Отговори
# 705
  • Мнения: 191
Относно кръвното - не мисля, че тези стойности са притеснителни. Според мен е моментно. Аз вчера бях на преглед и докато чаках АГ да види пола много се развълнувах. Кръвното ми винаги е 90/60. След ехографа беще 110/70 Simple Smile. Казаха ни 90% момиченце  Laughing, та отново ще умувам върху момичешки именца Wink

# 706
  • Мнения: 6 542
Юхуу,
Пак много се е изписало за ден и половина време Simple Smile
Знам, че по- назад в темите някоя от мамите беше копирала част от кодекса на труда, откъдето става ясно, че за посещения ЖК не е необходимо да се ползва отпуск, та дали някои може да ме ориентира къде из темите да намеря текста? Иии има ли нещо като търсачка  из страниците:)
Мир и от мен  Peace
Ето тук намерих малко инфо за права на бременните на работа, пише и за освобождаването от работа за прегледи.
http://dete.bg/n/trudovite-prava-na-bremennite.5836.html

# 707
  • Мнения: 417
На мен за кандида ми изписа антибиотик Левокса и крем,но АБ много ме притесни и като гледам повечето мамчета се лекуват с мазило,днес ще званя на доки да го питам дано всико да е наред че цяла нощ не спах  Cry

# 708
  • София
  • Мнения: 1 508
Момичета, а вие колко често ходите на ехограф?При мен първите месеци от бременността беше по -интензивното следене. Последно ходих на 12.09.И друго си мислих, аз съм се записала на ЖК, но изследванията, които ми пуска са фактически неактуални, защото лекаря го виждам месец след това. Не ми е казвал да го търся като ги направя.. Сега знам, че хемоглобина ми е по-нисък, за месец ще е още по-нисък. Ще повдигна въпроса следващия път, но ми е интересно при вас по същия начин ли е.

# 709
  • Мнения: 557
mia1 в началото като се установи бременността ходих всяка седмица на ехограф , понеже зад гърба си имам две поредни загуби и се водя рискова бременност.
Но последните ми посещения са през 3 седмици Sad , ходих на 22.08 , после на 12.09 и сега с нетърпение очаквам 03.10.2016 за да видя бебо , понеже не усещам и незнам какво трябва да усещам за да съм сигурна че бебо се движи.Повечето мами си усещат бебчетата вече , затова чакам с нетърпение 03.10 и освен това тогава започвам с болничните понеже тук в офиса колегите започнаха да се разболяват и ме е страх да не лепна и аз от тях.

# 710
  • Мнения: 6 542
Миа, същата работа.
Аз бях на ЖК последно на 14.09. Обадих се на лекарката като ми излязоха резултатите и казах, каквото забелязах. Че захарта не ми е в норма не знаех, защото по техните реф.стойности беше добре. Тя ми каза като отида другия месец на преглед да й ги занеса.
Сега съм на 7.10. на ФМ и ще ги занеса и там, защото на ЖК се очертава да съм към края на месеца заради болничния, защото шефовете ме помолиха да работя до края на месеца (аз бях решила до средата). И понеже ми направиха много жестове, когато правех опитите, аз се съгласих.
Така че от ЖК до ЖК ще стане месец и половина.

В тази връзка ако отида към 20-ти и искам болничен за 31-ви, дали ще могат да ми дадат с предна дата- в такъв смисъл - да не е много рано и да трябва да отида в края на месеца пак newsm78

# 711
  • София
  • Мнения: 1 508
Моя преглед е чак на 13.10.Не искам да се вманиачавам, но и аз се ослушвам.Аз още не усещам бебето като че ли. Може би, ако го усещах, нямаше да си гледам корема и да се чудя дали е добре. Вчера се опитах да го чуя със слушалки, бях чела, че вече трябва да се чува, обаче не чух нищо.
Електра, явно практиката е такава, значи всеки да се оправя както може . Сега разбирам защо жените се следят паралелно на две места.

# 712
  • Мнения: 191
Аз преди два дни го усетих за първи път, въпреки, че не очаквах, мислех, че още е рано Simple Smile. Казват, че при втора бременност се усеща по-рано. Аз съв 15г.с+6 дни в момента.

# 713
  • Мнения: 6 542
Абе на мен ми с струва, че усещам понякога, но понеже не знам какво е, не съм сигурна дали е то newsm78

# 714
  • Варна
  • Мнения: 41
Здравейте и от мен! Днес бях на външен изпит по кормуване и ме скъсаха, много се разтройх и естествено ме заболя корема..
Скрит текст:
Отидох в Шейново на преглед, оказа се че отново имам контракции и остановиха, че плацентата ми е ниска. Надявам се до 20гс да се вдигде, казаха че ако не се вдигне до тогава ще си остане ниска. Иначе бебето е добре, тежи 0.138гр 😊 и е МОМИЧЕ, много се зарадвах. 😊😊

Здравей, iwelina*
Понеже си полежах на системи няколко дни във варненското АГ заради обилен кръвоизлив, контрахирана матка и много ниска плацента в началото на септември, бих искала да ти споделя, че на мен най-много от всичко ми помогна лежането (на лява страна).
Даже днес, ще ме гледат дали плацентата е почнала да се вдига. Но активно лежане и спокойствие му е цаката, и абсолютно никакво физическо натоварване. При мен нещата бяха опряли до кокал, защото малко след като ме изписаха получих втори по-малък кръвоизлив и ме наплашиха, че ако продължа с досегашния си активен начин на живот може и до превия да се стигне, ако не и друго. Но в 70-80% от случаите плацентата се вдигала - поне така казват лекарите. 
Силно се надявам при теб да не е чак така и нещата да се закрепят, но просто ми се искаше да натъртя на това, че трябва по-леко да го даваме.  Peace
Късмет и по-малко ядове.  Hug

# 715
  • Мнения: 191
Абе на мен ми с струва, че усещам понякога, но понеже не знам какво е, не съм сигурна дали е то newsm78
Трудно ми е да го опиша, но когато го почуствах със сина ми знаех, че е това. Все още не се усеща външно т.е. с ръка върху корема. При мен е като леко потрепване, пърхане на пеперуда ниско долу, над срамната кост.

# 716
  • Мнения: 80
Електра болничния не могат да ти го напишат по-рано от дадената дата.Единствено може да се издава със задна дата(ако например се падат почивни дни).

# 717
  • Мнения: 417
Аз в началото ходих на две седмици ,но вече веднъж в месеца.Изследванията като ги направих,после по телефона съобщих резултати и ме извикаха на преглед.За болничния трябва да предвидите 4 дни след които си го взимате, но тези дни ви се водят престой в болницата и трябва да сте на линия.

# 718
  • Мнения: 6 542
Абе аз питам за 10 дни по-късно, не за по-рано.
Искам да отида към 20-ти и да ми дадат болничен за 31-ви и следващото ми ходене да е на 31-ви направо, за да си го взема!
Когато се дава болничен с ЛКК пак ли се води престой в болницата?

# 719
  • Мнения: 557
Elektra.13 защо не се разбереш на четири очи с твоята лекарка  newsm53 ?стига АГ-то да е разбрана , понеже има и такива , които очакват почерпка или някой лев за "услугата" / болничния  .
аз например живот и здраве ще отида на 03.10 на преглед и от този ден ще съм в болнични .

Общи условия

Активация на акаунт