Деца – чудовища и толерантните им родители

  • 232 816
  • 3 490
  •   1
Отговори
# 1 065
  • София
  • Мнения: 12 374
Не знам дали съм точно "прасе", но еднакво добре се чувствам в операта и на концерт на Годсмак. Вживявам се и в двете, и определено не ги възприемам като "мода". Иначе, да, музикалният вкус, наред с литературния, понякога еволюира с годините. Понякога не.

Иначе съм ходила с чалгар - нито той прослуша моята музика, нито аз неговата. Беше простичък келеш, но сексът беше хубав  Laughing

И на мен ми допадна татуираният учител. Милион пъти за предпочитане пред лелки-сухарки, които гъгнат клишета в класната стая.

# 1 066
  • Мнения: 14 478


И на мен ми допадна татуираният учител. Милион пъти за предпочитане пред лелки-сухарки, които гъгнат клишета в класната стая.
Абсолютно.
А за стиловете-нормално е човек да еволюира с възрастта. Но не да изпростява, а да напредва.
 Аз почнах с диско все пак.

# 1 067
  • sofia
  • Мнения: 8 939
Е, Гери, не така де!

Вярно, че може да се тълкува и по този начин.
Моят мъж използва израза "двуредов самонагаждащ се лагер"....аз съм малко тази серия.
Към чалгата можеш ли се нагоди?
Аз не мога.  Някои неща не ги умея-признавам си без бой.

Значиии, ако трябва да съм честна, изкарвала съм си много добре на чалга купон  Laughing Беше преди повече от 15 години (ако ми трябва оправдание)
Ама така да си пусна вкъщи за кеф - не мога.

# 1 068
  • Мнения: 14 478
Е, Гери, не така де!

Вярно, че може да се тълкува и по този начин.
Моят мъж използва израза "двуредов самонагаждащ се лагер"....аз съм малко тази серия.
Към чалгата можеш ли се нагоди?
Аз не мога.  Някои неща не ги умея-признавам си без бой.

Значиии, ако трябва да съм честна, изкарвала съм си много добре на чалга купон  Laughing Беше преди повече от 15 години (ако ми трябва оправдание)
Ама така да си пусна вкъщи за кеф - не мога.
На чалга купон не съм била досега.
Въпрос на компания. Освен в оня автобус с оперните певци.
Но едно е оперен певец да чупи кръшна чалга препил, друго е да слушам На теслата дръжката от уредба...

# 1 069
  • Мнения: 1
прочртете повече на http://j.gs/8IjT

Думата „педагог” идва от старогръцки и буквално означава „детеводител”. Първите професионални учители вероятно са се появили преди времената на древна Елада – все пак това е от най-старите и най-уважавани професии. До началото на ХХ век, в специализирания печат и педагогическите среди, много остро се дискутира въпроса дали педагогиката е наука или изкуство. Спорът се разрешава като педагогиката твърдо се определя за наука, а педагогическата практика – възпитанието и обучението – се определят и като изкуство, поради творческия характер, който съдържат.

Какво работи един педагог

В съвременността понятието „педагог” е по-широко и включва както работата на учителите, така и на университетските преподаватели и на възпитателите в различните институции. При всяко положение говорим за изключително отговорна работа, от която зависи много в живота на учениците и студентите

Учителите се профилират според възрастта на учениците, на които преподават. Затова и в университетите има различни специалности за предучилищна, начална и гимназиална педагогика. В началния етап на образованието учителят практически е „всичколог” – участва във преподаването на всички предмети на децата (може би с изключение на изкуствата, физическото възпитание и чуждите езици). Учителите на ниво основно и средно образование вече се профилират и са специалисти по съответните науки, придобили и педагогическа квалификация по време на обучението си.

Когато говорим за университетски преподаватели пък говорим и за науката андрагогика – тоест обучение на възрастни.  Разбира се, университетските преподаватели могат да бъдат специалисти във всички области, но тяхната работа е неразривно свързана и с основните принципи на преподаването.

