Деца – чудовища и толерантните им родители

  • 232 792
  • 3 490
  •   1
Отговори
# 1 035
  • София
  • Мнения: 62 595
Чалгата не е стил, а липса на стил.

Формално е стил, независимо как ти смяташ.

Ми, няма как МТВ да дават друго, сега си е модата на типа затворническо-бандитска романтика. Дори не мога да кажа гагнгстерска, защото би било обида към гангстерите, за които знаем от началото на 20-ти век.

# 1 036
  • Мнения: 30 802
Andariel, не разбра ли, че "формално" не е много смислено. Нищо не ти казва, нищо оригинално- само нещо там сухо и хартиено, дето всеки ще го разбере за 5 минути, както и ще разбере, че не е там работата.

Както вече писах, формално и по твоята логика, аз съм космонавт.

# 1 037
  • София
  • Мнения: 17 300
Аз пък, противно на Андариел, бях яко зарибена по ню и блек уейв и пънк рок като малка.

И аз така  Mr. Green
Синът ми пък си слуша метъл, джаз, блус ... Има си и днес интересни попадения, но те не са в МТВ Simple Smile

# 1 038
  • София
  • Мнения: 62 595
Няма как да се изразя по по-точен начин, освен с думата $формално$. Ако намериш по-подходяща дума, кажи я.
Това означава, че чалгата съществува извън твоето субективно отношение. Когато напишеш $чалга$, в някоя енциклопедия ще ти излезе описанието  - музикален стил, появил се през...., най-ярки представители ..... При това си е съвсем материална, а не имагинерна вяра  в това, че Мамасита била космонавт.
Чалгата притежава всички отличителни признаци на музикален стил и съществува съвсем реално - има специфично звучене, има си история на възникване, хора, които я пеят и свирят, хора, които я слушат и танцуват. И не, не е същото като ти да кажеш, че си космонавт, защото ти липсва един от най-важните признаци на космонавта - да си летяла в Космоса.

# 1 039
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Аз пък, противно на Андариел, бях яко зарибена по ню и блек уейв и пънк рок като малка.

И аз така  Mr. Green

Аз откога ти разправям, че ако бях мъж щях да те взимам Laughing.
Добре де, а какво правите, когато някое от вашите отроци цъфне с такива приятели и съответно чалгарски наклонности (на моята и другарите й по нищо не им личи, де Mr. Green)? Ще си затваряте ли очите, ще им трошите ли колонката в стената, ако започнат да нарушават душевния ви комфорт с тази музика вкъщи? Моята щерка ме обвинява, че съм "скучна". Майките на нейни познати също не слушали чалга, но за да се харесат на чадата си (онова криворазбраното за мен приятелство), пускали им в колата този бълвоч, от чувство за заедност. Аз не мога.

# 1 040
  • София
  • Мнения: 12 374
Няма да си натовариш детето и да го оставиш насред Факултета, може да звучи забавно, но на всички е ясно, че дори не може да бъде сериозна закана. Все едно като не иска да яде, да му казваш, че ще му го сипеш във врата, но никога не го правиш.
Не мога да разбера какъв е тоя страх, най-вече у родителите-метъли, детето да не прослуша друг стил музика? Нормалното е да харесва друга музика, не тая на дъртите си родители. Както и да има собствен стил на обличане. Като на метъли им се пръкне рожбичка, едва ли не се очаква да пусне дълга коса, да гледа зло и да наследи старата мешка на баща си, която още смърди на купон.
Мъжът ми не гледа лошо и не носи мешка. Кубинките ни също са останали в миналото. Мен особено ако ме видиш - някои тук са ме виждали всъщност - по нищо не можеш да определиш какво слушам. Клишето за мръсния метъл, който с месеци не си мие косата, носи мазни дънки и вмирисани кубинки отдавна се изтърка.

Няма лошо дребната да смени стила - и аз не слушам Бийтълс и Пърпъл като мама и тате. Плюс това, у дома се слушат 1001 неща, в т.ч. и много класическа музика. Също Дейв Матюс Бенд, Стинг, Ник Кейв, Грийн Дей, любимците ми Пърл Джем..айде да не изброявам всичко. Все нещо от това ще прихване. Или пък ще стане фен на джаза, или трето, пето. С всичко ще съм ОК, без чалга. Ти ако нямаш против момчетата ти един ден да вият на Азис, твоя воля. Аз имам.

# 1 041
  • София
  • Мнения: 19 253
Скрит текст:
Колкото до метъла - не е антипод на чалгата, има отвратителни групи, чиито ритми също извират изпод пъпа, само че откъм гъза. Или някой ще заговори, че Кенибъл корпс и Кредъл ъф фийлт са днешните Григ и Офенбах? Некачествен и гнусен метъл, дето не става за слушане, има колкото щеш. Да не говорим че ако днес един младеж се носи като метъл, то със сигурност говорим за аутсайдер, имиджът на метълите е изключително лош сред тийновете и на такива много им се подиграват.
Ей с'я те изядоха жива с парцалите.

Що се отнася до Черно фережде, лично Фънки - врагът на чалгиите, е пял в ББ или нещо подобно "Да бехме малко подпийнали, да им....." Без червена точка, излъчва се в праймтайм, и го гледат доста хора, вкл. неслушащи чалга. Но и за него се намира извинение, щом е античалга.

