Как / защо се навиват жените да заживеят с роднините на мъжа си?

  • 15 123
  • 104
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: X
За мен не е нормално от едно изречение някой да си прави заключение за живота ми, който никак ама никак не е по стандартите на ССФ. Съжалявам, че споделих мнение изобщо.  ooooh!
Много лесно даваш заден, моме!
Сега тропни с краче, че да докажеш колко НССФ си. Mr. Green

То с всезнайковци трудно се спори, а и е безсмислено, особенно в този форум hahaha

ПП Не е момето! Да не стане грешка, нали 

ППП Анонимка е щото искренно се надявам да не породи последващи дискусии  Joy Joy Joy

# 76
  • Мнения: 30 802

Как се строи тая къща, сама се вдига от нищото? Кой я плаща?

Как така ще ти предложи нещо, ако не е налял пари в него? А ако налива в къща, защо да не налива във ваша къща по ваша идея и модел, или пък апартамент, ами се е наредил за етаж?

Хубаво се замисли дали няма да има сериозен натиск да се нанесеш в тая къща.

И за мен гласяха подобна съдба- ама той си има апартамент, ето го- етаж цял...да-бе-да...

# 77
  • Варна
  • Мнения: 556
За мен не е нормално от едно изречение някой да си прави заключение за живота ми, който никак ама никак не е по стандартите на ССФ. Съжалявам, че споделих мнение изобщо.  ooooh!
Много лесно даваш заден, моме!
Сега тропни с краче, че да докажеш колко НССФ си. Mr. Green
Ааа, не. В някоя друга тема.  Crossing Arms Laughing

# 78
  • Мнения: 25 818
   В момента приятелят ми иска да се преместим в родния му град, доста по-малък от този в който съм родена аз или този, в който живеем. Там няма потенциал за развитие за мен, малко е и хората са тесногръди в много отношения, но пък се строи къща и единият етаж е за него. Родителите му са приятни хора, но ни натискат да се местим там. Уж ще е както ние си подредим нещата, но в същото време майка му се налага кое къде ще бъде.

Бягай!

# 79
  • София
  • Мнения: 24 839

ППП Анонимка е щото искренно се надявам да не породи последващи дискусии  Joy Joy Joy
Надяваш се, я!
Затова си анонимка, щото дори и зад ника скрита, не смееш да защитиш мнение.
Няма какво да се дискутира с миши души. Joy Joy Joy Joy Joy hahaha

# 80
  • Мнения: X

ППП Анонимка е щото искренно се надявам да не породи последващи дискусии  Joy Joy Joy
Надяваш се, я!
Затова си анонимка, щото дори и зад ника скрита, не смееш да защитиш мнение.
Няма какво да се дискутира с миши души. Joy Joy Joy Joy Joy hahaha

Кой па не е анонимен тука мари лельо?  hahaha
Моят  ник е анонимен, твоя е  абсурт, ква е разликата?  А?  Joy Joy Joy
То  момето ти каза, че човека му е щастлив, ама ти винаги знаеш най добре  Joy Joy Joy
А сега си дай животинско описание на душичката, предвид  тия факти hahaha Joy Joy Joy

# 81
  • Мнения: 14 654
От икономии най-вече, а мамините синчета, дето не искат да се пуснат от полата й, никак не напрират да се женят. Нормално новото семейство се стреми към независимост и собствен дом като част от тази независимост, но като няма пари, се прибират у родителите на единия и се започва с компромисите от двете страни.
Да не мислите, че на свекървите им е голям кеф да живеят със снахата, да се съобразяват с тъпите й претенции как трябва да се промени интериорът, да се освежат стените, да се изхвърлят старите дивани и да се купят нови от Икеа, да се слага по-малко мазно и сол в манджата, че е по-здравословно и в банята да не се мие с белина, нищо че 30 години се е мило само с белина, че тя е алергична? Никак не искат, но приемат новия човек в домакинството заради собственото си дете.
Многофамилната къща е бомба със закъснител. Братя и сестри може и да не се изпокарат, но децата им определено ще се и те покрай тях. То в един момент става цяла цивилизация под един покрив, няма как да не избухне и война.

# 82
  • Мнения: X
Още ли се прави това с етажите за всеки син? Мислех, че времето на "Гераците"е отминало, дори и там се скапаха нещата, разпад на патриархалното семейство и т.н. Whistling

sunny_rose, грешка ще е преместването в малък град без възможности за реализация заради нечий родителски егоизъм "децата да са близо". Ама има ли работа, ама има ли бъдеще - няма значение.

