Комбинация щори+пердета

  • 9 874
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 495
Здравейте,
Извинявам се, ако и преди е пускана такава тема, но мен живо ме вълнуват вашите съвети и опит.Още сме далеч от щорите и пердетата, но отсега умувам как да станат нещата.Дограмата в целия апартамент е ПВЦ тъмен орех, интериорните врати и те ще са така...Задължително искам да има перденца, тъй като смятам, че придават уют и топлина. Hug Кухнята и хола са едно помещение със южно изложение, а детската и спалнята са север( не е чист севера, тъй като лятото към края на деня напича слънце).Благодаря за съветите! bouquet

# 1
  • Мнения: 9 007
Ние сме с ролетни щори и тънки пердета. Като много пече пускам щорите. Завесите са винаги пуснати.

# 2
  • Мнения: 2 303
Ако са ролетни щори...става с пердета. Аз лично не съм им фен, имахме преди доста години...бяха много разпространени, та всеки втори си слагаше и ние в кюпа. Аз обичам да ми е светло, а ролетните ограничават светлината.
При вертикалните щори...няма как с пердета, но те самите са от плат, та като си избереш подходящ цвят...заместват пердетата, хем и пазят от слънце, пък и да не се виждаш от вън.
Вариант е, примерно алуминиевите щори между прозорците и пердета.

# 3
  • Мнения: 2 495
Вертикалните щори отпадат,изобщо не ми харесват...

# 4
  • Мнения: 2 742
За "Ден и нощ" мислила ли си? Аз наскоро сложих такива в хола, с бяло дантелено перде. Много нежно и уютно стана. Хоризонталните алуминиеви са ужасни за поддръжка и много се огъват според мен.

Скрит текст:





Аз се спрях на първия вариант и пердета. Дограмата е бяла, а цветовете в хола са кафяво и "сьомга", щорите също са "сьомга".

# 5
  • Мнения: 5 064
Аз в спалните сложих римски щори със 100% блекаут в комбинация с много прозрачни тънки пердета. Спрях се на вариант щори, защото прозорчетата са малки и са отделно от терасната врата, така че нямах място и за плътни завеси. Иначе според мен нищо не стои толкова добре, колкото плътните, тежко падащи завеси.

# 6
  • Мнения: 80
Абсолютно! Не съм привърженик на външни ролетни щори, просто не са ми естетични някак си, дори и да са нови и да не са бели, а кафяви, цветни.... Привърженик съм на блекаут пердетата. Един слой тънки и прозрачни перденца и над тях плътни блекаут пердета. Ако много грее запердваш с блекаут-а, ако иска светлина ги отпердваш и оставаш само на тъничките прозрачни перденца Wink

А, и още нещо. Има го чисто психологическия момент на уникалност и "поръчковост" при поръчване на пердета. Не са масовка, с вашия цвят, кройка, размери, материал, едва ли ще срещнете другаде. Загатват за стил и индивидуалност. Нещо подобно като да си вземеш обзавеждане масовка(от магазина) или да си ги поръчаш и да ти ги изработят както ти искаш, то твой си проект. Зависи кой какво търси.

Последна редакция: ср, 14 сеп 2016, 13:15 от aleksei.ivanov

# 7
  • Мнения: 2 998
Аз в спалните сложих римски щори със 100% блекаут в комбинация с много прозрачни тънки пердета.
Точно така искам да направим и ние. Имаш ли представа колко разстояние е необходимо за корниза? И от къде ги поръча? В момента съм с римски щори на Гершман, но май вече не съществуват и не знам за новото място от къде да ги купя. Sad

А, и още нещо. Има го чисто психологическия момент на уникалност и "поръчковост" при поръчване на пердета. Не са масовка, с вашия цвят, кройка, размери, материал, едва ли ще срещнете другаде. Загатват за стил и индивидуалност. Нещо подобно като да си вземеш обзавеждане масовка(от магазина) или да си ги поръчаш и да ти ги изработят както ти искаш, то твой си проект. Зависи кой какво търси.
Ахам и за тази уникалност ми казаха 2000лв за един хол, а платът въобще не беше от най-скъпите.

