Деца – чудовища и толерантните им родители

  • 232 668
  • 3 490
  •   1
Отговори
# 1 005
  • Мнения: 9 124
По добре рап, отколкото чалга. Посланието е различно и се изживява с възрастта, докато чалгата е до живот, като гледам.
И аз донякъде съм съгласна, но съучениците на дъщеря ми от гимназията, доколкото съм чувала, ходеха на чалга (без нея), без да са някакви пропаднали типчета, всички учат висше, и то не в Пернишкия университет Grinning, половината са в чужбина. Ще кажете, че това нищо не значи - може би, но за тях се надявам да е било преходно увлечение, говоря за времето преди 5-6 години.

Дайте за децата-чудовища
Ха-ха, по въпроса за чалгата и защо се позволявала. При Нана в Съдебен спор даваха един учител по музика миналата година. Уволнен, защото се придържал към материала в учебника и не им пускал Криско по искане на деца 3 клас и родителите им. Първокласниците си го искат , но другите писали жалби . Майка на един третокласник дори го заплашвала. Голяма драма и се стигна до извод , че трябва да се придържа по разпределение, но да слушат и Криско и каквото искат)) Нямало лошо. Човекът го принудили да напусне, за да имало спокойствие.
Забравих, не само слушали , ами искали и да танцуват. Така били свикнали при предишния учител.
Толкова. Беше възпитан човек , но направо смазан((

# 1 006
  • София
  • Мнения: 12 374
Да се върнем на темата- след множество разисквания се установи, че чудовища се създават най-качествено с шамари в акомпанимент на чалга. Сега да обсъдим физическите активности- фитнес срещу копаене на лозе.
Аз явно създавам нова, по-страшна порода чудовище чрез шамари и метъл  Laughing

Копаене! Копала съм на село, и картофи съм вадила, и коза съм доила. Не твърдя, че съм се справяла супер, но се стараех. Фитнесът е скука, изпъстрена с нацепени батки.

# 1 007
  • София
  • Мнения: 62 595
Аз съм за копаенето на лозето и всякакви селскостопански и битови дейности - поне от тях има някакво благо. Фитнесът е напразно блъскане, и на всичко отгоре някои младежи се захласват и започват с анаболи и пр. Ако ще спортуват, по-добре да играят футбол или разни отборни игри, да карат скейт, да плуват, да катерят баирите и т.н.

# 1 008
  • Мнения: X
На 4-5-6-7 може и да му кажеш какво да слуша, но нагоре  hahaha
Нагоре, след като до 4 клас дъщеря ми беше единственото дете в класа, което слуша метъл сред останалите чалгаджийчета, ѝ обясних, че циганите в махалата се кефят най-много на чалга и я попитах дали иска да прилича на мангалче. Тя се потресе и до ден днешен е достойна дъщеря Уишмастърова. bowuu

# 1 009
  • Русе
  • Мнения: 11 918
  Според мен и на 4-7 годишно не можеш да му определиш какво да слуша с удоволствие, но пък ако има възможност да слуша повече стилове, с преобладаващи някои, това определено ще му повлияе в избора. Ако в семейството по принцип не се слуша чалга,обаче също така не се и слуша често музика, нищо чудно да предпочете това, което чува най-много навън.

# 1 010
  • Мнения: 14 654
От копане на лозе не се хубавее, а се гърбавее, това не е работа за днешната младеж, от фитнеса пък се кифлее и не бих насърчила никое от децата да се захваща с този уродлив псевдоспорт. Ако ги видя да си махат кожата на пилето, да изрязват мазното на бекона и да закусват гнусотия с овес, нискомаслено мляко и протеин на прах, ще им шибна по един шамар - да се опомнят, не за друго. Обикновено разни джуджета наблягат на фитнеса, такива, които нямат природни данни да бъдат харесвани и се опитват да компенсират чрез старание във фитнеса.
Колкото до метъла - не е антипод на чалгата, има отвратителни групи, чиито ритми също извират изпод пъпа, само че откъм гъза. Или някой ще заговори, че Кенибъл корпс и Кредъл ъф фийлт са днешните Григ и Офенбах? Некачествен и гнусен метъл, дето не става за слушане, има колкото щеш. Да не говорим че ако днес един младеж се носи като метъл, то със сигурност говорим за аутсайдер, имиджът на метълите е изключително лош сред тийновете и на такива много им се подиграват.

