Как влияе икономиката на страната за храненето на хората?

  • 83 730
  • 1 327
  •   1
Отговори
# 1 185
  • Мнения: 1 782
Няколко пъти Фея натърти, че яденето на месо днес е въпрос на избор, за което аз лично мога и да споря, ...
Много точно написано. Смешно ми е когато някой веган се изцепи "Моето дете направи избор да е вегетарианец/веган"
За мен избор означава детето да има месо в чинията си , а дали ще посегне към него решава то.

# 1 186
  • София
  • Мнения: 12 374
Аз ясно си представих миньор, който кара на магданоз, чесън и хляб. Чудя се за колко ли време ще грохне  Tired

# 1 187
  • MI
  • Мнения: 11 868
А прочете ли моя отговор, преди да се шокираш и ужасяваш?

Когато някоя случка бъде извадена от контекст, тя много лесно бива оцветена в произволни краски. За щастие, форумът пази стари публикации и може бързо да се провери как Barbabeau изопачава фактите.
Аз прочетох и отговора ти и съм още по-ужасена от него, отколкото от случката. Защото ти наистина не осъзнаваш вината си. Препоръчваш (дори да не е лично на момичето, а във форума по принцип) хранителни режими, пречиствания и т.н. без да се интересуваш какво е конкретното физическо и психическо състояние на човека. Ти осъзнаваш ли колко хора четат форума, дори без някога да са коментирали? Осъзнаваш ли на колко хора може да си навредила с безотговорността си?! Това наистина е ужасяващо!

За другите ти писания - в целия ЕС има един задължителен минимум за гледането на животни и производството на яйца, мляко и месо. Така че дори да има внос на мляко, то със сигурност не е тъпкано с хормони като при вас.  Peace А, да, в Италия пък е забранено дори влагането на сухо мляко, със закон. Но ти всичко знаеш, нали така? И още нещо - ние тук ти говорим за отговорно потребление. Да не си купуваш от сиренето със съмнителен произход например, да пазаруваш от малки потребители и т.н. Оказа се че повечето потребителки тук го практикуват, а това бавно но води до промяна. За разлика от вашите проповеди.

Меркантилница, не ние сме агресивни, просто им отговаряме на глупостите. На няколко пъти се мъчат да прокарат откровени лъжи, как искаш да реагираме?  Simple Smile

Вилкен, познава се като пише щерката, много надъхана. Нали се разбрахме обаче, че е против правилата на форума това? А и не знам каква искате да е дискусията, другите вегани поне се мъчат и вадят някакви псевдонаучни доводи, вие двете само скандирате какви сме лоши.  Laughing

# 1 188
  • Мнения: 1 748
И според мен тези детокс моди са глупости. Но пък ми се струва смислено след периоди на повечко угощения (примерно около Коледа и Нова Година), след това човек малко да посвие приема и да набляга на големи порции зеленчуци, за да даде почивка на тялото си.

Иначе да, ако едно дете е добре информирано и му се сипва месо в чинията и то само не изяжда месото, а изяжда останалата храна, тогава може да се каже, че е негов избор. Тук има две основни неща за самостоятелния избор: да е информирано и наистина да е имало право на избор.

И аз мога да изкопча от 5 годишно, че не иска да се убиват пиленца и това + неготвене на месо от родителите му, не е никакъв свободен избор.

Но пък аз познавам много деца, себе си включително, които сме оставяли месото в чинията системно.

