Тоскана, Италия /Тема 2/

  • 79 139
  • 657
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 2 350
https://www.ilmeteo.it/meteo/Bologna/amp
https://www.ilmeteo.it/meteo/Firenze/amp
 Ето за времето в Болоня и Флоренция, актуално.

Вярвам, че потопите оставят назад.
Тръгваме след малко и ние. През Болоня към Флоренция.

# 571
  • Мнения: 468
Изглежда чудесно Simple Smile Ние тръгваме днес от Загреб в тази посока.

# 572
  • Мнения: 1 552
Включвам се да разкажа накратко за нашето пътуване из Тоскана. Ако някой има нужда от детайли, насреща съм Blush
Бяхме по дамски с двете дъщери - 28 и 23 г. Интересуваме се от история, култура, вино, кулинария. Около тези интереси структурирахме пътуването.
Ден 1 - София - Болоня, ранен полет през Виена. Ден из Болоня. Катедралата, площадите, Библиотеката, кулите (изкачихме Азинели),разходки, похапване. Нощувка в хотел близо до гарата.
Ден 2 - Ранен влак за Флоренция. Взехме рент а кар, разходихме се из Кианти, посетихме изложение на винари и производители на местни храни на открито на площада в Греве ин Кианти. Отседнахме във Foresteria Castello di Veranzano, а вечерта имахме винен тур и вечеря с дегустация на вина от тяхната винарна.
Ден 3 - пътуване към Сиена, разгледахме я и надвечер пристигнахме в Монтепулчано. Нощувка в студио в центъра.
Ден 4 - преди обяд - винен тур и дегустация във винарната "Франко Паченти" край Монталчино. Посещение на Монталчино и Пиенца. Винен тур и дегустация в Монтепулчано (супертоскански вина в кантина на Главната улица), втора нощувка тук.
Ден 5 - пътуване към Сан Джиминяно. Отделихме му 3 часа, не сме влизали по музеи. Късен обяд с дегустация във винарна буквално под стените на града. Пътуване към Волтера, посещение на Палата на приорите, два часа разходка из града, нощувка в прекрасен апартамент във вила под стените на града, на 400 м. от центъра.
Ден 6 - Пътуване към Пиза - Наклонената кула, Катедралата, Баптистерия, покритото гробище. В центъра не сме ходили. Късния следобед се отправихме към Флоренция. Върнахме колата, настанихме се в хотел близо до гарата и до църквата "Санта Мария Новелла". Нощувка.
Ден 7 - Флоренция - "Санта Мария Новелла", "Санта Кроче", "Капела ди Медичи", Галерията на Академията, Дуомото. Втора нощувка във Флоренция.
Ден 8 - Флоренция - Уфици, Палацо Векио, Палацо Пити (валеше много лек дъжд, заради който затвориха градините Боболи и не успяхме да ги посетим). Трета нощувка във Флоренция.
Ден 9 - влак към Болоня и полет в ранния следобед за София през Мюнхен.
Много сме доволни - видяхме всичко планирано, бяхме добре организирани и въпреки стегнатата програма имахме достатъчно време за лежерно мотаене и спокойно хапване и пийване. Някак успяхме да избегнем големите дъждове, все спираха в момента, в който пристигнем на даденото място. Късметът беше с нас Blush

Последна редакция: пн, 22 май 2023, 17:03 от Vetrena

# 573
  • Мнения: 1 680
Vetrena, може ли да споделиш цена на винен тур и координати на мястото във Волтера? Ние ще бъдем в Тоскана юли - 4 възр.+ една 17-годишна.

# 574
  • Мнения: 1 552
Vetrena, може ли да споделиш цена на винен тур и координати на мястото във Волтера? Ние ще бъдем в Тоскана юли - 4 възр.+ една 17-годишна.

Не беше във Волтера, а в Сан Джиминяно. Мястото се казва Podere La Marronaia. Там нямаше винен тур, а само дегустация на техните вина, зехтин и балсамико. В зависимост от избраното меню (традиционно тосканско, с шафран, с трюфели) цените варират от 50 до 65 евро на човек.

Винени турове + дегустации имахме в Casstello di Veranzano (Кианти) - 70 евро на човек, в които е включена вечеря с 5-степенно меню и 5 вина. Във "Франко Паченти" (Монталчино) - винен тур + дегустация на 3 вина и зехтин - 20 евро на човек.

# 575
  • Мнения: 1 680
Vetrena, благодаря. Явно ще пропуснем туровете. А къде спахте във Волтера? Аз все още съм в търсене на място за 5 човека.

# 576
  • Мнения: 1 552
Във Волтера бяхме в Appartamenti Villa Mascagni - прелестно място.
Много обичам да нощувам в подобни красиви вили/къщи/замъци, отлично запазена автентичност.

