Деца – чудовища и толерантните им родители

  • 232 651
  • 3 490
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: 21 445
Разликата.между суетен и нарцистичен е, че суетният се нуждае от външно одобрение, докато нарцистичният се самолюбува. Оттам идва и терминът - Нарцис толкова се захласнал в отражението си, та се удавил. Не му пукало, че нимфите го харесват, достатъчно за нарцистичния човек е да се харесва сам.



Това каква връзка има с темата, защо го обсъждаме?

# 736
  • Мнения: 30 802
Стига сте обсъждали смисъла и употребата на думите, защото имам усещането, че едната страна мисли като ранния Витгенщайн, другата- като късния и ще се стигне до сбиване, каквото се е случило и в главата на самия Витгенщайн.

# 737
  • София
  • Мнения: 62 595
Никога не ми е хрумвало да сравнявам нарцистичност и суетност. Все ми е тая.

# 738
  • Мнения: 2 718
Нямам нужда $госпожата$, защото мога сама да се справя с грубото държание спрямо мен. А и тя публично се държи грубо, затова и публично пиша това, което смятам. Ако си забелязала, нито съм обидила някого, нито съм се държала грубо. Колкото до търпението - ти говорител на другите потребители ли си? Можеш единствено да говориш за себе си, а не да се опитваш да си придаваш тежест с $ние проявихме$. Ти си отделен индивид. Не съм те карала да влизаш в диалог с мен, нито да четеш това, което съм написала. Както казва форумското клише - пропускай постовете ми, щом не ти допадат.
постовете ти трудно се пропускат- все пак са почти колкото тези на всички останали потребители, взети заедно. Таис спокойно може да каже "ние" тъй като сме поне две тези, които проявихме особено търпение към логореята ти. Хубавата тема се превърна в компетентната Андариел, квалифицираща поведението на другите потребителки като "4-5 годишни" "3 годишни" . Следващата подобна изцепка ще докладвам на модератор. Ужасно насилие над теб да ти отнеме възможността да се държиш невъзпитано.
И научи къде са кавичките, че комбинацията от тъпотия и маймуница е ужасна

# 739
  • София
  • Мнения: 19 249
Аз пък научих, че ССФ след цял ден с детето е свежа като репичка и мъдра и търпелива като сама Мария Монтесори. Или пък е нервна та се къса, но все пак има авторитет. Абе не е като мен, аз не ги разбирам нещата, затова опитам (о, срам!) до таткото, с което нанасям рана на равенството на половете.
Добре де, ти самата казваш, че си нервна, обаче после критикуваш... какво всъщност критикуваш?
Разбира се, че е нормално да си по-изнервена при наличието на 3 деца, отколкото майка с 1.

То вече не обсъждат и думите, ами стана:

- какво искаш да кажеш с....
- ами да си прочела, но смисълът ти бяга
- гледай си машините
- и Г. Марков е бил инженер

# 740
  • София
  • Мнения: 62 595
Сори, единдственото, което направих беше да изразя мнението си. Това, че на някого не му харесва и скача на бой не е мой проблем. Аз няма да се откажа от мнението си само заради това, че на някого не му допада  или го разгневява. Държа се културно и търпеливо, не съм проявила агресия, нито съм твърдяла някъде, че съм психолог - това го изфантазира Вайс. Ти също имаш възможност да напишеш каквото мислиш - никой не те е спрял. Да, 3-4-5-годишните реагират така - свършват им аргументите и започват на $ти си тъпа, а пък моят татко е по-силен от твоя татко$. Само че тук думите са $кой ти даде диплома$. В момента и ти реагираш като дете на горепосочените възрасти - заяждаш се за кавичките. Ами, нещо се е бъгнало и затова така излизат. Това ли ти е проблемът - кавичките? Мислех, че възрастните хора не се фиксират върху такива подробности, щом текстът е разбираем.

