При ОКТОМВРИйките настава оживление, стягаме се за родилно отделение

  • 66 713
  • 738
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 250
в родилното кърмех на 3 часа приблизително, но просто бебето се будеше на 3 часа... индивидуално е. Все пак ако е прекалено на често сученето зърната ти много ще се разранят!

# 646
  • Варна
  • Мнения: 1 361
Благодарим ти за информацията, всичко хубаво  Hug
 Момичета я кажете имате ли още киселини  и какво пиете за тях  Crazy Peace

# 647
  • Мнения: 1 117
Аз за киселините не съм пила нищо просто спрях газираните напитки и спрях да имам

# 648
  • Варна
  • Мнения: 1 361
Ани късметлийка си.. Аз даже от водата получавам и вече откачам Sad

# 649
  • Мнения: 1 117
Ох,да ви се оплача момичета днес ми беше термина и нищо.Малката е слезнала понадолу, но нямам контракции ужасно се чувствам Sad

# 650
  • Варна
  • Мнения: 1 361
Ее ани недей така бебка сама иска да си избере момента в който да се появи, ще стискам палци да е скоро и да се гушкате много Simple Smile  Heart Eyes
Моята госпожица беше за 05.09.2014  но се роди на 09.09.2014 в 02.30ч по собствено желание
Simple Smile 

# 651
  • Мнения: 1 117
n0richka мерси за подкрепата ще чакам друго не ми остава 

# 652
  • Мнения: 127
Анита,не се притеснявай,ще се появи бебчо,но когато е готов.Все пак щом ти е минал термина събитието ще е съвсем скоро. Hug

# 653
  • Мнения: 1 744
Ани не се отчайвай, ще се роди твоето детенце,сега е важно да се следиш всеки ден,наблюдаващия те лекар трябва да следи тоновете всеки ден и да назначи ден за хоспитализация при преносване

# 654
  • Мнения: 1 404
Анита, а док какво казва? То терминът е много условно нещо, нали знаеш. Аз съм "преносена" с две седмици Simple Smile


Аз имам въпрос... малко тъп, де... Как се ползва подложка за вана, за новородено? Със сина ми не ползвахме, мъж ми го държеше аз го къпех, но сега ще има дни, в които ще ми се налага да къпя сама, та си мислех да си взема нещо такова:

http://www.pakostnik.com/bg/podlojka-za-vana-moni-29262

Имам уж анатомична вана, та просто не знам това как се пъха, слага там и тнт, ако някой е ползвал, ще съм благодарна да сподели!

# 655
  • Мнения: 1 117
Добро утро благодаря ви момичета вчера бях на тонове утре пак събота и неделя не работи и няма как ,казва че всичко е нормално.Сега ме боли под корема леко нормално ли е ?

# 656
  • Мнения: 250
Aнн, бебето трябва да полегне на подложката или шезлонгчето - аз слагах тензухена пелена върху подложката, после бебето поляга, ти не го държиш а само го поливаш с вода. Но тези неща се ползват след 2-3 месец, така знам аз и лично на мен ми беше много удобно така да го къпя. Сега Светлозар го къпя на чешмата, оказа се че е много удобно, просто трябва да претръпне човек да го държи с една ръка на обратно  Peace

# 657
  • Мнения: 659
Анн, и в обикновена ваничка без подложка можеш да го къпеш, държейки го, например, с твоята лява ръка за лявото му рамо, подкрепяйки главичката отдолу (ох, дали се разбира...). И поливаш с дясната си ръка. Така ми показаха тука в болницата и така си го къпя без подложка.

Добавям снимка
https://lesprosdelapetiteenfance.fr/b%C3%A9b%C3%A9s-enfants/hygi … %A0-pas-en-images

# 658
  • София
  • Мнения: 861
Да се отчета и аз Simple Smile

Кърменето и при нас се оказа огромно премеждие. Започнах да кърмя 2 часа след секциото и ми я носиха 4 пъти в интензивното за кърмене - в това отношение съм много доволна от персонала на болницата. Коластра имаше. Млякото също слезе относително бързо, може би защото ме караха да пия по 4 литра течности, за да избегна главоболието след спиналната анестезия.

Бебето ми обаче е страшно лакомо, засуква и дъвче с изумителна сила Shocked Слагането на гърда "когато бебето иска" е за нас е мътно понятие - тя постоянно иска и това доведе до безкрайно болезнени кърмения от по час и половина, в следствие на което зърната ми станаха на отворени рани, от които течеше кръв. Наложи се временно да спра да кърмя, докато се пооправят. Минахме на АМ. Цедях си кърмата с помпа, защото гърдите станаха огромни, твърди и болезнени. От помпата също ме понаболяваше, но беше в пъти по-търпимо. Само дето тя не изцежда особено количество - и подозирам, че проблемът не е в нея, а в това, че млякото е понамаляло.

Купих силиконови зърна, но бебето не ги иска. Така че кърмим се сега по мъничко, пием и кърмата от помпата, но основното ни ядене е АМ. Взела съм Хип Комбиотик. В болницата я дохранваха с Фризолак HA 1, но предпочетох да минем на мляко с пре- и пробиотици. По препоръка на педиатърката давам сутрин капки Биогая, а на всяко хранене капки с лактаза - Абоколикен. Засега нямаме колики или каквито и да е стомашни или други неразположения, пълним памперса редовно и спим спокойно. Притеснява ме малко само, че бебето огладнява по-често от определения интервал, но както казах - тя си е много лакома. Ако можеше и бибероните-залагалки щеше да изяде, с такова настървение ги дъвче Laughing Да ѝ се неначудиш, предвид че се роди 3,2 кг, а ни изписаха 3,0 кг - откъде ги взима тези сили!?  Mr. Green Heart Eyes

# 659
  • Варна
  • Мнения: 1 361
Е супер да е жива и здрава принцесата и да си хапва колкото и се иска, бързо възстановяване от секциото и мажи с нещо зърната по бързо ще се оправят, има хубави кремчета с ланолин който заздравява раничките. Много е хубаво че сте направили  един успешен старт с кърменето браво  Hug bouquet

Общи условия

Активация на акаунт