# 1 070
  • Куциндрел
  • Мнения: 24 542
Аз пък мога всичко да слушам. Предпочитам един стил музика, но и мога да изтърпя някоя друга песен чалга, особено ако съм подпийнала. Научих се да я търпя покрай студенстките купони, че избора ми беше или да се муся, или да дивея заедно с нея.
Напоследък слушам музика от 60-те. Даже си харесах една песничка на японски от него време. Flutter

# 1 071
  • София
  • Мнения: 62 595
А литературата, и тя ли е цялата джънк и въпрос на "мода"  Thinking
Представям си я Анди да чете Буковски? Ау,аууууу.
Особено "Записки на стария мръсник... Mr. Green"

Чела съм го, и кво ся? Чела съм какво ли не, слушала съм какво ли не.

Вие  тричките - Вайс, Таис и Мамасита, нещо изпускате нещата и си съчинявате само и само да се заядете.
Пропуснали сте, че някой попита за чалгата и приятелите. Аз обобщих за съвременните неособено приятни стилове, родеещи се с чалгата.

Относно характера - хората, които се увличат много, ама много силно по нещо, обикновено по този начин изразяват склонността си към пристрастяване. Върл фен на чалгата примерно, или на на някакъв отбор, може да е за всичко. Затова у мен не предизвиква умиление как някой е фен на някого, нещо или отдава страшно много време и много се вживява, или днес не може да диша без рок, а утре не може да диша без пънк или чалга (това е нов израз на старата склонност) -  може и често се превръща в зависимост. Също като веганите, религиозните и пр. - това си е израз на склонност към зависимост. Затова предпочитам по-лежерно, без фенство и пристрастяване. Прасетата са всеядни, затова и оцеляват при всякакви условия.

# 1 072
  • Мнения: 14 478

Прасетата са всеядни, затова и оцеляват при всякакви условия.
Уби мЪ.
Яде се храна, не лАйна...
Аз лайна не ям. Сори.

А прасетата, Анди, оцеляват тогава, когато има кой да ги храни... Mr. Green

Фенството е хубаво нещо, когато е в някакви граници. Но ти пак залиташ както винаги. Да се пристрастиш към хубавата музика не е чак толкова лошо нещо. Все пак човек трябва да усети кои музикални вълни пасват на неговите мозъчни и слушайки ги те му помагат в рутината на ежедневието, когато тя почне да тежи.
На някои мозъци пасва чалгата, на моя не....

Човек има нужда от пристрастяване към музика. Това е начин на временно бягство от сивотата. Трябва обаче да намериш границата между пристрастяване и обсебване, защото прекрачиш ли я става опасно.

Последна редакция: пт, 16 сеп 2016, 17:02 от weissbier

# 1 073
  • София
  • Мнения: 12 374
Приеми, че не всички хора са толкова емоционално дистанцирани. Аз например се увличам от хиляда неща, музиката е малка част от тях. Предпочитам така, отколкото да се движа цял живот на пръсти и да гледам на всичко с леко недоверие, сакън да не пропадна.

# 1 074
  • София
  • Мнения: 62 595
Теб все те избива на лайна, да не си с констипация?
Не е вярно, Вайс, но този път не си наясно с неща по зоология. Прасетата, ако утре няма кой да ги храни и са на свобода, много бързо ще се ориентират и ще подивеят. Именно защото са всеядни, могат да докопат и някое дребно животно да си го хапнат, имат здрави зурли да ровят, имат и здрави крака, силни са. Да, не са като глиганите с бивните и , но са умни и бързоадаптивни, лесно се размножават.

Не съм емоционално дистанцирата, дори съм много емоционална, чак понякога ми пречи, но пък и много ми помага. Но конкретно аз нямам склонността към фенство, нямам кумири. Мен не можеш да ме накараш да отида на стадиона дори на група, която харесвам, просто защото ме дразни струпването на хора и ужасния шум. С две думи не бих изтърпяла дори заради това да си развалям рахатЯ.

# 1 075
  • Мнения: 14 478
Теб все те избива на лайна, да не си с констипация?
Не е вярно, Вайс, но този път не си наясно с неща по зоология. Прасетата, ако утре няма кой да ги храни и са на свобода, много бързо ще се ориентират и ще подивеят.