# 83
  • Мнения: 1 825
да се вклчюча и аз по въпроса. Намирам се в подобна ситуация. Аз съм чужденка в държавата на мъжа ми. Той няма собствено жилище, всички налични имоти, малко по малко ги прехвърлиха на брат му, с доводите, че за обуението на мъжа ми са се дали хиляди евро. По тази причина, той не заслужава, щял да си купи от заплатата.
В момента съжалявам много, че склоних да живея в родния му дом, коства ми много нерви, започвам да ставам безразлична към всеки и всичко.
Извода е, че съжителството, независимо с кои родители е, скапва отношенията между съпрузите.

Аз ще изчакам още 9 месеца, и ако с мм не се разберем къде ще се преместим, аз сама ще взема решението.

Моята сестра, именно заради подобни отношения се раздели с мъжа й.

Колега на мм пък, живее с тъщата си, защото тя е "чичко паричко", има аптека, дава пари, но и командва на макс. Той постоянно се оплаква, но пък  си признава, че стои с жена си заради парите и имотите, които има.

Не ги разбирам такива хора.
 

# 84
  • Мнения: 635
От икономии най-вече, а мамините синчета, дето не искат да се пуснат от полата й, никак не напрират да се женят. Нормално новото семейство се стреми към независимост и собствен дом като част от тази независимост, но като няма пари, се прибират у родителите на единия и се започва с компромисите от двете страни.
Да не мислите, че на свекървите им е голям кеф да живеят със снахата, да се съобразяват с тъпите й претенции как трябва да се промени интериорът, да се освежат стените, да се изхвърлят старите дивани и да се купят нови от Икеа, да се слага по-малко мазно и сол в манджата, че е по-здравословно и в банята да не се мие с белина, нищо че 30 години се е мило само с белина, че тя е алергична? Никак не искат, но приемат новия човек в домакинството заради собственото си дете.
Многофамилната къща е бомба със закъснител. Братя и сестри може и да не се изпокарат, но децата им определено ще се и те покрай тях. То в един момент става цяла цивилизация под един покрив, няма как да не избухне и война.

Предлагам да не съдиш по себе си. Повечето богати хора, които познавам живеят с родителите си за да се грижат за тях. Не в техния дом, а в своя.

Имам пълната свобода да се разпореждам с дома си както намеря за добре.  Смених мебелирровката почти навсякъде, направих пристройка с нова спалня, баня и гардеробна, и да...баните не ми харесаха и се мият вече с белина.  Laughing Никой гък не ми е казал.

# 85
  • София
  • Мнения: 24 839
Предлагам да не съдиш по себе си. Повечето богати хора, които познавам живеят с родителите си за да се грижат за тях. Не в техния дом, а в своя.

Имам пълната свобода да се разпореждам с дома си както намеря за добре.  Смених мебелирровката почти навсякъде, направих пристройка с нова спалня, баня и гардеробна, и да...баните не ми харесаха и се мият вече с белина.  Laughing Никой гък не ми е казал.
Тия богати хора, когато са се женили ли са имали домовете си и още тогава ли родителите им са били грохнали или болни, та са ги взели  при себе си? newsm78
Що се отнася до свободата- всеки в дома си я има, но тук си говорим за съобразяването с чуждия човек......... Peace

# 86
  • Мнения: 1 825
Едно е родителите ти или тези на мъжа ти да са болни и да трябва да се грижиш за тях, при което ги вземаш в дома си или ти се местиш в техния, друго е някой да те завре в нечия къща. Преди сватбата приказките са големи, но след това някои много се променят.
На мен хич не са ми по вкус тези ориенталски, диви семейни взаимоотношения. Да не се заричам, но децата си ще възпитавам, че е най - добре отделно от мама и тати. И както на запад процедират - аз съм до 18, след това е твой ред за изява.

# 87
  • Мнения: 4 292
H/I, хайде дано, ама нашите поне казарма ще ходят  Laughing Мм все казваше, че тогава ще е нашето време, но дойде малката и ще го поотложим неизвестно докога!

# 88
  • София
  • Мнения: 24 839
На мен хич не са ми по вкус тези ориенталски, диви семейни взаимоотношения. Да не се заричам, но децата си ще възпитавам, че е най - добре отделно от мама и тати. И както на запад процедират - аз съм до 18, след това е твой ред за изява.
И на Запад не е закон.
Интересното е, че на по- богатите децата не бързат да се изнасят..........
Но, щом решат да се женят, е друго- вън, за доброто на всички.

# 89
  • Мнения: X
На по-богатите децата не бързат да се изнасят, защото трудно ще си осигурят лукса, на който са свикнали. Не е като от апартамент в малък град да се преместиш на квартира в София.

Общи условия

Активация на акаунт