Откога сами навън (към училище, по улиците и т.н)?

  • 83 730
  • 339
  •   1
Отговори
# 285
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Аз разчитам на приятелските разговори за опасностите.
Достъп има до всички сайтове.

# 286
  • Мнения: 27 487
То зависи и от възрастта на детето.
Как се правят детски профили на телефоните, на компютрите? Малката другия месец става на 10 г, скоро ще има собствен телефон (на първо време ще и' дам стария ми телефон, че вече счупи един и не знам дали си е взела поука, но на този телефон е моят профил). Та живо ме интересува как да и' направя детски профил...
Иначе юни месец за около 2 седмици и' позволявах да ходи или да се прибира сама от училище. На повече от 9г и половина беше. Но сутрин на пешеходната пътека има човек който отговаря децата да пресичат безопасно. Беше ми притеснено, но...нямаше как до обяд да ходя 2 пъти до училището. През ваканцията 2 пъти я пуснах да се среща със съученици, но единия път имах телефоните на другите деца и я инструктурах да ми се обади преди да тръгне да се прибира, имаше часовник, за да знае колко е часът и се бяхме уговорили кога да се прибере. Втория път и' дадох телефон.
Преди ходеше на танци и я пусках на половината път сама да ходи понякога. Отначало разстоянието беше 1 пресечка, после стана +още една пресечка.
Тази учебна година ходи сама на училище, а отскоро и' позволявам понякога и да се прибира сама. Когато стане по-тъмно обаче ще ходя да я взимам аз.

Последна редакция: чт, 28 окт 2021, 23:20 от dolce miele

# 287
  • Пловдив
  • Мнения: 6 635
Първото нещо е, да зададете коректна възраст в Гугъл акаунта на детето Simple Smile
Алгоритъмът е така направен, че филтрира доста добре (винаги може и да се "заобиколи") неподходящи за децата съдържание.
Чрез ФемилиЛинк инсталирано и на двата телефона (родителския и на детето) може да контролирате екранното време, до кои приложения да има достъп, да зададете възраст, кои приложения изобщо да не се виждат в Гугъл Плей. Може да зададете и ограничение за времето, което може да се ползва дадено приложение...
Изобщо, доста добре и юзър френдли е направено!

# 288
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Аз пък зададох възрастта в гугъл акаунта и сега не може да гледа никакви клипове в ютуб, ама никакви! Дава ми някакви тъпи съобщения, изобщо не мога да разбера как да променя настройките. И във форума бях питала, никой не можа да помогне. И сега просто пуска клипове през друг браузър. Та хубаво ще зададеш възраст, но какво пречи да не е в профила си, когато ползва интернет?

# 289
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 866
Имахме подобен проблем с Family Link. То хубаво филтрира всичко, но ако решиш да го махнеш, няма отърване! Толкова се мъчих да го деактивирам, да го изтрия, какво ли не - не става. Принудихме се да правим нов профил на дъщеря ми и да сменяме всичко -пароли, акаунти... Ужасно приложение!

# 290
  • Пловдив
  • Мнения: 6 635
Специално за YouTube определено има нужда, да е с родителски контрол!
И да, под определена възраст не може да се използва.

# 291
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Да де, да има родителски контрол ОК, но той не може да си пуска дори детски песнички! Абсолютно нищо! В резултат излиза от профила си или отваря друг браузър и гледа каквото иска. Та на мен лично това ограничение ми е просто натоварващо и пречещо, но не и полезно - не мога да го настроя така, че да позволява гледането на определени неща, затова пък е много лесно да бъде заобиколено.

# 292
  • Пловдив
  • Мнения: 6 635
За целта е YouTube Kids Simple Smile

# 293
  • Варна
  • Мнения: 25 236
Не става и с него. нищо не отваря, пробвах какво ли не, питах приятели, бях питала и тук. Не отваря нищо! Ако знаеш как да го настроя някой път ще седна на компютъра и ще направя скрийншоти да дадеш акъл на лични, че да не спамим повече тук.

# 294
  • Пловдив
  • Мнения: 6 635
Съжалявам, не мога да помогна, защото децата ми не го ползват

# 295
  • Мнения: 4 759
У дома аз изпълнявам ролята на приложение за родителски контрол - просто следя какво гледа детето. Когато не съм у дома, а детето случайно е (което рядко се случва), то няма достъп до никакви устройства.