 А ти с прасе ли се сравняваш? И ако забранят рока на чалга ли ще минеш?
Питам просто... hahaha
Щото аз нема да мина, а ще слушам тайно рок. Или ще фана пушкътЪ.
 То да си мноо адаптивен не е качество, да знаеш...
Може да оцелееш физически, но губиш душата си. А човек освен физика и душа има.
Виж за прасетата не знам дали имат душа. Някои прасета имат сигурно...и ги е срам като гледат останалите грухтящи и риещи свои събратя.
Но конкретно аз нямам склонността към фенство, нямам кумири. Мен не можеш да ме накараш да отида на стадиона дори на група, която харесвам, просто защото ме дразни струпването на хора и ужасния шум. С две думи не бих изтърпяла дори заради това да си развалям рахатЯ.
Аз не мога да разбера изобщо дали харесваш нещо.

# 1 076
  • София
  • Мнения: 19 253
А твърдоглавието е ... качество? В непривична ситуация да се държиш, все едно не се е случило, само за да не си нарушиш рахата?

Чърчил, когото иначе недолюбвам, се е изказал прекрасно за човека и свинята.
Свинята е доста интелигентно същество.
Но лебедите, които всъщност са си патки, са нещо много по-извисено, само защото... имат по-добър външен вид.

# 1 077
  • София
  • Мнения: 62 595
Ето, Таис, точно добър пример дава Вайс - за пушката, ама няма да мине. Аз нито минавам, нито не минавам. Просто имам някои любими песни*произведения от някакви стилове, и не съм нито от Левски, нито от ЦСКА, нито ще тръгна да водя битки за рока. Ако утре рокът изчезне, какво от това - не е болка за умиране, да не би да да е изчезнал насъщният!
При някои хора е с пиенето - пият водка и не признават никакви други питиета,

Вайс, че какво му е на прасето? Виждала ли си свински мозък? В момента мозъкът на прасетата се оказва доста добра основа и модел за проучване на човешкия мозък. Ето ти линк от Експерименталбиология, със сигурност можеш да намериш още информация. Най-важното е в последния абзац, но цялото резюме е интересно.

http://jeb.biologists.org/content/209/8/ii

Не е до твърдоглавие, а явно това нещо (концертът на тази група) не ми е нещо чак толкова важно, за да отида.

# 1 078
  • Мнения: 14 654
Четох преди време, че метълът се харесва от по-интелигентните хора и според личните ми наблюдения изглежда вярна тази теория. И писалите в темата го доказват - абсолютно всички "метъли" слушат и класическа музика, което неизбежно води до това, че и децата разпознават произведения и композитори. Докато нито един чалгаджия не слуша класическа музика, а към метъл имат много по-голяма алергия, отколкото Герри към чалгата, добро мъчение са измислили ЦРУ  Laughing
Не знам как може Черно фередже да се сравни с чалгата  ooooh! Нищо общо няма, самата идея за съществуването им е коренно различна. Да не говорим, че открай време хората се кефят на мръсни песни, съвсем автентични народни мога да дам за пример. Но чалгата е плиткоумие, няма закачка, няма нищо хитро и загатнато, само пошлотия и простотия.
На сина си мога да запея някои неща на Черно фередже, щом заедно слушаме Керанов - много популярен сред младежта старозагорски рапър, може и Черно фередже. Е, няма да е "калугер ме гони", но може да е "това чудо стана по грешка на баща ми".

# 1 079
  • Мнения: 14 478
Ето, Таис, точно добър пример дава Вайс - за пушката, ама няма да мине. Аз нито минавам, нито не минавам. ========

Вайс, че какво му е на прасето? Виждала ли си свински мозък? В момента мозъкът на прасетата се оказва доста добра основа и модел за проучване на човешкия мозък. Ето ти линк от Експерименталбиология, със сигурност можеш да намериш още информация. Най-важното е в последния абзац, но цялото резюме е интересно.

http://jeb.biologists.org/content/209/8/ii

Не е до твърдоглавие, а явно това нещо (концертът на тази група) не ми е нещо чак толкова важно, за да отида.

Дельо Хайдутин е хванал пушката, защото е отстоявал своето си, но други са си казали-е кво, ще стана мюсюлманин, голяма работа, важното е да оцелея.
 Слава Богу, в България е имало повече хора, отколкото прасета и затова сме си запазили И името И вярата И културата и в крайна сметка И държавата.
 Някои, много други, не са успели.
 Дано си разбрала...
Ако утре рокът изчезне, какво от това - не е болка за умиране, да не би да да е изчезнал насъщният!

Нещо пак не си наясно.
Рокът нема да умре. Това не е възможно.

Общи условия

Активация на акаунт