Година измина на радост взаимна, септемврийче е вече голямо човече! тема №9

  • 55 595
  • 739
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 1 538
Лусил, каквото си описала сме абсолютно същите. Това с гърнето е доста обширна тема. Малкия прави мостове понякога, точно защото не му е интересно. И аз сядам да го залисвам и да играем. Ако отида някъде, ще тръгне след мен. С кака му го имаше същия момент. Не мисля обаче, че някой от тях се е стресирал от гърнето или ходенето в него. Те могат да ходят на гърне и това си проличава от големите успехи преди годинката. После просто приемат голямата си подвижност и достъпа до всичко наоколо за много по-интересно от това да поседят на гърнето 5 минути.
С Елена обаче имах друг проблем на по-късен етап - тя директно ми казваше за всичко „Не, няма”. Щом аз съм казала нещо, дори да разбере, че има много изгода от това, пак не го прави, като не е вела сама решението. Слувало ми се е да й кажа да нарави нещо и да откаже и 15 скунди по-късно да ми заяви, че ще го направи, но първо ми е отказала, а после сама е взела това решение  Joy
По същия начин и с махането на памперса, отазваше да ме слуша, въпреки ползите, които вече разбираше и като реших да я оствя да си прави каквото си иска, сама от раз реши да не пишка в памперса и махнахме всичо накуп - дневен, нощен, за излиане. Самоче взе това самостоятелно решение на почти 2 години и два месеца ...

С малкия мисля да подходя по-различно. Нищо няма да му обяснявам. Ще пробвам да насоча вниманието му към нея. Слагам ги едновременно на гърне и като тя свърши нещо я поущрявам, а той гледа. Съответно и него така. Ще пробвам да го убедя без излишно говорене и обяснения кое е по-добре и той да вземе решението да ми казва като има нужда.
Дано да ми се получи. Имам усещането, че с него ще е по-лесно, защото има на кого да подражава и защото той е някак по-спокоен и не проявява засега такива инати, не ми мрънка за всяко нещо и за момента като му кажа да направи нещо изглежда доволен да го направи и после да ми се усмихне като аз се зарадвам и му кажа браво. Коренно различен е и доста по-послушен. Но кой знае дали на по-късна възраст няма да се окаже, че не е добра черта това  newsm78

# 76
  • Мнения: 1 453
Благодаря ви за отговорите! Hug
Ходихме при педиатърката и каза да давам 4 твърди хранения. В тази връзка - в колко часа давате супата за вечеря и колко време след това правите АМ за заспиване и в какво количество? Както е нашият режим до момента, аз в 21-21:30 трябва да му дам супа, а през нощта чак АМ (като започне да се буди). Но ако му дам малко преди заспиване, дали пък няма най-после да поспим..... newsm78
Кате, и на нас преди ни казаха хидроцеле (лекар от Пирогов беше), но по думите на доктора трябва да отидем на преглед чак 3 месеца след като проходи. До тогава няма как да се знае дали е за операция или не. Да стискаме палци за двете ни мъничета, че няма да се наложи. Praynig

# 77
  • София
  • Мнения: 1 538
Благодаря ви за отговорите! Hug
Ходихме при педиатърката и каза да давам 4 твърди хранения. В тази връзка - в колко часа давате супата за вечеря и колко време след това правите АМ за заспиване и в какво количество? Както е нашият режим до момента, аз в 21-21:30 трябва да му дам супа, а през нощта чак АМ (като започне да се буди). Но ако му дам малко преди заспиване, дали пък няма най-после да поспим..... newsm78
Кате, и на нас преди ни казаха хидроцеле (лекар от Пирогов беше), но по думите на доктора трябва да отидем на преглед чак 3 месеца след като проходи. До тогава няма как да се знае дали е за операция или не. Да стискаме палци за двете ни мъничета, че няма да се наложи. Praynig

Това е доста различно от лекарката, която следи малкия. Тя ни каза, че до 2,5 годинки на детето не се прави операция, защото няма опасност нещо да му се увреди до тогава. Каза ни да ходим на всеки 6 месеца да следи какво се случва - дали настъпват усложнения или се е затворило. Каза, че ако види, че е затворено, прекратяваме с прегледите. На ехографа ни прави снимки и се вижда тъмно около тестисите (течността) и обясни, че това трябва да изчезне. А за усложнения - каза, че изключително рядко се случва да премине нещо от коремната кухина, различно от течност и каза, да не се притесняваме.
Какво точно са ви казали на вас?

# 78
  • Мнения: X
Дано не се налага операция.

Защо е важно цялото яйце за ваксината?