# 8
  • Мнения: 9 007
Ако са ролетни щори...става с пердета. Аз лично не съм им фен, имахме преди доста години...бяха много разпространени, та всеки втори си слагаше и ние в кюпа. Аз обичам да ми е светло, а ролетните ограничават светлината.
При вертикалните щори...няма как с пердета, но те самите са от плат, та като си избереш подходящ цвят...заместват пердетата, хем и пазят от слънце, пък и да не се виждаш от вън.
Вариант е, примерно алуминиевите щори между прозорците и пердета.

Имат си въженце, с което св вдигат до горе

# 9
  • Мнения: 2 998
При вертикалните щори...няма как с пердета, но те самите са от плат, та като си избереш подходящ цвят...заместват пердетата, хем и пазят от слънце, пък и да не се виждаш от вън.
Имат си въженце, с което св вдигат до горе
Хоризонталните могат да се вдигат до горе, не вертикалните.

# 10
  • Мнения: 5 064
Аз в спалните сложих римски щори със 100% блекаут в комбинация с много прозрачни тънки пердета.
Точно така искам да направим и ние. Имаш ли представа колко разстояние е необходимо за корниза? И от къде ги поръча? В момента съм с римски щори на Гершман, но май вече не съществуват и не знам за новото място от къде да ги купя. Sad

От Дом Хармония. Гершман си съществува, но не ми допаднаха наличните патове със 100% blackout. Имаше обаче много хубави dimout платове.

При нас римската щора се закачва на отваряемата част на прозореца, като за разлика от други видове щори, това по никакъв начин не се отразява на отваряемостта на прозореца настрани и отгоре. При ролетните кутията, в която се навива щората, пречи да се отвори прозорецът напълно. Другият плюс на римските щори, е че се перат в пералня и нямат сложна поддръжка. През деня държим блекаут щората плътно вдигната нагоре - заради малките прозорчета няма опасност от претопляне на стаята - и само много прозрачното перде е спуснато.

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 383
_Smile_ много ми харесва как стоят щорите от първата снимка, но не мога да разбера как се поставят, изглежда все едно са отвън... Това някакъв специален модел от "Ден и нощ" ли е и от коя фирма ви ги направиха?
 bouquet

# 12
  • Мнения: 2 742
sve, това са водачи и кутия, които се монтират отвътре на стъклото. За да не е реклама, ако искаш на лично ще ти пратя линк към фирмата, която ни ги слага.

Такива сложихме в квартирата ни в София, при майка ми сме с пердета и друг модел Руло щори, при тях няма black out , а само един плат, който вдига и сваля, но са на същия принцип и също ми харесват. На вилата ни сме с вертикални. Честно казано и те не са лоши, ако са на цялата стена, а не само на прозореца.

Последна редакция: ср, 14 сеп 2016, 14:24 от _Smile_

# 13
  • Мнения: 5 064
_Smile_ много ми харесва как стоят щорите от първата снимка, но не мога да разбера как се поставят, изглежда все едно са отвън... Това някакъв специален модел от "Ден и нощ" ли е и от коя фирма ви ги направиха?
 bouquet
И аз бях харесала такива, стоят много нетрадиционно и интересно. Обаче обърни внимание на кутията в горната част на прозореца - при отваряемо крило до стената, прозорецът няма да може да се отвори напълно. Неслучайно на снимката, която Smile е показала, двете странични крила са неотваряеми. Този проблем го има при всички щори, при които има кутия.



Иначе повечето фирми за щори предлагат такива - Гершман, Камакс, и пр.

# 14
  • Мнения: 2 742
Този модел го има и без тази кутия. При нас няма проблем с отварянето, защото прозорецът не е навътре, както е на тази снимка и си се отваря съвсем спокойно. В другото жилище обаче го има този проблем, ако може така да се нарече. Прозорецът просто не се отваря на 90 градуса, не е толкова фрапантно. Въпрос на виждане и желание разбира се.

Общи условия

Активация на акаунт