октомврийче 2006, ще си имат точно 10 г разлика Simple Smile.
Пазя почти всички дрехи от баткото, и наскоро ги извадих и изпрах, толкова много неща, мисля че няма да се налага да му купувам нови Simple Smile. Тези дни ще почна да си приготвям багажа за болницата, другата седмица количка ще вземем и така..
За сега това, приятно бременеене на всички, а на родилите да гушнат сладките бебоци от мен Wink

# 49
  • Мнения: 1 744
Здравейте момичета - днес ми дойде бебшкото легло, сега ще го чистим.
Четох, че за пране говорите - принципно, спазвам етикетите, съгласна съм, че по  добрите препарати са плюс, но навремето са гладали, за да намалят вероятността от зарази, но разбира се нещата са били по-различни.
Вчера в Дундьо седях сто часа да избирам прах и омекотител за дрешките и другите неща за беба и нищо не избрах, огромния избор вече почва да ми лази по нерви. Вие какви препарати купихте?
Купих си една нощница за кърмене, мислите ли, че е достатъчна и два сутиена за кърмене - като за начало, после ако трябва ще си купя още. В Дундьо тези неща са по-евтини от колкото в Вис Виталис.
Вчера се чудех да купя ли каничка, за къпане от там или обикновенна, като я къпем в началото ...Вие какво купихте?
По отношение на аптечката, какво подготвихте? Аз взех само клечки за уши, спирт 95 градуса и марлички за пъпче, друго живот и здраве като се родим, каквото каже педиатърката ще докупуваме.
Ужасно се притеснявам, че нещо важно няма да имам, до сега бях спокойна като пън, но в последната седмица направо съм откачила и мине се не мине - почвам да си плача, така без нищо.
 Crazy

# 50
  • Мнения: 403
Запис и от мен Simple Smile Нещо голям мързел ме е хванал, иначе са добре бебоците 2,100 и 1,800 в 32 седмица, ама съм на антибиотик, че имах високи левкоцити  ooooh!

# 51
  • Мнения: 2 288
Препарат за пране взех Сано максима, мирише страхотно и е от икономичните (50-60)мл на пране. Дори след сушилнята има лек и дискретен аромат и дрешки и чаршафи са мекички.
Аз три пъти ходя в дундьо и само последния път купихме някои неща. Много ме облъчват консултантите и объркват, като започнат да ми обясняват за най-скъпите неща или за нещо от което не мисля, че имам нужда, ккто и за карти-отатъпки и т.н. и си тръгвам напрегната. Честно, мисля вече само онлайн да пазарувам  Mr. Green
Сега бях отново в болницата за иследвания, всичко е нормално, тоновете също, нямам още подготвителни контракции.

# 52
  • Мнения: 236
R_N, благодарности, че успяваш да намериш време за новите теми:)
Аз също, в събота вечерта бях в спешното, защото имах и все още имам воднисто течение, което помислих за околоплодна течност. СлаваБогу се оказа обикновено бяло течение.
В 34+4 съм, изпрах и подредих част от дрешките. Кошарата е сглобена, чакаме и количката тази седмица. Само козметика за бебето не съм купувала, защото акушерката тук каза, че от болницата ще ми кажат какво да се вземе за бебето.
Започнах да приготвям и чантата за родилното, но все имам чувството, че пропускам нещо важно:(
А днес имам друг филм в главата ми - много малко усещам бебето. Не знам дали е нормално за тези седмици? Охх, да минават още няколко седмици и да си гушнем бебетата, преди да сме изперкали, че аз съм на път да полудея Simple Smile

# 53
  • Мнения: 1 118
Ние се прибрахме от Плевен, у дома сме си вече. От сутринта имам остри болки в кръста, не ми се е случвало до сега и се притеснявам на какво се дължат. На преглед и тонове съм пак на 10-ти в събота.

# 54
  • Мнения: 218
Относно гладенето моето мнение е, че всичко трябва да се глади за дезинфекция. То е ясно, че препаратите и пералните не са като едно време, но след като съм намирала време да гладя всичко мое не си представям точно на бебето да не изггладя.
Започнах от няколко дни да се замислям на моменти дали не започва раждането. И се чудя щом сега така го мисля в 9ти месец сигурно всяка контракция ще ме стряска...
Оохх.... Много искам вече да си гушна бебо...