# 741
  • Мнения: 30 802
Аз пък научих, че ССФ след цял ден с детето е свежа като репичка и мъдра и търпелива като сама Мария Монтесори. Или пък е нервна та се къса, но все пак има авторитет. Абе не е като мен, аз не ги разбирам нещата, затова опитам (о, срам!) до таткото, с което нанасям рана на равенството на половете.
Добре де, ти самата казваш, че си нервна, обаче после критикуваш... какво всъщност критикуваш?
Разбира се, че е нормално да си по-изнервена при наличието на 3 деца, отколкото майка с 1.

Не съм нервна, не стигам дотам. Капитулирам доста по-рано. Критикувам идеята, че може само майката да е авторитет в 100% от времето, абс. заменяема с бащата, с абс. същото излъчване и влияние върху детето.

# 742
  • София
  • Мнения: 4 878
Те те питам за умните, а за разликата между нарцистичен и суетен. Кои са тези характеристики, които правят Иван нарцистичен, а не суетен и обратното?

Суетата е за пред хората, а нарцисизмът е за собствена консумация. Нарцис се е оглеждал във водата и се е наслаждавал на красотата си без да се интересува дали някой го наблюдава.

# 743
  • Мнения: 46 511
Аз пък научих, че ССФ след цял ден с детето е свежа като репичка и мъдра и търпелива като сама Мария Монтесори. Или пък е нервна та се къса, но все пак има авторитет. Абе не е като мен, аз не ги разбирам нещата, затова опитам (о, срам!) до таткото, с което нанасям рана на равенството на половете.
Аз пък научих, че мъжете винаги, особено след работа, били свежи като репички и затова можели да възпитават. Досега все уморени ги изкарваха, странна работа, май на който както му изнася  Laughing

И ако майката възпитава детето и има авторитет, значи не го прави за доброто на детето, а за да се бори за не знам си какво беше там, равенство!

Е, след като цял ден децата са с майките, които не ги възпитават, защо се учудвате, че се получават чудовища?

И горките деца с двама работещи родители, които се връщат уморени, децата им се възпитават сами...

Критикувам идеята, че може само майката да е авторитет в 100% от времето, абс. заменяема с бащата, с абс. същото излъчване и влияние върху детето.
Добре де, когато един човек е авторитет пред теб, той не е ли по принцип такъв? През цялото време? Или го има или го няма, не се появява и изчезва. И двамата родители трябва да имат еднакъв авторитет пред детето. Ако единият няма, детето не го зачита, дори да му направи забележка тя няма ефект. А като този човек по цял ден е с детето вече ситуациите стават не една, а много. И резултатът е налице - описахте ги напред, чудовища.

# 744
  • Мнения: 30 802
Въпросът е там, че може да имаш авторитет, но детето непрекъснато го тества. В началото не знае, че електрическата ограда е изключена през част от времето, но после се научава, че е така и пробва дали ще мине.

Никой не е тотален и неоспорим авторитет, на който едно дете няма да се опита да каже нищо на въпреки. Напротив, родителят понякога си е жива боксова круша за тестване на настроения и какво минава.

Ако детето ми се е отказало да тества границите и направо изпълнява...бих се замислила.

# 745
  • Мнения: 1 345
Аз също не бих могла да се справя без помощта на мъжа ми. Много, ама много трудно би ми било с момчета. Имам типично женско светоусещане, темперамент. Темите, които ме вълнуват, интересите ми, хобитата са по-скоро женски. Мисля, че би имало една огромна незапълнена бездна в общуването, невъзможност да отговорим на някои въпроси, търсения, ако го нямаше баща им. Ценностите ни са едни и същи, възпитаваме в една посока. Но възпитанието не е само да дефинираш границите на допустимото и недопустимото, на доброто и лошото. Конкретните неща, с които се сблъскваме в ежедневието- като  нуждата дълго време да се говори за Майкъл Джордан, за точкуването в стрелбата и т.н , също са важни.
И не само, защото са момчета, а защото всеки родител дава различни неща.
Стана многословно /сигурно както си представяте, че възпитават определен тип майки Laughing/, но според мен не са толкоз еднопластови нещата - тръшкане и прекратяване на тръшкането,  за да създадеш нечудовище. А и на повечето от нас децата са още много малки, за да имаме реална представа в какво са се превърнали или ще се превърнат.

