Как / защо се навиват жените да заживеят с роднините на мъжа си?

  • 15 119
  • 104
  •   1
Отговори
# 90
  • Пловдив
  • Мнения: 2 495
Причините са предимно финансови, невъзможността да си купиш жилище и нежеланието дълги години да плащаш наеми.

# 91
  • Мнения: 2 309
И струва ли си да си разваляш нервите или връзката, само и само защото не искаш да плащаш наем?

# 92
  • Пловдив
  • Мнения: 2 495
Не е задължително да си разваляш връзката. То зависи от хората, които си съжителстват. Е, разбира се, че е най-добре семейството да си живее отделно. Но темата е за "защо се навиват" и аз давам отговора според мен, пък дали си заслужава като цяло, е въпрос на гледна точка.

# 93
  • Мнения: 2 309
Е това, че темата е зададена така, означава ли автоматично, че не може да се обсъди и друг въпрос, който има връзка със самата тема или това е като лексикон- отговаряш и си свършил! Дискутираме все пак!

# 94
  • Мнения: 1 825
На богатите децата си трайкат, защото живеят в огромни къщи с прислужници, и има дни, в които изобщо и не се срещат с родителите си.

Имам такава позната в България. Не си знаят нито средствата, нито имотите, нито колите. Омъжи се за грък, но си остана в България в палата, в който е израстнала. Буквално палат им е домът. гръцкият момък пътува всяка седмица до България. Роди дете, има гледачка, чистачка, шофьор (лични). В къщата живят тя, родителите й и брат й със семейството му. За всеки член има прислуга. А самата къща е направена на отделни апартаменти.

# 95
  • София
  • Мнения: 24 839
На по-богатите децата не бързат да се изнасят, защото трудно ще си осигурят лукса, на който са свикнали. Не е като от апартамент в малък град да се преместиш на квартира в София.
Всъщност, е!
На квартира в София е трудно самостоятелно, затова се събират по повече хора, което влошава допълнително качеството на живот.

# 96
  • Мнения: 569
Аз лично предпочитам на квартира в София, а не в малкия град без перспективи! Нямам нищо против градчето, но за събота и неделя, да се разнообразиш, да се видиш с роднините. Но това е съвсем различно от постоянното съжителство с тях пък макар и на отделни етажи. Опитвам се да "вразумя" приятеля ми, като дори съм му казвала, че няма да го спирам и щом иска, да се прибира, но да не иска от мен да се местя там. Давам му и опцията да се преместим в моя роден град, щом не иска да живее в София, още повече, че имаме условията да сме самостоятелни там, въпреки че имаме хубави работи и двамата тук. Аз за разлика от него нямам възможност да упражнявам професията си във всеки град, а си я обичам и съм вложила в това да се развивам в нея и само тук имам потенциала да се развивам в това направление (извън чужбина разбира се). Надявам се, че ще успея да удържа фронта, защото осъзнавам, че ще бъде огромна грешка и пагубно за връзката ни.

# 97
  • Мнения: 1 825
Честно казано, ако мога да върна времето назад (само 6 години), но да съм с днешното си мислене, и аз няма да пристъпя към преместване в държавата на мъжа ми. По-скоро бих настоявала той да остане в България. Но тогава не прецених и не предвидих абсолютно никакви бъдещи рискове, което го отчитам като огромна грешка. Сега, като анализирам, ако бях се вслушала в думите и съветите на моите родители, може би нямаше да се намирам някъде без желание и най-вече съжителство със свекъри.

# 98
  • Мнения: 4 292
H/I, не съжалявай за минали решения, няма смисъл. Всичко е поправимо, действай!  Hug Аз пък мисля, че за добро си последвала мъжа си и е бил по-добрия избор. Wink

# 99
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Според мен причината не винаги е финансова. Познавам хора с доста прилични доходи, които се навряха при възрастните от чисто битови причини - имаше кой да им гледа детето денонощно, не пипваха нищо в къщи и всичко им се сервираше на готово /чистене, пране, готвене/.
Други също с възможности за квартира решават, че вместо да плащат квартира, с парите може да си купуват телефони, лаптопи, да обикалят заведенията и пр.
Трети просто не могат да се откъснат от "мама", защото "тази къща е и моя" /къде е твоя, не разбирам/.
Четвърти наивно се навиват на съвместно съжителство под предлог "да съберем пари за собствено жилище", като голям процент от тях, осъзнато или не, знаят, че това няма да стане /дали защото това оправдание е лъжа или просто нямат нужната финансова дисциплина и профукват това, което уж трябва да заделят за жилище/.
При пети това е просто манталитет и огромна наивност, че това ще е "временно". Как да не повярваш на любимия мъж  Confused

# 100
  • Мнения: 635
Предлагам да не съдиш по себе си. Повечето богати хора, които познавам живеят с родителите си за да се грижат за тях. Не в техния дом, а в своя.