# 296
  • Мнения: 1 495
И аз следя, нямам приложения за родителски контрол. Аз съм контролът. Синът ми е много отговорно дете (въпреки, че няма гаранция никога с децата), пита ме ако иска да се абонира за някой канал в ютуб. Обикновено следи разни момчета, които играят игри и пускат видеа как по-добре да играят играта, най-просто казано и говорят някакви смешки. Казала съм на сина ми да не пише коментари и т.н. , защото някой може да го подлъжe да даде лична информация и т.н.
Наскоро между другото имаше случка в нашето градче, някакъв мъж предлагал бонбони на деца, които се прибират от уще. Понеже аз съм винаги на щрек за такива неща обясних на сина ми , че не трябва никога да взема нищо от непознати, че понякога хората могат да бъдат лоши, но това пък не значи да спрем да се доверяваме и да бъдем мнителни. Той е още малък и никъде не ходи сам, не знам дори дали ме разбра, защото на другия ден отишъл и разказал на целия клас за този мъж и го обърнали на майтап.
Аз лично когато бях 1ви клас съм била жертва на сексуално насилие точно, когато отивах на уще. Тогава уж времената бяха други ама нъцки, ето , че се е случило. Трябва да се говори на децата, но не и да ги плашим. На мен помня ми казваха да не говоря с непознати, но ето, че съм се подлъгала и съм говорила.

# 297
  • София
  • Мнения: 8 639
Съгласна съм, че трябва да има уважение към личното пространство, но категорично съм за това да има няккаъв контрол и защитена среда.
Наблюдавам го и в онлайн обучението-има деца, които са сами...губят времето на всички, пускат си някакви неща, все са неразбрали, създават дискомфорт на всички.
Днес едно дете изгуби 15 минути от часаз учителката му каза няколко пъти да извила родител, наложи се други родители да звънят на неговите-не били вкъщи. Говоря за първокласници.
Ясно е, че това онлайн обучение затруднява работата на всички, но така да зарежеш 6-7 годишно само у дома... Пускат се простотии по време на междучасията. От което следва, че детето има неограничен достъп до всякакви сайтове и видеа.

Моето няма 7 все още, достъп до компютър има само за онлайн обучението. Няма телефон или часовник. Часовник може би ще му вземем напролет, за да може да излиза сам да рита на игрището до блока(на 7 метра от входа е, но нямаме процорец обърбат натам и няма как да го пусна за момента без да имам някаква връзка).
Видеа в youtube гледа на ТВ вкъщи, ние ги избираме и аме там винаги, докато гледа.

Имам спомен от преди години, беше на 3 г. и гледаше Маша и Мечока на телефона ми, докато аз преоблека брат му, още съвсем малко бебе. Свърши серията и започнала друга от поредицата Маша разказва страшни истории. Някаква огромна пеперуда излиза иззад прозореца, но бяха нарисували крилата и със зъби, цялата все едно беше лице на някакъв звяр. Така се уплаши това дете, години след това се сещаше, страх го беше от насекоми и сънуваше кошмари.

# 298
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Е,за малките да.
Ама моят син е на 15 вече.
Така или иначе ще научи житейските уроци по някакъв начин.
Онзи ден излезе,аз казвах в 21:00 вкъщи,майка ми казваше в 20:00 да се е прибрал.
В крайна сметка всички се прибраха в 19:30.
Е,през лятото,когато беше по-малък,сме ги прибирали и в 00:00,но сме стояли на метри от тях,никой родител не си е оставял детето,дори за малко,без да помоли друг да го наглежда.
Точно в такива вечери самите деца са си разказвали страшни истории.
Имаше период,в който стоях при сина докато заспи,имаше и вечери,в които спях в неговата стая,има две легла...
Страх го беше,мина му вече.
Минават през различните периоди.
Но ми се вижда смешно на тази възраст вече да му ограничавам сайтовете.

# 299
  • Мнения: 15
Синът ми е на 12 год, все-мрънка че не му остава време, за приятелите му сутрин е на училище до 15ч защото започват в 10 и 40 и после от 15 и 30 е на тренировки до 17,30 излиза към 18,20 и било му малко до 21:30ч вече ще полудея. Не желая да го ограничава но пък той е на 12... Страх ме е да се движи посред нощ на вън... Учи тренира...има страшно много приятели социален и иска да ходи напред назад но...мен ми е притеснено...

Общи условия

Активация на акаунт