Фентъзи и фантастика - Тема 8

  • 43 193
  • 757
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 36 956
Как ме подсетихте, че утре ще гледам нов епизод на Полдарк... И Средната земя е хубаво дясто, даа  Laughing
Скрит текст:

# 16
  • София
  • Мнения: 3 581
А така, променям си вратата. Mr. Green

# 17
  • Мнения: 6 583
Много готина тема bouquet
Властелинът не беше първото фентъзи, което съм прочела, но беше първото, в което се влюбих, затова и аз отивам в Средната земя Simple Smile

# 18
  • София
  • Мнения: 3 581
Сложих и анкета, да не ни се загубят отговорите.

# 19
  • Мнения: 36 197
Средната земя и "Хрониките на Амбър" от мен - заради Хрониките се влюбих в поредиците и вече не ми се четат разни разказо-подобни книги, които са под 3 тома от по 600 стр. например  Mr. Green

# 20
  • DE
  • Мнения: 9 068
По фентъзито средната земя, помня като дете имаше списание с комикси "Дъга". Там обожавах да чета за Билбо Бегинс.
Фатастиката открих с руските автори  Peace

# 21
  • Мнения: 19 145
И аз в Дъга се запознах с  Билбо и Властелинът....Властелинът го даваха до фаталния 42 брой на Дъга, когато Гандалф пада в пропастта, почти осемнадесет години по-късно пуснаха Властелинът като книга и го купих...

# 22
  • София
  • Мнения: 44 392
Как 18 години след Дъга да са пуснали книгата Властелина, ние имахме изданието от 90-та, а сигурно не е  било първото издание на български.

# 23
  • София
  • Мнения: 4 910
Нел, благодаря ти за новата тема  bouquet !
И анкета! И въпрос!

За анкетата - влизам в Хогуортс. Първоначално ми се прииска Вестерос, но за там ме е шубе  newsm43
Пък и магията винаги ми е била интересна във всичките й литературни/филмови проявления още като дете. Приказки, в които има магия, вълшебства и магични създания/предмети, най-много ги харесвах. По фентъзито се запалих късно - на около 21-22 години.
В тийнейджърството откривах Кинг  Mr. Green
Първата ми фентъзи поредица беше "Хрониките на Амбър", тласната от "Една нощ през самотния Октомври" на същия автор - исках да чета още и още от него. Бях запленена!
Още по-късно прочетох Властелинът и може би затова не я оцених. Четох я насила, просто за да знам кой е бащата на жанра, както определят Толкин. Нито книгите, нито филмите години по-късно  ми харесаха. Не ме убивайте с камъни  Embarassed !

С удоволствие бих влязла през вратата на Хогуортс, защото си мисля, че би било чудесно да има училище за магически надарени хора. Вътре в себе си вярвам, че точно тези способности човек е пренебрегнал и затова те са закърнели, да се надяваме не завинаги.
Много ми хареса тази гледна точка! Кореспондира изцяло с мен  Peace Heart Eyes!

С фантастиката много от рано се разбрахме. Не книги, а филми ме зарибиха по нея - "Седморката на Блейк", "Гостенка от бъдещето" (на която съвсем наскоро разбрах, че сценарист е Кир Боличов  Heart Eyes), "Бенджи, Закс и Звездния принц", "Чоки", "Децата от Сириус". Точно с коя книга започнах да чета фантастика нямам спомен. Имам чувството, че винаги съм я обичала.

# 24
  • Мнения: 19 145
Гласувах за Средната Земя, във Вестерос ще ме убият на втората минута. За Камелот се колебах но Артур винаги ми се е струвало доста безпринципен, затова предпочитам Арагорн (а още по-добре Саурон или Саруман Joy)

фантастиката и мен ме зариби най-вече киното - най вече двата Териминатора на Камерън, също и Пришълецът 2 и 3 - най вече 3-ката, Старк Трек следващото поколение а години по късно и Стар Трек - ЕНтърпрайз. А сред книгите - Жул Верн - най вече , Станислав Лем и Айзък Азимов. "Роботите и Империята", "20 000 левги под водата", "Соларис"

от терминатора съм гледал всички филми без последния.

Последна редакция: нд, 11 сеп 2016, 23:33 от Джон Сняг

# 25
  • DE
  • Мнения: 9 068
Цитат
С фантастиката много от рано се разбрахме. Не книги, а филми ме зарибиха по нея - "Седморката на Блейк", "Гостенка от бъдещето" (на която съвсем наскоро разбрах, че сценарист е Кир Боличов  Love), "Бенджи, Закс и Звездния принц", "Чоки", "Децата от Сириус". Точно с коя книга започнах да чета фантастика нямам спомен. Имам чувството, че винаги съм я обичала.
Оооо, Алиса Селезньова е сред първите ми любими героини  Heart Eyes Обичам Кир Буличов  Heart Eyes

Дааа, "Седморката на Блейк" ми навява страхотни спомени.

Когато казвам на децата ми, че съм щастлива да живея във високотехнологичен свят за който съм чела като дете във фантастичните книги ме гледат с ей такива очи  Shocked  Heart Eyes

# 26
  • Мнения: 532
Вестерос е единственият отговор. Във всички други вселени има смърт и войни. Само в тази освен това има и секс.
С евентуална добавка на Страната на чудесата, тама поне няма дефицит на наркотици.

Забравих да добавя фантастиката. Мисля че Соларис ми е първата фантастична книга, нищо че я четох на доста крехка възраст. Влюбих се веднага. След това гледах и филма, който е разкошен. Само за да разбера по-късно, че Тарковски го смята за най-слабия му. Което говори колко малко си разбира от работата Mr. Green

# 27
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 420
Отивам в Средната земя,след Властелина не мога да спра да чета фентъзи Crazy.

# 28
  • Мнения: 2 677
Благодаря за темата  bouquet Ех, че е носталгична!
Библиотека Галактика беше на почит вкъщи, Соларис беше една от първите ми любови, също и "Лъвът, вещицата и дрешникът", затова гласувах за Нарния. Бих отворила и други врати.
Може би първата ми любов към фентъзито бяха вълшебните приказки на прабаба ми - невероятен разказвач  Heart Eyes

# 29
  • Мнения: 48 239
Аз не си спомням коя ми е била първата такава книга, но си спомням как приспивах децата с разкази за Майлс, Амбър и Песен за огън и лед  Mr. Green  (цензурирани де) Ми изчерпала се бях откъм приказки  Mr. Green 

Общи условия

Активация на акаунт