Деца – чудовища и толерантните им родители

  • 232 759
  • 3 490
  •   1
Отговори
# 2 325
  • София
  • Мнения: 2 995
Титина има известна доза основание.
На американец във фирмата, в която работя, му се налага да работи двойно, за да поддържа стандарта на българин в същата.
Говоря както за работно време, така и за натоварване.

# 2 326
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 932

По последното ти изречение - то си остава твое лично мнение. Така, както други пък смятат обратното. Всеки изхожда от личния си опит.
...


Там е работата, че не става въпрос за моето лично мнение, нито за моя личен опит. Говоря за официални анализи и клинични проучвания. Хроничното малтретиране и сексуалното насилие са официални рискове фактори в това да се превърнеш в насилник.  (Което не означава, че са единствения фактор, разбира се. Нито пък значи, че всеки насилник е бил малтретиран) Докато факторът "глезене" си е точно лично мнениние. Обади ми се като намериш или направиш клинични проучване, в което фигурира "глезене" като рисков фактор да се превърнеш в насилник. Ще го прочета с интерес.

 Мисля, че много добре ме разбраш за какво говоря, Джуди. Трети път наистина не ми се повтаря.

Sixsens, това състояние, което описваш, въпреки, че за повечето е непознато, не е чак толкова рядко срещано, защото може да бъде открито при поне 5-6 различни разстройства, но, не е задължително да имаш някои от тези разстройства, за да изпадаш в подобни истерии.

Виждам,  че не търсиш помощ, но все пак ще препоръчам две книги. А може на някой друг да му свършат работа. На английски са обаче.


https://www.amazon.com/Explosive-Child-Understanding-Frustrated- … lly/dp/0062270451

https://www.amazon.com/Raising-Your-Spirited-Child-Rev-ebook/dp/ … ur+spirited+child

Само да кажа, че книгите не са за това как да се поставят граници, от които да не отстъпваш. Понеже обикновено презумпцията е (както се вижда и от темата), че инатенето и тръшкането се дължат на липсата на граници и твърдост от страна на родителите. Всъщност да си мериш ината с инатливо дете е един от най-неефективните подходи, които само могат да създадат повече проблеми. (И, не, това последното не означава, че вичко трябва да му се позволява.)

# 2 327
  • София
  • Мнения: 12 374
А какво би предложила ти, ЧеКа, за справяне в ситуация като при sixsens? Какъв би бил твоят подход?

# 2 328
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 932
Нямя как накратко да го опиша. Затова съм и дала за референция две книги.
Две книги с две изречения не могат да се преразкажат.

# 2 329
  • София
  • Мнения: 12 374
Нямя как накратко да го опиша. Затова съм и дала за референция две книги.
Две книги с две изречения не могат да се преразкажат.
С две не, но често пъти пишеш доста дълги постове, вкл. и в настоящата тема. Винаги те чета с интерес. Предполагам, че в два-три параграфа би могла да синтезираш основната идея/похват  Peace

# 2 330
  • В заешката дупка
  • Мнения: 4 932
Съжалявам, но няма да го направя, защото знам, че ще ми отнеме поне час-два, за да напиша това, което искам. Нещата в два параграфа няма как да станат. После ще трябва и да се обяснявам и да се повтярам и попетвам, за тези които не четат внимателно.  Grinning Нямам чак толкова много време за губене.

Който му е интересни, да прочете книгите. Или поне една от тях.  Peace

# 2 331
  • София
  • Мнения: 12 374
Съжалявам, но няма да го направя, защото знам, че ще ми отнеме поне час-два, за да напиша това, което искам. Нещата в два параграфа няма как да станат. После ще трябва и да се обяснявам и да се повтярам и попетвам, за тези които не четат внимателно.  Grinning Нямам чак толкова много време за губене.

Който му е интересни, да прочете книгите. Или поне една от тях.  Peace


ОК  Peace

# 2 332
  • Мнения: 683
И аз го погледнах това Кумон. Има в нашия град, два пъти седмично от 15 до 18ч.

Обаче не ми стана ясно какви деца го посещават, след като всички са на училище до 15:15 горе-долу. От деца, които не ходят на училище? И никъде няма цени. Колко струва приблизително?
Не че съм се засилила, просто ми стана интересно.
В нашият град, занятията са в някаква църква. А аз не обичам църкви.