# 1 189
  • Мнения: 14 654
Фея поне има собствени деца, които храни с вегански манджи и може да споделя личен опит, но аз се сещам за друга веганка, която няма никакви деца, но все пак проповядваше в блога си, че децата могат да бъдат хранени само с растителни продукти и да не им липсва нищо. Разболя се вследствие на собствените си здравословни рецепти, прояде яйца, млечни и риба и старите ѝ побликации изчезнаха като с магическа пръчка! Ако това не е демагогия, не знам кое е. Всички деца на вегански режим, които съм виждала, са дребни и недорасли в сравнение с връстниците си.
Ами наша Краси, дето пускаше клипове на страдащи животни и рецепти на спагети от тиквички? Колко издържа - две-три години може би и спря да ѝ е жал, дотолкова, че мина в противоположния лагер и сега се изхранва с тлъсто месо.
пп: Какво значи едно дете да е информирано? Какви са тия идиотщини изобщо? Детето просто трябва да яде, каквото му се яде, не да му се стоварва информация, за която още не е психически готово. Ей, ама ако някоя идиотка обясни на малкия ми син с драматични краски как заради неговото кюфте са убили Пумба, ще ѝ мацна един цигански шамар през устата.

# 1 190
  • Мнения: 14 503
Бабите ги хранят тайно, сигурна съм.
Не вярвам на всички роднините да гледат безучастно .

Нямаше ли в Италия подобен случай, миналата или началото на тази година? Майка веганка, май бащата искаше да си храни детето нормално, а тя го отглеждаше като тревопасно..и детенцето се беше разболяло  newsm78 Имаше и присъда.

Нели,  Hug  Simple Smile

Аз се сещам за този случай с бебе, тежащо 5 кг на една година

https://www.24chasa.bg/novini/article/5637090

# 1 191
  • Countryside
  • Мнения: 11 643
Моето дете пък само мръвки набива. И кисело мляко и сирене яде. За хляб не иска да чуе, същото и със салатите и плодовете. Манджата трябва да е с месо или поне да мирише на такова. Знае за пиленцата и че го яде в чинията- грам внимание, "искам пиленце" и точка. Направо не мога да си представя дете вегетарианец, а още повече веганче. С какво го хранят веганчето? Сурови храни докъм 5г не се препоръчват в големи количества, да не се натоварва стомаха и червата. А и честно с какво го храните? Банани, соево мляко и ядки?Освен това мисля че децата трябва да ядат ако не месо поне млечни продукти, ежедневно.

# 1 192
  • Мнения: 1 748
Янeчeк, аз мога да дам и обратен пример и то на близък мой човек, който през животът си не е сядал на масата без месо. А иначе не яде боклучави храни, сладки, алкохол много умерено, физически активен е. И действително единственият му "порок" е това прекаляване с месо, което между другото е домашно. Е, разболя се от хронично заболяване, няма оправяне има контролиране на кризите и така...

А за хората, които се хранят с месо, колко е нормално да яде месо мъж на 30 години. Аз винаги съм мислела, че консумацията в норма е около два, три пъти седмично. Като гледам колегите си на обяд, ако няма мръвка, не го броят за ядене. Подозирам, че и на вечеря са така. Което прави 14 пъти седмично  Shocked

# 1 193
  • Мнения: 22 036
Фея поне има собствени деца, които храни с вегански манджи и може да споделя личен опит, но аз се сещам за друга веганка, която няма никакви деца, но все пак проповядваше в блога си, че децата могат да бъдат хранени само с растителни продукти и да не им липсва нищо. Разболя се вследствие на собствените си здравословни рецепти, прояде яйца, млечни и риба и старите ѝ побликации изчезнаха като с магическа пръчка! Ако това не е демагогия, не знам кое е. Всички деца на вегански режим, които съм виждала, са дребни и недорасли в сравнение с връстниците си.
Ами наша Краси, дето пускаше клипове на страдащи животни и рецепти на спагети от тиквички? Колко издържа - две-три години може би и спря да ѝ е жал, дотолкова, че мина в противоположния лагер и сега се изхранва с тлъсто месо.
пп: Какво значи едно дете да е информирано? Какви са тия идиотщини изобщо? Детето просто трябва да яде, каквото му се яде, не да му се стоварва информация, за която още не е психически готово. Ей, ама ако някоя идиотка обясни на малкия ми син с драматични краски как заради неговото кюфте са убили Пумба, ще ѝ мацна един цигански шамар през устата.

Ха, това за Краси съм го пропуснала. От торти на веганство и сега на месо  Crazy. Спомням си я как ни убеждаваше, колко е щастлив мъжът и с диетата.