# 55
  • Мнения: 659
Ние се прибрахме от Плевен, у дома сме си вече. От сутринта имам остри болки в кръста, не ми се е случвало до сега и се притеснявам на какво се дължат. На преглед и тонове съм пак на 10-ти в събота.
Чести ли са? Ако са чести и остри, както казваш, бих отишла на лекар веднага. За родилните контракции са характерни и болки в кръста, освен коремните болки. Не се притеснявай и нека някой те закара до лекаря по възможност.

# 56
  • Мнения: 250
За привикването към шише и аз съм на мнение, че си зависи от бебето. Масово се казва че от шише им е по-лесно и за това може да откажат гърда. Еми моето момче никога не е бойкотирал гърдата, въпреки че понякога и шише е ползвал (а и 1-2 ден след раждането беше на АМ, чак след това на кърма).

За прането Сано Максима взех, на 40градуса изпрах всичко, единствено промених програмата да е с двойно изплакване. Ще гладя всичко, аз също мисля че от там идва основната дезинфекция на дрехите.

Стерилизатор се ползва ежедневно дори и да сте само на кърма - ами биберони, шише за вода и тн. Някои хора попарват всичко с гореща вода от ел.кана, някои варят в тенджера, други купуват стерилизатор. Всички  варианти стават, но според мен без никаква серилизация не може. Аз ползвах обикновен (30-40лв) стерилизатор за микровълнова и бях доволна.

За помпите всички твърдят че електрически, маркови и тн са най-добре. Но всичко е индивидуално и както съм казвала такава скъпа покупка няма смисъл да се прави предварително. Аз се цедях основно на ръка, Авент ръчна не действаше при мен, но зависи от формата на гърдите и тн какво ще ви пасне.

Дрехи за изписване за мен ще са дрехите с които ще тръгна, аз така или иначе там ще съм по нощница и те ще са чисти. Освен ако не е нещо по спешност, тогава ще донесе ММ един удобен панталон и блуза (като за бременни). Дрехи за детенцето съм избрала по леки и тънки с една тънка пелена и вече според времето ще добавя тънко или дебело одеало (порт).


# 57
  • София !
  • Мнения: 1 240
Ние се прибрахме от Плевен, у дома сме си вече. От сутринта имам остри болки в кръста, не ми се е случвало до сега и се притеснявам на какво се дължат. На преглед и тонове съм пак на 10-ти в събота.
Чести ли са? Ако са чести и остри, както казваш, бих отишла на лекар веднага. За родилните контракции са характерни и болки в кръста, освен коремните болки. Не се притеснявай и нека някой те закара до лекаря по възможност.

И аз те съветвам да идеш на лекар! Така за твое спокойствие! Вече навлизаме в период в който такъв тип болка може да се окаже и предродилна. Макар, че родилните се познават, няма как да се объркат. Пък и в предвид, че вече 4 бебчета се родиха, аз съм си на щрек  Simple Smile Предния път преносих, ама сега нищо не се знае. Да минава със здраве и благополучно! Пък когато - тогава.
При мен предния път някъде 1-2 седмици преди раждането ми се появиха болки в кръста. При мен беше на етапи и не повече от 5 пъти на ден, но си бяха доста остри. Когато започнаха баш си контракциите, точно от кръста започнаха болките /поне при мен/ и бяха силнички и на определени интервали.

Последна редакция: вт, 06 сеп 2016, 15:38 от bunny : )

# 58
  • Мнения: 19 687
Аз пък открай време си имам болки в кръста (от преди да забременея) и хич не им обръщам внимание Rolling Eyes

# 59
  • Мнения: 1 118
Константна е болката в кръста, не е на определен интервал. Мисля си, че може да е от дивана, на който спахме, който е доста твърд. А може и организма да се подготвя за раждането, все пак съм 36 седмица. Бях в събота на тонове последно, всичко беше ок. Лекарката каза "имаш месец още" . Чудя се сега, да ходя ли пак на преглед.

Общи условия

Активация на акаунт