Задържане на агресия

  • 1 423
  • 1
  •   1
Отговори
  • Мнения: 30
Казват ми, че съм спокоен човек, но от време на време нещо ми става и с побърквам и всяко нещо почва да ме дразни - хвърлям, удрям, чупя, викам. Такъв съм си от години - незнам дали задржам агресия в себе си, но определено ми трябва нещо с което да изпушвам от време на време. Сега играя една игра, в която като загубя и си хващам телефона и започвам да го удрям с все сила - това малко ми помага, но според мен това не е най-добрия вариант (телефона ми на нищо не прилича вече Wink ). Не ми трябва терапевт или психолог, трябва ми само нещо с което да изпускам парата. Бихте ли могли да ми предложите нещо? Благодаря предварително!

# 1
  • София
  • Мнения: 558
Здравейте,
Описаното от вас се нарича "бутилиране на емоция" - представете си емоиите като енергия, която когато се затвори започва да циркулира и следователно да се нагнетява. Колкото повече се затваря, толкова повече се нагнетява. Получава се затворен кръг, единственият изход от който е по някое време, обикновено най-неподходящото и без контрол от ваша страна, напрежението да се освободи. Контролираното и постепенно освобождаване, особено на негативните емоции се нарича вентилация.
Съгласна съм, че това е едно от нещата, които ви е необходимо. Намерете нещо от ежедневието си - спорт, особено от по-агресивните, хоби, което да ви позволи да вентилирате. Втората и по-трудната, за съжаление част на проблема е защо и как се е стигнало до този навик да подтискате и затваряте по този начин емоциите си и в крайна сметка да се стига до там да не се контролирате. Като всеки навик или патерн на поведение коригирането му изисква повече от вентилация и пътят ще е по-кратък с помощта на терепавет.
Даниела Тахирова - психотерапевт

Общи условия

Активация на акаунт