Искам да кажа ... (89)

  • 66 107
  • 746
  •   1
Отговори
# 690
  • Пловдив
  • Мнения: 23 926
Снощи правих пълнени чушки, чух ви тук да си говорите преди няколко дни и рязко ми се приядоха. За протокола – 4 бр. напълних.
  hahaha Joy hahaha chef Вие сте преяли!

# 691
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 600
Тя пълни от големите сигурно. А и са двама. И аз пълня по 1-2 чушки на човек, пък ги ядем три дни, толкова са големи.

# 692
  • Пловдив
  • Мнения: 23 926
 Tired Пак са 4ри  hahaha

# 693
  • Мнения: 22 036
Снощи правих пълнени чушки, чух ви тук да си говорите преди няколко дни и рязко ми се приядоха. За протокола – 4 бр. напълних.
  hahaha Joy hahaha chef Вие сте преяли!

Принципно и аз се развеселих, но тук със зор намирам нормални чушки. Има едни, които по 250-300 грама кайма поемат, та 4 стигат за 4 човека, а на мен ми идва и повече една Simple Smile.

# 694
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 917
Ми... чушките са такива - това са два броя:


Пак да питам - какво ще ми препоръчате като материя за претапициране на холовата гарнитура?

# 695
  • Мнения: 22 036
С космато куче - нещо незадържащо косми  Mr. Green.

# 696
  • Мнения: 10 676
Почивните дни обиколихме две пещери, видяхме се с роднини и честно да кажа съм уморена. Спи ми се, студено ми е, на лед са ми ръце и крака. Пуснах климатик, стаята се затопли и ми стана едно приятно и отпуснато  Blush
Преди да се загрея обаче, бях почнала да ви чета и излязох и купих кестени. По-късно ще опека малко и да ми се чуди човек, мъжът ми не обича кестени, детето също, а цяло кило взех, май ще си ги ям няколко дни сама.

Нашият диван е изкуствена кожа, защото когато купувахме бюджета беше доста отънял за естествена. Аз много исках да е изкуствена кожа, а не дамаска  Crazy да ми се чуди човек, но идеята беше да се забърсва и почиства лесно. Е, така е, но минаха вече 7 години и се напука тук-там, а пък иначе е здрав и все още удобен. Втори път обаче с изкуствена кожа няма да взема, защото е много некомфортна. Пролет-есен по къси панталони студи, лятно време запарва, ако не е пуснат климатика направо е отвратително, не ми допада, даже обмислям да го сменям скоро време.

Аз големи чушки, големи картофи, голям лук не купувам. Обичам средни размери и винаги си подбирам. Такива едри неща не мога да преценя колко ми трябва, например плънка, ако говорим конкретно за чушки. Хората работят с грамове, аз на бройка Laughing. Знам си, че тавата ми хваща нормални 10-11 чушки в кръг и си ги броя, ако е правоъгълна 3х4  Grinning

# 697
  • Мнения: 22 036
Естествената кожа не ми е неприятна за сядане, но много поема всякакви петна. нямам идея как да я чистя. Имам едни кърпи и уж някакви препарати, но май не вършат много работа.

# 698
  • Мнения: 4 785
С е такъв Зелмер пера  Peace Тежка е доста и трябва след всяко почистване да се чисти, обаче събира всичко във водния филтър, иначе половината прах си излизаше отзад на старата прахосмукачка с обикновен филтър. За ежедневно почистване е малко сръткава, ама мъжът ми я чисти след това и се преживява  Mr. Green И пере много добре, за килими с турбочетката е супер, особено за космати животни  Whistling

# 699
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 600

Аз големи чушки, големи картофи, голям лук не купувам...

Ми като няма малки, научих се да купувам големи.

# 700
  • Euskal Herria
  • Мнения: 28 917
Даун, кучето май ще е най-малкия проблем. Поне знам, че е животно, не разбира, може да цапа. Ама останалите у дома? Никога никой не е виновен за нито едно петънце. Или вината се хвърля върху животното - предишното ни куче беше ротвайлер.
Тук сме под наем. Диванът е със сваляеми калъфи, които пера. Ще претапицираме холовата гарнитура в къщата в България, че правим стабилен ремонт и няма как. Не можем да се разберем за материята обаче - синът ни иска кожа, аз се опъвам. Не ми допада жакард и промазка, но пък и за другите материи нямам мнение. Искам да е хем здраво, хем лесно за поддръжка.  Mr. Green

blackcat6, и аз си имам мярка за чушките - и за пълнежа, и за това колко влизат в тава. Обаче откакто сме тук - наложи се си променя "мярката". Изключително рядко мога да улуча нещо нормално като размер. Все са такива, каквито показах на снимката.

# 701
  • Мнения: 22 036
Търси намалени Simple Smile. Обикновено дребните ги продават на половин цена, защото не са по "стандарт" Simple Smile.

Промазани и аз не харесвам, но има някакви като микрофибър, които се чистят сравнително лесно от козина, а и на твоето е мека. С ротвайлера си изпитала "удоволствието" да са така забити, че с пинцета да трябва да ги вадиш предполагам.

# 702
  • Мнения: 10 676
Тарти, Яна, точно де Crazy, аз ги гледам и си давам сметка, че нито мога да преценя колко плънка да направя, нито имам такъв висок съд да ги сложа тия ми ти грамадански чушки, тавите ми са нормално високи, имам само една дето е по-висока и голяма, а и колкото и да са големи, впредвид бройката, няма да седна да пълня 2 чушки, по-точно малката бройка ме демотивира да почна такова сложно готвене  Mr. Green

Естествената кожа е друга бира, аз говоря за изкуствената. Мисля, че все още си мечтая за диван от естествена кожа, но пък щом казвате че трудно се поддържа може отново да се разминем.

Пие ми се червено вино и с удоволствие по-късно ще си сипя една чашка за загряване  Laughing

# 703
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 600
Търси намалени Simple Smile. Обикновено дребните ги продават на половин цена, защото не са по "стандарт" Simple Smile.


Няма такива филми тук. Аз малки се научих да купувам от пазара, там намирам.

# 704
  • Мнения: 22 036
Търси намалени Simple Smile. Обикновено дребните ги продават на половин цена, защото не са по "стандарт" Simple Smile.


Няма такива филми тук. Аз малки се научих да купувам от пазара, там намирам.

Ами да де Simple Smile. И аз пазарите обикалям, иначе в суперите са само ХХЛ Simple Smile.
Естествената кожа поема всичко Sad. Както и мраморът например.

Общи условия

Активация на акаунт