Имам пълната свобода да се разпореждам с дома си както намеря за добре.  Смених мебелирровката почти навсякъде, направих пристройка с нова спалня, баня и гардеробна, и да...баните не ми харесаха и се мият вече с белина.  Laughing Никой гък не ми е казал.
Тия богати хора, когато са се женили ли са имали домовете си и още тогава ли родителите им са били грохнали или болни, та са ги взели  при себе си? newsm78
Що се отнася до свободата- всеки в дома си я има, но тук си говорим за съобразяването с чуждия човек......... Peace

Изобщо не е нужно да са грохнали и болни за да живеят в дома на богатия си син. В подобни къщи освен родителите, най-честно живее постоянно и домашна помощница, а понякога и не само една. 
И разбира се че се съобразяваш с хората около теб, но най-вече всички се съобразяват със стопанката на дома.
Много от богатите хора са се женили когато вече са били богати и са имали свой дом. А тези които си водят жената от бедни времена си взимат родителите при себе си когато забогатеят. Какво странно има, не разбирам.

# 101
  • Nice
  • Мнения: 946
По темата съм много пристрастна.
Ще кажа защо моите родители са се навили (в началото на 90тте) да живеят с родителите на баща ми в апартамент с 1 спалня, 1 кухня и 1 хол (всяка стая съвсем миниатюрна). Просто манталитет. Защото снахата трябвало да живее в дома на мъжа си, по-скоро на родителите му, но разбира се тъй като е мъжко отроче апартаментът ще му се припише. Като се добавят и две деца в рамките на 5 години идилията става пълна.

Без значение от причината и без значение колко се разбират хората в началото, този вариант е в 99% от случаите пагубен за двойката. Цялата интимност и незавиимост на двойката се губи тотално (както вече казах без значение дали се разбират с по-възрастните или не). Отношенията на родителите ми са тотално сбъркани към днешно време и много пъти съм се чудила защо за бога не са се развели 300 пъти до сега. Отговорът е същият-манталитет и какво ще кажат хората.
И ми призлява като чуя баба  ми да казва за моята връзка ''дръжте се бабе, още малко да завършите, взимате майка му и си заживявате заедно''  #Crazy #2gunfire

Най- лошото, има много млади двойки които продължжават да имат същото мислене. Две от три приятелски двойки които се венчаха миналата година остават да живеят с родителите на мъжа. Говоря за хора набот 1991-1993. Снахата трябвало да отиде в къщата (апартамента) на мъжа.
И да, тук става въпрос за провонциален град, но все пак не и село.


# 102
  • Мнения: 2 157
Ние с МП живяхме временно при баща му. Не можехме тогава да си позволим квартира - и двамата тъкмо бяхме безработни, аз учех и имах стипендия, той имаше някакви спестявания, но не беше сериозна сума. Баща му беше в командировки през около половината година (разпокъсано - един месец е тук, другия го няма, после пак няколко пъти така).
Когато си стъпихме на краката са изнесохме. Никога не ни е била идеята да седим, за да ни гледа някой. На мен даже сега ми е по-удобно домакинстването, въпреки че баща му е подреден човек. Имали сме някои дрязги, но не мога да се оплача от цялостното отношение.
Иначе отношенията в самата връзка стават по-сложни. Оставали сме сами с по месец и пак не сме се чувствали усамотени. Най-добре си е отделното живеене, стига да може двойката да си го позволи без да се ограничава от елементарни неща.

# 103
  • Мнения: X
Многофамилната къща е бомба със закъснител. Братя и сестри може и да не се изпокарат, но децата им определено ще се и те покрай тях. То в един момент става цяла цивилизация под един покрив, няма как да не избухне и война.
Мдам, тези дни наблюдавам точно такава бомба, която се кани да избухне. Почина моя леля, която живееше във фамилната къща със сина, снахата и внуците. Освен син, тя имаше и дъщеря. Вчера видях въпросния син, който сподели, че започва цялостен ремонт на къщата. Аз коментирах, че е хубаво, че са се разбрали със сестра си по този въпрос, а той се опули насреща ми:"Сестра ми какво общо има?" Беше мой ред да се опуля и да кажа, че сестра му е наследник на къщата заедно с него. Тогава Булгарише Мачо се изрепчи насреща ми:"Няма такова нещо! Къщата е наследство на сина!" ooooh!

# 104
  • Пловдив
  • Мнения: 2 495
Този Мачо още по-широко ще се опули след години като го разбере това за законните наследници.

Общи условия

Активация на акаунт