# 577
  • Мнения: 1 680
Във Волтера бяхме в Appartamenti Villa Mascagni - прелестно място.
Много обичам да нощувам в подобни красиви вили/къщи/замъци, отлично запазена автентичност.
Благодаря

# 578
  • София
  • Мнения: 254
Здравейте,и на нас ни предстои семейно пътуване с 2 тийнейджъри.Малко импусивно взехме билети за края на юни до Болоня.След много часове четене тук и в други групи съставих маршрут.2 дни в Болоня с посещение на музея в Маранело,2 нощувки в Сиена с посещение на Сан Джиминиано и 2 нощувки във Флоренция.
Тъй като за първи път сама организирам такова пътуване,много се притеснявам.И 100 пъти съжалих,че не се обърнах към агенция.Но както и да е-въпросът ми е за кои превозни средства си заслужава да се купят предварително билети?Хем не ми се иска да гоним постоянно час и график,но пък да съм подготвена все пак и да не губим време по опашки.Засега видях много евтини билети за автобус Болоня-Сиена.Няма прикачвания.Да купувам ли или не?
Някъде срещнах пост,но не помня дали на влаковете или на автобесите се менят цените.

# 579
  • България, София
  • Мнения: 1 756
Аз още не съм спазила обещанието си да разкажа, но нещо не остава време.

Билети за регионалните влакове няма смисъл да купувате предварително. По гарите има автомати за билети, плащането става с карта или в брой. Много е удобно. Избирате си час за билетите и ако не хванете конкретния влак, до 4 часа след това може да ползвате билета по избраната дестинация. Валидира се на едни автомати на перона преди качване във влака.
3 минути преди тръгване на влака машината не продава билети.

Автобус ползвахме от Сиена до Флоренция. Водеше се бърз. Казват им рапидо. Билети взехме в последния момент от шофьора и излезе малко по - скъпо отколкото ако го бяхме купили от автомат. Билетите за автобус се валидират вътре в автобуса на устройство близо до шофьора.

В Сиена и в Поджибонси на автобусните спирки има автомати за билети. Купуването е лесно.

Ако са изгодни цените, купувайте. Но проверете колко време пътува. Прекачване няма, но да не се окаже, че обикаля половин ден.
Ние от Поджибонси до Сиена с автобус пътувахме 1 час, а разстоянието е никакво.
Просто уцелихме някакъв междуселски автобус, който мина през сума селца и градчета и не се качи на магистралата.
Но пък поразгледахме района така. Направо си беше тур Simple Smile

Цените на билетите на регионалните влакове и автобуси не се менят по моя информация.

Може би за бързия влак има значение.

# 580
  • София
  • Мнения: 254
Много благодаря да информацията.
Намерих билети за автобус от Болоня до Сиена за 9,50 евро,а иначе тук споменават 20 евро Болоня-Флоренция,което половината разстояние.И понеже пише промо на цената,си мисля,че е изгодна и намалена,защото е ранна оферта.
Освен това ме ингересува пътуването от Болоня до Музея на Ферари в Маранело,ако не сме с билет за другия музей в Модена,как са стигнем без да ползваме шатъла между двата музея?Искам да купя билети онлайн за музея и за симулаторите и се чудя по кое време ще сме успеем да стигнем,чета за 1,5ч пътуване,но с няколко прикачвания🤔

# 581
  • In transit
  • Мнения: 11 862
Перуника, когато ние ходихме нямаше шатъл. От Болоня хванахме влак до Модена и оттам с градски автобус до Маранело. Кой е другия музей в Модена, за който говориш?

# 582
  • София
  • Мнения: 254
Четох,че има музей на Енцо Ферари,който е в Модена и е насочен към историята на марката и този в Маранело.Ние сме се ориентирали към втория заради тийновете,но но сайта четох само за комбиниран транспорт от единия до другия музей.

# 583
  • In transit
  • Мнения: 11 862
В Маранело също имаше доста за историята на Ферари.
Усещането в самото градче беше много готино. Слизаме от автобуса и чуваме няколко спортни коли наблизо. Оказа се, че пистата на завода е на 100метра. Отсрещната страна е фабриката. Всички влизат и излизат с екипи на Ферари. Вървим към музея и по пътя летят разни ферарита.
Мисля, че на тийновете ще им хареса. Когато ходихме, пред музея имаше възможност да тестваш ферари, срещу определена сума. Grinning Имай предвид, че с пътуване от Болоня, половин ден може да ви отнеме само Маранело.
Между другото, музея на Енцо Ферари в Модена е съвсем близо до ЖП гарата, т.е като се върнете от Маранело, ако имате сили и желание може да идете пеша до там. На 500метра е. https://www.google.com/maps/dir/%D0%9C%D1%83%D0%B7%D0%B5%D0%B9+% … 317!3e0?entry=ttu

Да се допълня.. още 200-300метра по-нататък по същата улица е завода на Мазерати. Grinning https://www.maserati.com/global/en/brand/experiences/maserati-factory-tour Имат организирани турове.

# 584
  • София
  • Мнения: 254
Отделила съм цял ден само за Ферари.Мисля да взема семеен билет за 1 възр+2 деца,а аз,тъй като не се вълнувам от спортни коли,ще ги чакам в някое кафе на аперолче.Също така смятам да запиша децата и на 10 мин.симулатор или тест-драйв,много не ми стана ясно.Ще се радват много,предполагам.

Общи условия

Активация на акаунт