# 79
  • Мнения: 76
Благодаря на всички за пожеланията  Heart Eyes Heart Eyes  Heart Eyes
ЧРД на всички минали и всички бъдещи рожденничета bouquet bdbaloni hbday baloni bouquet
Още не съм изчела старата тема и вече сте започнали нова  Grinning. Браво на Вас момичета  Heart Eyes
И пак БЛАГОДАРЯ на АТЕТО за темата  bouquet

# 80
  • Варна
  • Мнения: 457
При нас напук на всички правила, вечерята ни е най-обилна, около 19ч, явно цял ден се уморява и огладнява здраво. Последните дни много го мъчат зъбите и все иска да гризе солета. На консултацията доки каза да му давам смело вече да яде всичко, само без шоколад, гъби и мед

# 81
  • Пловдив
  • Мнения: 580
Lucile, бързо оправяне.

На гърне я сложих за първи път, като беше много мъничка и имах успех, но от тогава не съм изобщо постоянна и сега я слагам, когато се сетя, а то е доста рядко. Понякога го пълни, друг път не, но никога не се е въртяла и си седи спокойно на него. Когато махнем памперса, тогава. Не съм се разбързала, нито притеснила.

По отношение на научаването - и аз имам угризения, че не я уча на нещо специално, и Вики казва само стандартните "чао", "здрасти" - маха с ръка, да не си помислите, че говори  Joy На колко е год и колко голяма ще порасне също са в заучения репертоар. Раздава целувки на всички, особено ако са деца, прегръща ги и ги целува, вика на хората по улицата и който й обърне внимание веднага го дарява с въздушна целувка и се обръща на 180° в количката, за да го проследи с поглед. Думи никакви не казва, освен "мама" - като по-малка използваше и други срички. Сега е далеч по-пестелива. "Мама" е всичко - и котките, и кучетата по улиците, и листата на дърветата, които иска постоянно да пипа е да й ги късам, и колите, които й правят впечатление, че бръмчат, и блока на нашите със звънците, на които звъним, копчето на асансьора за етажите, което иска да натиска, хората, които вижда ... просто всичко,което й прави впечатление и което ми сочи. Важното е да й говоря като на възрастен човек, все едно разбира всичко, и като натрупа нужния запас от думи, проговарянето ще си дойде сама рано или късно - така смятам. Иначе разбира всичко - подава ми играчките, които искам, не ходи, където съм й казала, много обича да крие неща под крачетата си /много е сладка/ и сама се чуди къде са и изненадва и радва, като ни ги покаже. Показва нослето къде е, обеците ми гледа, но не съм я учила целенасочено, в течение на разговора тя се научава.

Последното й твърдо хранене е в 17:30ч и после е вечерята й за лека нощ в 21:30ч само млеко - кърма и малко АМ. Не ми изглежда гладна.

Последна редакция: вт, 20 сеп 2016, 22:13 от Racel

# 82
  • Мнения: 1 037
Честито инна днешните рожденици! Много здраве им пожелавам, и да са послушни!
Макси днес яде кучешка храна, всеки ден нова магария, за секунда не мога да го оставя.
Ама нека ми е, дъщеря ми беше адски спокойна, даже мързелива, бели не е правила, не лазеше, дете мечта. И аз все се вайках че искам диво дете, адреналин да има, да се почувствам и аз във форма. В такава форма съм че не съм спала цяла нощ не знам от кога, храня се за около 1 мин, ще се гръмна, честно. Каката влиза в пубертета, ММ в мъжката критическа, само кучето ме слуша (понякога).

# 83
  • Мнения: 1 453
Момичета, един спешен въпрос. Биха ни ваксина днес и доки каза, че малкият няма да има температура. Ни в клин, ни в ръкав, кой знае от кога е с температура, а аз го усетих късно. Четири пъти му я мерих и всеки път все по-висока. Последно беше 38,5. Дадох му Нурофен преди 40 мин и току що заспа, но още е горещ. Колко да чакам, за да му спадне температурата или да тичам за свещички Ефералган? Притеснявам се, че Нурофен сме давали сто пъти заради зъбите и е възможно вече да не му влияе Sad.

# 84
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 030
Жулиета, аз бих почакала още.Едва ли чак не му действа.
При нас свещичките пък сваляха още по-бавно.Важно е да свали температурата и то по-добре да не е рязко.

Забравих да спомена, че при нас излезе прочутият пети зъб, покрай който вдигна Т.

