Тоскана, Италия /Тема 2/

  • 78 772
  • 655
  •   2
Отговори
# 585
  • Пловдив
  • Мнения: 66
Здравейте, момичета!
Замислям посещение на Болоня и Флоренция, още съм на етап информация и бюджет.
Къде спите - airnbn, хотели? Вероятно airbnb е по-бюджетния вариант, но може и да греша.
Може ли препоръки за места за настаняване за Болоня и Флоренция.

Благодаря на всички пишещи в темата. Много полезна информация.

# 586
  • София
  • Мнения: 350
Здравейте Simple Smile И аз тук да следя за препоръки. Аз също планирам Болоня /Флоренция, като повече в Флоренция мисля да обикалям и да посетя и Пиза Simple Smile Но чак есента, нещо лятото не ми се обикаля по жегите Simple Smile И аз благодаря за всеки пуснат пост от хора който са посетили вече тези дестинации.

# 587
  • Мнения: 6 585
За Пиза мога да препоръчам апартамент в airbnb. Много чисто, има всичко необходимо. С паркинг е.

# 588
  • Мнения: 245
Здравейте! За Болоня ползвахме услугите на https://stayinbologna.it/.
Ние резервирахме през Booking, след това видях, че има техен сайт.
Бяхме в студио на Via delle Lame 160. Снимките до една отговарят на действителността, много е чисто и има всичко необходимо. Няма собствено паркомясто, но в близост има платен подземен паркинг. Хостът Давиде беше много мил и услужлив.
Via Don Minzoni 4 се намира по-близко до гарата в Болоня.
И двете са на пешеходни разстояния на около 20 мин. до забележителностите на града.
Via del Milliario 30 се намира на по-отдалечено място от центъра на Болоня и е необходимо да се придвижвате с транспорт.
Болоня е с отлично уреден автобусен транспорт.
За Флоренция и Пиза не  мога да препоръчам локация за спане, ние спахме в Пиза при близки и пътувахме оттам до  градовете, които посетихме в Тоскана. Ползвахме рент-а-кар.
Специално за Флоренция си планувайте повече дни, има доста за разглеждане.
Въобще, навсякъде в Тоскана е  много, много красиво.

# 589
  • София
  • Мнения: 254
В Маранело също имаше доста за историята на Ферари.
Усещането в самото градче беше много готино. Слизаме от автобуса и чуваме няколко спортни коли наблизо. Оказа се, че пистата на завода е на 100метра. Отсрещната страна е фабриката. Всички влизат и излизат с екипи на Ферари. Вървим към музея и по пътя летят разни ферарита.
Мисля, че на тийновете ще им хареса. Когато ходихме, пред музея имаше възможност да тестваш ферари, срещу определена сума. Grinning Имай предвид, че с пътуване от Болоня, половин ден може да ви отнеме само Маранело.
Между другото, музея на Енцо Ферари в Модена е съвсем близо до ЖП гарата, т.е като се върнете от Маранело, ако имате сили и желание може да идете пеша до там. На 500метра е. https://www.google.com/maps/dir/%D0%9C%D1%83%D0%B7%D0%B5%D0%B9+% … 317!3e0?entry=ttu

Да се допълня.. още 200-300метра по-нататък по същата улица е завода на Мазерати. Grinning https://www.maserati.com/global/en/brand/experiences/maserati-factory-tour Имат организирани турове.
А за колко време се разглежда мезея на Ферари?Питам ви да да преценя за колко часа да купя билети за вход и билети за симулаторите...

# 590
  • In transit
  • Мнения: 11 785
За около час някъде се разглежда музеят.

# 591
  • Мнения: 40
Здравейте, моля тези, които са ползвали услугите на рент а кар в района, да споделят мнения. Иска ми се да обиколя доста места, има и автобуси/влакове, но пътят доста се удължава.

Здравейте, точно какво Ви интересува за рент а кар-а - фирма, цени, паркинги, локации и др.?

Тук може да се информирате по въпросите за паркирането, забранени, свободни зони и др.

За Флоренция препоръчвам паркинг Вила Костанца, разбира се, ако не спите в града, а го посещавате от друго място.
Ние ползвахме рент а кар в края на м. март и сме много доволни. Решихме, че за трима възрастни дали ще плащаме цена за билети всеки ден за влак или автобус или цена за бензин е едно и също, само дето с кола сме много по-мобилни.
Да, не без значение е и цената за наем, и паркинг, но не гледаш постоянно часовник и не се съобразяваш с времето.  (Да вметна, че бяхме 3 нощувки в Болоня и 7 в Пиза, откъдето пътувахме всеки ден до различна дестинация. )
В Тоскана посетихме Флоренция - 3 дни, Лука, Виареджо, Сан Джиминяно, Волтера, Сиена и Пиза.
Ако имате други въпроси, пишете.

# 592
  • Мнения: 368
Моля за мнение за маршрут за 3 дни с отправна точка Монтекатини терме.   
Ще бъдем там октомври месец за участие във фестивал.
Един ден за Флоренция?
Възможно ли е да се съчетае Пиза и Сиена ? Или Пиза и Чинкуе Тере ?

# 593
  • Мнения: 5 882
Чинкуе терре е 1 ден заедно с Порто Венере. За Пиза няма да има време. Пиза и Лука се съчетават добре, ако сте с кола.
Пътят Пиза - Сиена е около 2 час. Реално ако направите Монтекатини - Пиза- Сиена - Монеткатини повече от 4 часа ще отделите за пътуване.
Използвайте Гугъл и си вижте маршрутите.

# 594
  • Мнения: 368
В Пиза освен наклонената кула има ли друго интересно за разглеждане?
Възможно ли е да се съчетае в един ден Флоренция и Пиза, за да остане един ден за Чинкуе Тере ?

# 595
  • България, София
  • Мнения: 1 753
Не мисля, че времето би стигнало и за двете места. То зависи във Флоренция какво искате да видите.
Пътят между Флоренция и Пиза е около час и 10 минути с влак.

# 596
  • Мнения: 646
Според мен един ден дори само за Флоренция не е достатъчен, а съчетаване с Пиза е безсмислено препускане.

# 597
  • Мнения: 1 825
За Пиза е предостатъчен един ден, но за Флоренция изобщо не е.

# 598
  • София
  • Мнения: 5 098
В Пиза освен наклонената кула има ли друго интересно за разглеждане?
Възможно ли е да се съчетае в един ден Флоренция и Пиза, за да остане един ден за Чинкуе Тере ?
Няма друго.
Ако имаш само 2 дни на разположение, по-добре Флоренция и Чинкуе, а Пиза да отпадне.

# 599
  • Мнения: 5 882
Чинкуе терре ми е чудно как ще се съчетае с Флоренция, като само 5-те земи с цялото слизане и качване от влакчето( и евентуално лодка в едната посока) + Порто Венере е един цял ден.

Нито Пиза се съчетава с Флоренция, нито Флоренция с Чинкуе терре. Флоренция - Ла Специя е почти 2 часа с кола.

Пиза + Лука или само Флоренция.
Прато и Пистоя също стават за едночасови разходки.
От Флоренция до Сиена е малко по-бързо по магистралата, но по мое мнение не си заслужава тичането. Двата града си имат нуждата от бавно разхождане.

Общи условия

Активация на акаунт