Частни училища - информативна тема 15

  • 128 068
  • 752
  •   1
Отговори
# 60
  • Sofiq
  • Мнения: 719
За Питагор и ПЧМГ хубавата новина е новият вид на училището. След санирането сградата е неузнаваема, градинката пред нея има цветя и нова входна врата има. Лошото е, че още няма съблекални за салона по физическо, дано тази година успеят и с това.

# 61
  • София
  • Мнения: 4 032
Oпс, да, извинявам се, излиза целия линк. Това :
elica1051, преди имаше съблекални, макар и малки. Те ли липсват сега? Иначе видът вече е чудесен, доживяхме  Laughing

# 62
  • София
  • Мнения: 9 563
За Питагор и ПЧМГ хубавата новина е новият вид на училището. След санирането сградата е неузнаваема, градинката пред нея има цветя и нова входна врата има. Лошото е, че още няма съблекални за салона по физическо, дано тази година успеят и с това.

Хм, има съблекални дори и сега. Щерката и вчера и днес има физическо и си ползват старите съблекални.
Възможно е да се ползват само от ПЧМГ, но не и от Питагорчетата.

# 63
  • Мнения: 1
Здравейте, моля информация относно:

Как едно дете, което учи във Френски лицей - ПГ/СР/, може едновременно да се запише и в българско училище? Знаете ли какъв статут има Френският лицей по българско законодателство?

Мерси


# 64
  • Мнения: X
Ще мина да видя ремонта на сградата. Любопитно ми е защото преди 100 години там съм си карала практиката в 11 клас. Пожелавам ви и да изкарат читалището от 3 етаж и хем да се разширите, хем да се затвори училището за външни лица.

Ели благодаря! Гледах го това сборниче и му се чудех. Сега ще го купя.

# 65
  • София
  • Мнения: 62 595
И защо да изкарват читалището от третия етаж? Дори са две читалища там - Райко Алексиев, а също и Бачо Киро има помещения. За угода на частното училище ли? Направо да закрият читалищата и да ги забутат в някое мазе, а? Знаеш ли колко много дейности развиват тези читалища и колко много деца и възрастни ходят там да творят? И без това останаха малко читалищата, дай да ги разкараме тези две, та да не пречат! На втория етаж имаше едно частно училище, май се казваше Пенчо Славейков, те мой се изнесе.

# 66
  • Мнения: X
Оф Андариел, ако пак си търсиш повод за заяждане, ти предлагам да си го спестиш и да насочиш енергията на друго място.

# 67
  • София
  • Мнения: 62 595
Фактите не са повод за заяждане. Ако искаш, можеш да провериш имената на читалищата. Едното е на поне 75 години, а другото може и на сто да е, защото миналата или пО миналата година имаше юбилей. Райко Алексиев е от големите читалища. Така лесно ти идва отвътре да изкарваш читалища за чуждия рахат! То трябва и малко морал.

# 68
  • Мнения: X
Андариел,
Скрит текст:
смешна си! Няма да вляза в диалог с теб по темата, макар да имам аргументи. Както по отношение "дейността" на читалището, така и по отношение собствеността на сградата и за чий рахат всъщност става въпрос. И няма да влизам в полемика точно с теб, защото с теб разумен и мотивиран диалог не е възможен. С радио не си губя времето да комуникирам. А ти в момента си търсиш поредната жертва върху която да си излееш месечния цикличен проблем и логорея.
Извинявам се на всички останали за оф топика.

# 69
  • София
  • Мнения: 62 595
Какви аргументи имаш? Разкажи за собествеността и читалищата! Няма полемика. Кажи фактите ти, щом аз съм смешната!

И не, не е офтопик, защото колкото и всичко да става с пари и всичко да се купува и продава, има някакви граници. Все още, предполагам, сме хора.

# 70
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 312
За какво е служила сградата на Питагор преди да бъде наета от Дорис Тенеди преди години? Изненадана съм, че има ДВЕ читалища вътре...
В сградата, в която са "прогресивно" също има други неща, доста трудно се намира сграда, която е подходяща.
Но на децата впрочем им харесва...

# 71
  • София
  • Мнения: 62 595
Не зная всъщност на кого е. Райко Алексиев е много голямо читалище, ако ми е вярна информацията, то си е собственик на помещенията, които обитава на последния етаж. Там има музикална школа за деца, хор, май и индивидуално пеене също. Ако отидеш и се разходиш по коридора, ще чуеш и видиш, че кипи живот.. Бачо Киро е по-малко, тях и без това са ги местили преди години,   те имат няколко стаи само.

# 72
  • Мнения: X
За какво е служила сградата на Питагор преди да бъде наета от Дорис Тенеди преди години? Изненадана съм, че има ДВЕ читалища вътре...
В сградата, в която са "прогресивно" също има други неща, доста трудно се намира сграда, която е подходяща.
Но на децата впрочем им харесва...

Преди месеци в сградата беше влязъл външен човек с мотив, че отива до 3-тия етаж. Същия този човек беше обрал учителката пред учениците. Децата от конкретния клас бяха доста стресирани от случката. Казвам го защото познавам дете от този клас. И това се случва въпреки охраната на училището. Никой не е застрахован от такива случки, но когато не може да бъде контролиран изцяло външния поток риска е още по-голям.

Освен това от училището знам, че вече им е доста тясно И в тази сграда. Това имах предвид в поста си. Нищо друго.

Не знам всички предназначения на сградата през всички години. Когато аз бях ученичка, там се провеждаше част от практика и трудовото обучение на училищата от район Красно село. Нямаше читалище.  След това собствеността беше реституирана. Знам, че собственици са Шалом и други физически лица, както и държавата/общината има някакъв малък процент. Интересите са разнородни и често спорни. В момента има някакво "примирие". Но неслучайно наемателите се сменят.

Последна редакция: сб, 17 сеп 2016, 18:31 от Анонимен

# 73
  • София
  • Мнения: 62 595
И какво сега, по този случай да разкарат читалището ли? Ми, като им е отесняло, нека си построят сграда като Дорис Тенеди, аз ги помня още от времето, когато бяха на първия етаж, защото проучвах училището, а преди да се изнесат им гледах резултатите от матурите. Питагор не са пуснали корени там все още, за да има претенции към  читалищата. А охраната да си гледа работата съвестно. Мен са ме спирали много пъти и охраната е проследявала накъде отивам. Та, не е като да не познавам сградата и порядките. Ако сградата в по0голямата си част е общинска, санирането отвън може да е от общината по някой проект, а не пари, вложени от училището. Сега видях, че си допълнила. Може и на Шалом да е ремонтът. Може и наистина да се мътят някакви неща там, но от това, което пишеш може би се потвърждава информацията ми, че третият етаж си е собственост на читалището. Наскоро минах оттам и видях, че дограмите са си старите.

Последна редакция: сб, 17 сеп 2016, 18:34 от Andariel

# 74
  • Мнения: X
Андариел стига писа глупости.

Общи условия

Активация на акаунт