Пак сме се събрали бъдещи АПРИЛски мами! - Тема 3

  • 33 815
  • 749
  •   1
Отговори
# 30
  • Вестерос
  • Мнения: 38 274
И аз ям пълнозърнести филийка или две със сирене, Но към обед пак съм гладна и гледам тогава да ям нещо друго ,понякога си варя и яйце към обяда. Вчера следобед изядох 5 сини сливи ...ужас,цяла нощ ме боля корема Sad  няма да ги ям повече.

# 31
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Момичета от София,дайте мнение,ако имате за МБАЛ Вита ?
Сестра ми роди и двете си деца при доктор Илиева във Вита. И двете й бременности бяха рискови /беше с плацента превия/. Лекарката беше на 24 часово разположение и при най-малкия проблем я викаше /даже я вкарваше веднага в кабинета без да трябва да чака/. На първото раждане по време на секциото беше получила кръвоизлив и каза, че даже не разбрала - толкова хладнокръвно и бързо лекарката овладяла нещата без сестра ми въобще да разбере, че е имало проблем.

# 32
  • София
  • Мнения: 18 679
5? Аз за последната седмица изядох сигурно 2 килограма, толкова да обичам, пък и нали баш сега им е времето. Нищо ми няма на корема, само се попрочисти повечко, ама то това не е лошо Simple Smile

Есента е моето време откъм ядене. Всичките ми любими неща стават тогава. То не е чудно, че към Коледа вече грухтя hahaha

# 33
  • Мнения: 123
5? Аз за последната седмица изядох сигурно 2 килограма, толкова да обичам, пък и нали баш сега им е времето. Нищо ми няма на корема, само се попрочисти повечко, ама то това не е лошо Simple Smile

Есента е моето време откъм ядене. Всичките ми любими неща стават тогава. То не е чудно, че към Коледа вече грухтя hahaha
и аз есента най-си я обичам,хем от към ядене хем самия мирис на есен ме кара да се чувствам някак много приятно 😍💕

# 34
  • Мнения: 1 111
Само по веднъж ли ставате до тоалетна? Аз съм си пикла по принцип, а сега е ижас. Снощи станах поне 10 пъти Simple Smile
Имам познати родили във Вита, които са доволни. Моето мнение е същото като за Щерев, малка болница е и ако не дай си Боже има проблем трябва да ви транспортират в МД или Токуда. Мен това ме спира. Иначе съм ходила за много неща във Вита, тъй като минавам безкасово с допълнителното здравно. Доволна съм била, но са дребни неща.

# 35
  • София
  • Мнения: 8 664
За Вита съм чувала, че процентът им на секцио е изключително висок.Но може би е, защото лекарите се специализират в това и бременните ги търсят за този начин на раждане.
Аз днес съм на чай и кисело мляко, нищо не ми се яде.

# 36
  • Мнения: 306
Да ни е честита новата темичка. И ние утре сме на преглед. Дано всичко е ОК и да видим и сърчице.

# 37
  • Hamburg
  • Мнения: 124
Аз да се похваля - днес бях на преглед. Малката точица вече е 1,9 см ембрионче с ръчички и крачета като на гумено мече. Чухме сърчице Simple Smile

Термина ми го изчислиха за някъде между 15 и 18 април, другият понеделник след още един преглед ще го конкретизират.

  Hug

# 38
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
За Вита съм чувала, че процентът им на секцио е изключително висок.Но може би е, защото лекарите се специализират в това и бременните ги търсят за този начин на раждане.
Аз днес съм на чай и кисело мляко, нищо не ми се яде.

Лекарката на сестра ми въобще не приритва да прави секцио на пациентките си. До последно и двете искаха раждането да мине нормално, но с плацента превия, това е просто невъзможно, защото е животозастрашаващо.

# 39
  • Вестерос
  • Мнения: 38 274
5? Аз за последната седмица изядох сигурно 2 килограма, толкова да обичам, пък и нали баш сега им е времето. Нищо ми няма на корема, само се попрочисти повечко, ама то това не е лошо Simple Smile

Есента е моето време откъм ядене. Всичките ми любими неща стават тогава. То не е чудно, че към Коледа вече грухтя hahaha
Аз имам колит и такива храни ми създават повече газове  ooooh! А как ги обичам и аз.

# 40
  • Мнения: 79
Здравейте на всички в темата!

И аз се записвам с термин 06.04.2017 , първа бременност на 29 години от Варна.
Опитвам се да насмогна с изчитането на темичките и се надявам да успея вече.

Досега съм ходила на преглед 2 пъти, бебчо расте, чух и сърчице. Heart Eyes

Все още не се водя на женска консултация, но намерих близък , при кого ще бъда.
Искам да ви попитам , тъй като съм малко объркана и четох противоречиви неща.
Вашият личен лекар след като го посетихте, какво направление ви даде? Директно за женска консултация или първо нормално направление за АГ за установяване на бременост и чак 45 дни след това за женска консултация? И вярно ли е , че за женска консултация може да се запишем чак след 3-ти месец ?

# 41
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
На моето направление е посочено "Избор на специалист АГ - програма "Майчино здравеопазване".

# 42
  • Germany,Bielefeld
  • Мнения: 51
Само по веднъж ли ставате до тоалетна? Аз съм си пикла по принцип, а сега е ижас. Снощи станах поне 10 пъти Simple Smile
Имам познати родили във Вита, които са доволни. Моето мнение е същото като за Щерев, малка болница е и ако не дай си Боже има проблем трябва да ви транспортират в МД или Токуда. Мен това ме спира. Иначе съм ходила за много неща във Вита, тъй като минавам безкасово с допълнителното здравно. Доволна съм била, но са дребни неща.
Оооо напълно те разбирам с пишкането,редовно си ставам минимум по 5 пъти но тази нощ ударно през 30 мин

# 43
  • Мнения: 244
Annette,  не е вярно, всичко зависи от лекаря. Скоро моя бременна позната писа на НОЗК с въпрос по повод направленията за установяване и проследяване на бременност, тъй като ЛЛ й отказваше да й даде второ направление за проследяване и отговорът им беше, че може и с първото (за установяване) , лекарят да я запише на ЖК. Както казах, всичко зависи от практиките на Аг

# 44
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
И аз ставам по 2-3 пъти през нощта. Ще пробвам 2 часа преди лягане да не пия течности да видя как ще съм с посещенията до WC.

Общи условия

Активация на акаунт