# 1 011
  • Мнения: 46 511
Нагоре, след като до 4 клас дъщеря ми беше единственото дете в класа, което слуша метъл сред останалите чалгаджийчета...
Познавам такива деца, които прослушаха чалга в тийн годините, въпреки метъл родителите и въпреки приказките на детето колко е гадна чалгата, така че...  Laughing

# 1 012
  • Мнения: X
Нагоре, след като до 4 клас дъщеря ми беше единственото дете в класа, което слуша метъл сред останалите чалгаджийчета...
Познавам такива деца, които прослушаха чалга в тийн годините, въпреки метъл родителите и въпреки приказките на детето колко е гадна чалгата, така че...  Laughing
В такъв случай, ще се наложи да я натоваря на колата, да я стоваря насред Факултете и да отпраша с мръсна газ. Ще се върна да я взема след час. Надявам се, че ще е достатъчен за корекция на музикалните вкусове. Mr. Green

# 1 013
  • Мнения: 8 567
На сина ми, след като го хванахме на невръстна възраст да си тананика някаква песен на Слави, му записахме дискове на Сигнал, Щурците и подобни.
Така си тананикаше Сигнал и не дразнеше слуха ни, за чуждите групи имаше езикова бариера, просто му трябваше музика, на която разбира текста.  Simple Smile

# 1 014
  • Мнения: X
По добре рап, отколкото чалга. Посланието е различно и се изживява с възрастта, докато чалгата е до живот, като гледам.
То зависи какъв рап. За мен Криско си е чист чалга ритъм в речитатив.

# 1 015
  • Мнения: 30 802
Уиш, ма така възпитаваш рейсист:) няма да получи пари от соросоидните фондации...(силно се надявам докато излезе на пазара на труда тоя източник на пари да е секнал, там се въдят много свински невестулки).

# 1 016
  • София
  • Мнения: 12 374
На 4-5-6-7 може и да му кажеш какво да слуша, но нагоре  hahaha
Нагоре, след като до 4 клас дъщеря ми беше единственото дете в класа, което слуша метъл сред останалите чалгаджийчета, ѝ обясних, че циганите в махалата се кефят най-много на чалга и я попитах дали иска да прилича на мангалче. Тя се потресе и до ден днешен е достойна дъщеря Уишмастърова. bowuu
Не мога да повярвам, че някоя бдителна политкоректна душа не писна след твоя пост  Laughing

Хареса ми методът за корекция на музикалните вкусове  Mr. Green

# 1 017
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239

Познавам такива деца, които прослушаха чалга в тийн годините, въпреки метъл родителите и въпреки приказките на детето колко е гадна чалгата, така че...  Laughing
И аз. А колко такива, дето декларират пред род.тяло как се задушават от цигарен дим и им става зле, а навън пушат като строшени комини, ужас.... Mr. Green
На метълите наистина се подиграват много в днешно време, говори и за някакви асоциални наклонности. Не ме разбирайте погрешно - нямам против тази музика, предпочитам я на 200 % пред чалгия, а обичам рок (пънк, алтернативен особено). Просто по наше време метълът се възприемаше по един начин, а днес от малките (тийновете) - по по-друг.

# 1 018
  • София
  • Мнения: 17 282
Да не говорим че ако днес един младеж се носи като метъл, то със сигурност говорим за аутсайдер, имиджът на метълите е изключително лош сред тийновете и на такива много им се подиграват.

Аа, не, тук вече много бъркаш  Laughing  Бейслайн си е метъла, подиграват се по-скоро на поп-еднодневките.

Редактирам, че сега видях и поста на Кафе - значи може и така да е, щом и двете го казвате, явно синът ми се се движи в такава среда и нямам очи за другото.

# 1 019
  • Мнения: 14 654
Няма да си натовариш детето и да го оставиш насред Факултета, може да звучи забавно, но на всички е ясно, че дори не може да бъде сериозна закана. Все едно като не иска да яде, да му казваш, че ще му го сипеш във врата, но никога не го правиш.
Не мога да разбера какъв е тоя страх, най-вече у родителите-метъли, детето да не прослуша друг стил музика? Нормалното е да харесва друга музика, не тая на дъртите си родители. Както и да има собствен стил на обличане. Като на метъли им се пръкне рожбичка, едва ли не се очаква да пусне дълга коса, да гледа зло и да наследи старата мешка на баща си, която още смърди на купон.

Общи условия

Активация на акаунт