Истината е, че преди 10 ноември аз само бях чувала за сръбско, сещам се и за Хисарския поп с кавърите му на гръцки песни. С тръгването ми на работа, което съвпадна със зората на демокрацията, вече започна да си пробива по-агресивно път. Ако не съм залитнала е защото около мен и в класа ми не нямаше слушащи или са се криели.
А гръцката музика, която по същество си е попфолк, т.е. авторска музика в народен стил - чалга ли е?

Последна редакция: пт, 16 сеп 2016, 15:55 от Cuckoo

# 1 042
  • Мнения: 860
А какво бихте направили, ако отрокът ви стане "емо"?

# 1 043
  • София
  • Мнения: 62 595
Мога да кажа какво казах на моите навремето - музика свякаква, то е като да хапнеш джънк, но гледайте да не изпростявате често и къде изпростявате - все пак да не е пред възрастни хора - не превръщайте джънка в основна храна. Това е просто мода, която ще отмине така, както е дошла.

# 1 044
  • Мнения: 30 802
Ми яко, ще си четем заедно мрачни романи, ще носим черно, ще си говорим за вампири и ще слушаме HIM. Емо-то пък е най-лесното залитане, с което бих се справила насън. Имам тийн стаж известно време във фаза мрачен окултно-вещерски романтизъм с елементи на емо, така че това е най-достъпният ми тийн келешлък.

# 1 045
  • София
  • Мнения: 12 374
Аз имах колежка в университета емо, рядко мил човек. После роди две деца и мина на по-тежка музика.

Какво означава мода в случая, Андариел? Ето аз харесвам еднакво Лист и Туул, кое точно е модното в тях?? Мода са, да речем, Спайските, или Бритни Спиърс. Има ги няколко години, после хоп, и забрава.

# 1 046
  • Мнения: 14 478
Аз съм жив пример.От чалга и ориенталска музика ставам мн.нервна и агресивна.Въпрос на природа е.Не случайно в ЦРУ при мъчения пускат метал на мюсюлманите. Mr. GreenДаже имаше статистика коя банда използват най-често,но в момента не си спомням.Не беше от мойте любими.Сториха ми се леки.
Ох, това ми хареса.
 Метъл музиката е за бели хора...мда...
Баш си е истина.
Ако някой иска да ме измъчва, достатъчно е да ме върже и да ми пусне ориенталска музика, чалга, сръбско, даже гръцко не търпя.
Веднъж нацелих едни комшии с домат и им го разпльоках на прозореца заради силна чалга. Те крещяха кой е този идиот и аз се разкрещях че следващия път ще извадя тежката артилерия...
Млъкнаха.

# 1 047
  • Мнения: 532
У назе пъ... слушам и гери никол, и кенибъл корпс, добавям люта сръбска чалга и мазен генгста рап, а Вивалди е само за комшиите. С други думи децата са в потрес от твърде голяма еклектичност. Освен това често им обиждам предпочитаните стилов и изпълнители, докато съм пуснала дуета на Емануела с Константин, доста е як.

Мисля, че го казах по-назад, като съм сигурна, че и някой друг, щото тука никой не чете ми гледа да се изпъкне и да си каже своето, но музиката няма работа да възпитава. Мисля, че всички сме съгласни с това. Надявам се. Темата беше по-забавна като се млатеха шамари и летяха сополи по стените.

# 1 048
  • София
  • Мнения: 5 198
Аа Спайс гърлс не са забравени  NaughtyJoy Аз бях Гери , ама в моето детство зората на демокрацията , почти всички бяхме спайс гърлс hahaha
После се осъзнахме и започнахме да слушаме олд скул рап и диско.
Признавам ,не слушам метъл, но не ми пречи да отида на място,което се пуска.
Баща ми слушаше рок и метъл определено ми е повлиял , той беше демократичен родител. Сега надявам се, не съм чудовище.

Последна редакция: пт, 16 сеп 2016, 16:10 от Wind .

# 1 049
  • Мнения: 14 478
Мога да кажа какво казах на моите навремето - музика свякаква, то е като да хапнеш джънк, но гледайте да не изпростявате често и къде изпростявате - все пак да не е пред възрастни хора - не превръщайте джънка в основна храна. Това е просто мода, която ще отмине така, както е дошла.
Музиката била джънк?
 Всъщност аз като дете почнах със Сиси Кеч и Модерн Толкинг и колкото по-одъртевам, толкоз по на твърдо минавам.
И с алкохола е така.
чернокожи изпълнителки ще си клатят задните части и ще вият -ахъ, ахъ hahaha
Тези съм ги кръстила "черни чалгарки". Не знам кои са ми по-неприятни. Laughing

Абсолютно. Черния RNB ми е изключително противен. Черна, нечистоплътна чалга. Само като ги видя как ги друсат пищните черни бедра, антрацитните мачовци с ланците и белите костюми  и само търся къде да повърна... Отврат ми е.

Последна редакция: пт, 16 сеп 2016, 16:13 от weissbier

Общи условия

Активация на акаунт