# 1 194
  • Мнения: 14 654
Може да е бил наистина щастлив, мъжете от любов правят какво ли не. Татко ми повече от 25 години е вегетарианец заради майка, а преди много обичаше месо и аз имам чувството, че не е спирало да му се яде, просто е твърде лоялен с нея.

# 1 195
  • Мнения: 4 300
Е, тъй като речете "всеки ден месо" е редно и да уточните колко. Ако си купя сандвич със шунка в него има максимум 20 гр шунка, както и ако си го направя у дома. В пакетче шунка от 100 гр има точно 10 срязани парчета. Едно кюфте е 80 гр, и да не изреждам по нататък. Не е същото като едно кило стек, нали?

Мнозинството работещи извън дома си, които познавам, ядат по веднъж основно на ден, готвена хран имам предвид, и другите им хранения са по леки. Ако имат стол или друга подобна възможност- основно на обед, ако нямат- на вечеря у дома. Аз лично на закуска кажи речи никога не ям месо, на обед  готвена храна, и постна, и с месо, и на вечеря в 99% от случаите салата. Не може да се правят така изводи кой колко и как яде, по едно хранене/ден.

# 1 196
  • Мнения: 3 390
Подрастващи могат да се хранят пълноценно на веган режим без никакви проблеми. Ако въпросът е зададен напълно сериозно, мога да дам подробности.

Ми дайте де, защо усуквате, от интерес питам, какво яде седмично един 16-17 годишен веган, за да получава всичко необходимо за организма?




Сакън!
Те точно това чакат, да хванат някой за слушател .

# 1 197
  • Мнения: 1 748
Не, не, не става дума за сандвич с шунка, а примерно порция пиле с ориз, сьомга със зеленчуци, бьоф строганов, такива манджи с преобладаващо месо. И това ежедневно са хората около мен. Аз не им се меся, но за мен е прекалено. Е, те разбира се, не пропускат да ми се подиграят, как ще се нахраня с леща и салата. Всеки ден едно и също.

# 1 198
  • София
  • Мнения: 12 374
Янeчeк, аз мога да дам и обратен пример и то на близък мой човек, който през животът си не е сядал на масата без месо. А иначе не яде боклучави храни, сладки, алкохол много умерено, физически активен е. И действително единственият му "порок" е това прекаляване с месо, което между другото е домашно. Е, разболя се от хронично заболяване, няма оправяне има контролиране на кризите и така...

А за хората, които се хранят с месо, колко е нормално да яде месо мъж на 30 години. Аз винаги съм мислела, че консумацията в норма е около два, три пъти седмично. Като гледам колегите си на обяд, ако няма мръвка, не го броят за ядене. Подозирам, че и на вечеря са така. Което прави 14 пъти седмично  Shocked
Ние ядем всеки ден месо с мъжа ми, от деца сме големи месари. Дъщерята обаче е на някакви приливи и отливи - понякога яде, понякога с дни не хапва месо. Тогава й давам по едно яйце на ден и я оставям да си дъвче морковите с хляба. Не я насилвам когато ми каже "Мамо, ще си изям само ориза, без месото". Веге надали ще стане, защото тези периоди са винаги последвани от стабилно ядене на пържоли. Явно в различните дни, организмът й има различни нужди и аз уважавам това.

Краси наистина беше фанатичка веге, и аз й помня тирадите. Сега стана месоядно и половина  Laughing

# 1 199
  • Мнения: 2 870
Е, тъй като речете "всеки ден месо" е редно и да уточните колко. Ако си купя сандвич със шунка в него има максимум 20 гр шунка, както и ако си го направя у дома. В пакетче шунка от 100 гр има точно 10 срязани парчета. Едно кюфте е 80 гр, и да не изреждам по нататък. Не е същото като едно кило стек, нали?

Погледни в месоядната тема да видиш за какви количества месо на ден иде реч. Сутрин се яде пържола или яйца със сланина. На обяд месо, за вечеря също месо. И то мазни меса.

Общи условия

Активация на акаунт