# 746
  • Мнения: X
Таис , не думай!Абе в темата като майки насилнички се очертаха Кафе, Таис и Мамасита. Mr. Green
И на мене прага на търпимост към лиготии ми е много нисък.Сутринта тийна ме издразни с непослушание, казах му, че ако не се стегне до обяд, утре нямам време да се занимавам с капризите му.На обяд имахме среща и беше кротък като агънце.Могло, значи.
При малката обаче трябват и по-драстични мерки.Вчера след няколко забележки, че пречи на пързалката, просто я хванах за ръката и я отведох насилствено настрани.Бях толкова бясна, че не ми пукаше как се дере и лигави.Когато и мина истерията, реши, че може да се държи като хората и се върнахме обратно.
За Кафе и Мамасита не отговарям, но аз съм твърде откровена със себе си, за да се самозалъгвам, че съм добър родител. Не съм. Старая се, но често пъти дори не ми се занимава. Обикновен човек съм, случва се да си изпусна нервите, да кажа кофти неща на дъщеря си, да сгреша в преценката си. Отделно, лично за мен, детето не е Принцеса, Център някакъв на интимната ми вселена, и прочие сантиментален булшит. Има моменти когато ми се иска да не бях раждала, има моменти когато ми е ужааасно досадно да бъда родител.

Дали съм насилник или не според стандарта на бегемамите, ми е през ясно кое. От години чета форума и не се впечатлявам от количеството (уж) добри, търпеливи и възпитани майки, които пишат тук. Е, аз съм от лошите родители, но това е положението. Когато сметна, че шамарът ще свърши повече работа от простанните ми словоизлияния, го използвам. Баси.
+1
Затова оставам с едно дете, защото си познавам лимитациите, а и гените ми не са нещо особено за да държа да се възпроизведат.  Peace

Последна редакция: ср, 14 сеп 2016, 19:23 от Анонимен

# 747
  • Мнения: 2 718
Сори, единдственото, което направих беше да изразя мнението си. Това, че на някого не му харесва и скача на бой не е мой проблем. Аз няма да се откажа от мнението си само заради това, че на някого не му допада  или го разгневява. Държа се културно и търпеливо, не съм проявила агресия, нито съм твърдяла някъде, че съм психолог - това го изфантазира Вайс. Ти също имаш възможност да напишеш каквото мислиш - никой не те е спрял. Да, 3-4-5-годишните реагират така - свършват им аргументите и започват на $ти си тъпа, а пък моят татко е по-силен от твоя татко$. Само че тук думите са $кой ти даде диплома$. В момента и ти реагираш като дете на горепосочените възрасти - заяждаш се за кавичките. Ами, нещо се е бъгнало и затова така излизат. Това ли ти е проблемът - кавичките? Мислех, че възрастните хора не се фиксират върху такива подробности, щом текстът е разбираем.
Опа. Много добре помня, че ти беше тази, която пискаше, че Вайс не може да те учи на психология, защото е инженер и да не те бута, където си компетентна, както ти не закачаш машините й. А сега: о, ама не съм казала, че съм психолог. Тая техника на gaslighting, съчетана с пасивна агресия е много интересна- не бях я наблюдавала в действие досега. Кръгова дискусия, дим и огледала.

# 748
  • Мнения: 9 124
Видяхте ли това? И по новините са го давали.
http://www.novini.bg/news/378200-%D1%83%D1%87%D0%B5%D0%BD%D0%B8% … D0%B5%D0%BE).html

# 749
  • София
  • Мнения: 5 198
Скрит текст:
Това не е от толерантни родители възпитание, а от родители простаци.
Винаги ме е учудвала тази агресия между момичетата . В училище най-мразех някоя по отворена кака, да ми каже "ще те бия" и да ме бутат и да се опитват да ми посягат.
Ужасно е.
Ако изобщо родителите подозират, какво върши детето в училище .

Последна редакция: ср, 14 сеп 2016, 23:07 от Wind .

Общи условия

Активация на акаунт