От централна автогара до летище София?

  • 26 672
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 212
Здравейте!

Извинявам се, че пускам отделна тема, но открих информация по въпроса само в една друга и то стара. Интересува ме актуална информация за стигане от централната автогара до летището- такситата на гарата надеждни ли са? Четох, че трябва да се поръча от някаква каса на гарата, за да е изпитано и да си сигурен, че няма да те излъжат с тарифата, така ли е? Цена от около 10 лв. все още ли е актуална? Ако нося сравнително много багаж, по-удобно ли ще е да ползвам метрото и лесно ли мога да се ориентирам като не софиянка?  Laughing Благодаря!

# 1
  • Мнения: 807
ако си за терминал 2 - най-добре с метрото

# 2
  • The Big Apple
  • Мнения: 23 522
Ако си с много багаж по-добре с такси или има едни бусчета, които карат от Централна автогара до летището за 3 евро, ако искаш пиши на лични.
Щом си с много багаж смятам, че метрото няма да ти е удобно, защото трябва да сменяш две линии.

# 3
  • Мнения: 14 417
ако си за терминал 2 - най-добре с метрото
Подкрепям!

Такситата точно отпред пред автогарата са надеждни. Според мен цената е около 15,00-20,00лв , но лично не съм ползвала . За ориентиране -лесно , но под много багаж не знам какво имате предвид . Ако можете сама да го носите ,без чужда помощ , имам в предвид да се придвижвате до станцията на метрото , определено то е най-удачно .

# 4
  • Мнения: 2 681
Ако ползваш такси на ОК супертранс - пред входа на автогарата са си надеждни. Дали имат помпа няма как да разбереш - на късмет е.
НО ако багажа е наистина много може и да няма място в багажника - бутилките за метан са големи...
Но има разни единични водачи, които чакат пред рейсовете и подмамват с по-ниска цена.
После не се знае.
Може да се ползва и метрото без прекачване, просто ще отнеме по-дълго време.
В такъв случай трябва да се вземе не в посока Сердика, а в обратната - към Обеля. После ако на влакчето отпред пише Аерогара само се возиш до последна спирка.

# 5
  • Мнения: X
Метро най сигурно и бързо, иначе за такси компания Ок супер транс, пък и в метрото ако си с много багаж ще ти трябва билет и аз багажа  Peace

# 6
  • Мнения: 19 007
Метрото си е добър вариант
Иначе разстоянието е към 10 км от гарата, което не би трябвало да е повече от 10 лв на дневна тарифа с изчакванията...
Аз съм на другия край на София и за сутрешните полети ми е под 20 лв таксито на нощна тарифа като разстоянието е почти двойно  Peace

# 7
  • Мнения: 243
Аз слизам на Плиска и с автобус до летището ,забравих номера на автобуса.Иначе с такси като предварително се уговарям за цената и повече от 20 лв . не съм плащала от летището до централна автогара.

# 8
  • Мнения: 19 007
84  е автобуса, но откак има метро не виждам смисъл да се виси по задръствания

# 9
  • Мнения: 212
Благодаря на всички за отговорите!  bouquet Ще пиша на лично на момичето, което предложи бусчето за 3 евро. Ако не стане с него, решавам да отида с такси като предварително попитам за ориентировъчна цена и договаряне.

# 10
  • Мнения: 13
Може да пробвате и приложението за телефон - taxime. Много е удобно и изпращат читави шофьори винаги. Лесно е за употреба.

# 11
  • Мнения: 241
Щом сте с багаж, градски транспорт, метро няма да е много удобно. А такси, когато го поръчвате от гишето на ОК или по телефона, можете да поискате да е голямо. Те са си за тази цел и не струват повече пари.

Общи условия

Активация на акаунт