добавям
Изгледах видеата за програмата. Не виждам нищо по-различно от начина по който учат в училище. Синът ми е в 1ви клас

Последна редакция: пт, 30 сеп 2016, 00:45 от grumpy girl

# 2 333
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 783
Занятията са по 30 мин на предмет. 2 пъти седмично. Показаното време е кога е отворен центъра. Цената, различна, но да кажем около $150-200 на предмет, на месец.

# 2 334
  • Мнения: 683
А, ок. Така звучи по-добре. И всеки ден по 30 мин. вкъщи? Така ли?
След колко време, ти видя резултат при твоето дете?

Последна редакция: пт, 30 сеп 2016, 01:15 от grumpy girl

# 2 335
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 783
По 30 мин на предмет там...иначе в къщи домашно всеки ден. За колко ги прави в къщи ли? Различно....сега е на ниво, което му позволява за 5 минути на предмет да е свъшил с домашните.

Когато започна, преди 2 години, беше на ниво по-високо от това за възрастта му (възпитаник е на Монтесори и там след завършване на киндергардън са на ниво 2-3 клас). Основната ми цел беше да създадем навици за писане на домашни, учене сам и справяне с учебна система различна от тази, която познава). Отне ни година, да изградим всичко това, като целта беше да не влизат в конфликт с Монтесори-то.

# 2 336
  • Мнения: 683
Благодаря много Titina. Ще взема да пробвам все пак.
Моята цел е друга, понеже учи на френски, да не изостане с писането и четенето на английски. А ако мога и да приложа метода и при българския ще е супер. Той сега се учи да чете и пише едновременно и на трите езика и ще ми дойде добре като помощ и идеи.

Последна редакция: пт, 30 сеп 2016, 02:46 от grumpy girl

# 2 337
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 783
 grumpy girl, синът ми е на същите години като твоя, аз не бих смесвала писането на латиница и кирилица. Бях учител в българско уяилище в Канада, при малките ученето на писане на двата езика не даваше положителни резултати.

# 2 338
  • Мнения: 683
Ако видя, че има проблем ще спра за известно време с кирилицата. За сега върви добре, схвана сричкуването и има първите прочетени думи. Макар че, английския вече му е водещ, може би има значение, че до 5г е живял в България и няма проблем с разбирането. Не искам да изпусна момента, но и няма да напъвам, ако му стане объркващо.

# 2 339
  • Мнения: 24 467

По последното ти изречение - то си остава твое лично мнение. Така, както други пък смятат обратното. Всеки изхожда от личния си опит.
...


Там е работата, че не става въпрос за моето лично мнение, нито за моя личен опит. Говоря за официални анализи и клинични проучвания. Да видим./Хроничното малтретиране и сексуалното насилие са официални рискове фактори в това да се превърнеш в насилник.  Разбира се, че са фактори, никой не го отрича. Не виждам смисъл от полемика тук. (Което не означава, че са единствения фактор, разбира се. Това бе въпросът, на който обърнахме внимание още преди три дни. Нито пък значи, че всеки насилник е бил малтретиран Както и на това. По тази причина е излишно да се оспорва нещо, което никой не твърди.) Докато факторът "глезене" си е точно лично мнениние. Та кой е споменал, че не е такова? Напротив, изрично го написах и аз и други, с дадени лични примери. Моите са от живота на семейства, които познавам твърде добре. И съм съвсем наясно какво се случва у тях. Обади ми се като намериш или направиш клинични проучване, в което фигурира "глезене" като рисков фактор да се превърнеш в насилник. Ще го прочета с интерес.

 Мисля, че много добре ме разбраш за какво говоря, Джуди. Трети път наистина не ми се повтаря.
Не аз съм инициаторът на повторенията.

Цели книги има и цял раздел - "Детска психология", в които подробно се разисква въпросът за поставянето на граници. Ти, не разбрах, това ли отричаш - че непоставянето на граници в поведението при децата НЕ Е причина детето да придобие характерови патологии? Изясни, за да ти препоръчам литература. Имам налична, имам и неналична, но прочетена, към която мога да насоча.
Терминът "глезене" може и да не го срещнеш, може и да го - зависи каква литература четеш. Но той има куп синоними. Вкл. и научни. Тук разискваме един от тях - именно непоставяне на граници - своевременно и категорично в рана възраст. Защото "глезенето", "лигавенето" и т.н. общооупотребими житейски понятия се изразяват основно в това. Примерите си бяха в точно такава насока.

Общи условия

Активация на акаунт