# 85
  • Пловдив
  • Мнения: 137
Аз давах и Хексалгин, когато температурата мина 39 градуса. Мушках го под душа и му слагах кърпа на челото и чорапи с оцет и вода (въпреки че някъде четох че не било хубаво май), обаче като съм на зор...
Иначе редувах нурофен с панадол, но Борко си е болен. При вас Жулиета, щом е от ваксината, би трябвало да спадне температурата от нурофена.

# 86
  • Мнения: 543
Мерси, Racel, днес вече спадна температурата, дано бързо се оправи бебка  Praynig
Жулиета, и аз мисля, че от Нурофена ще спадне, ние снощи свалихме 39,3 с Нурофен, е, пратих за всеки случай мъжа ми за Ефералган и Хексалгин.
Момичета, дано всичко се оправи с хидроцелето!
За яйцето и ваксината - педи обяснила на мъжа ми, че имало "нещо от пиле" цитирам в самата ваксина.
Катя, и аз ако я оставя сама на гърнето за секунди и  в повечето случаи хуква веднага след мен по голо дупенце, та гледам да си седя кротко и чинно до нея  Joy
А, забравих, педи каза да не се притеснявам, че бебка яде всичко гладко пасирано и да не я насилвам.

# 87
  • Мнения: 9 895
На Луси малката бързо-бързо да оздравя  Praynig Praynig Praynig

А по темата за гърнето, ние си го ползваме за
Скрит текст:
шапка  Joy baby_neutral hahaha

# 88
  • Мнения: 5 259
Луси, бързо оздравяване на малката!

Жулиета, темпертурата от ваксина се среща много често. Продължава около 24 часа, така че след това вече всичко тряба да е наред!

Ваксината за ПМР съдържа яйчен белтък и ако детето не е захранено с него и не е сигурно, че няма алергия, може да получи реакция при поставяне на ваксината. Затова е по-добре да се знае предварително как приема белтъка.

За гърнето - има много начини да се научи детето. Въпросът не е в конкретния начин, а в подхода, дали има натиск и въобще каква е емоционалната атмосфера. Ако детето си сяда, няма никакв проблем така да се учи. Ако се дърпа, пищи и се извива на дъга, да се продължава с настояването не е много добра идея. Но не защото то не е узряло, а защото това не е подходящият за него начин.
За всяко нещо може да се намери подход, при който детето да е мотивирано да съдейства, просто си зависи от конкретното дете.

И ние сме назад с ваксините. Вместо колкото там валентна трябваше, ни слагаха Пентаксим, а после ще ни слагат и останалите компоненти пак на три пъти.


Вчера заведох малката на лекар и се оказа, че няма никакъв херпес, а има авитамониза! От това са раничките на устните. Докторката много ми се накара, че не я храня достатъчно разнообразно и сега вече се вземам в ръце. Спирам всякакви кърмения през деня, най-много да оставя за обедното приспиване и ще яде каквото ѝ се сервира (дай боже!). Явно е време да спрем с капризите и фасоните. Другите как могат да ядат, а на нея все нещо не ѝ харесва и след третата хапка хвърля по земята.
Като ѝ спра кърмата може да стане някое чудо и вода да пропие, дай боже.
И така, вчера на вечеря изяде два пъти повече, отколкото обикновено. Днес съм приготвила много неща, да видим как ще се разберем.
Дано да няма истерии. До сега всеки път като съм отказвала кърмене, е пищяла неистово с мятане на глава и ритане с крака. Сега ще гледам да я храня преди да е огладняла много и дано да избегнем напрежението  Praynig

# 89
  • Мнения: 495
Момичета, ние от понеделник сме с някакво вирусче! Вдигна Т, заведохме я на частен кабинет, защото не сме в София и се оказа, че има вирусна инфекция на гърлото, но не изисква лечение с антибиотик. Изписа ѝ само саностол. Всичко добре, но като се прибрахме и тя следобед започна разстройство. Обадих се на доктора и той каза нищо да не давам само на диета. За Т давах само два пъти панадол в понеделник и от тогава нищо, но с това коремче още не мога да се справя. Надявам се, че до ден-два ще отшуми.

Иначе за гърнето при нас нещата се случват. Преди да се разболее щом усетя, че ще ака веднага я слагал и тя не роптае, а свършва нещата там. Сутрин като стане я слагам и тя пишка на него, а през деня щом имам възможност също я слагам. Но стоя при нея, играем си и изкарва седнала доста време. Но това както и говоренето, прохождането си е строго индивидуално за всяко дете. Аз в началото преди да запне да сяда ѝго давах да си играе инда свиква с него.

Ние вечер ядем нещо постно към 20:00 часа и после кърмене преди лягане.

Общи условия

Активация на акаунт