Хитринки за всякакъв случай - тема 14

  • 138 147
  • 856
  •   1
Отговори
# 90
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
Помооооощ, как да се справя с миризливи канали? Кооперацията е стара, 4 апартамента сме, но си вони зловещо  Twisted Evil

Здравей, цялостно почистване на каналите му е майката, иначе трудно. На село ние също страдахме от миризливи канали и от време на време пускахме по едно тубофло с гореща вода във всяка мивка, в сифоните ръсихме с много сода бикарбонат и отгоре заливахме със врял оцет, пооправяше се положението за известно време, но не за дълго. В един момент майка ми изряза от парче балатум кръгчета, малко по-големи от сифоните и ги слагаше върху самите сифони, махахме ги само като влизахме да се изкъпем. За мивките купихме тапички и така ги запушвахме когато не ги ползвахме. Това беше по-ефективно за да не смърди цялата къща. В един момент родителите ми извикаха водопроводчик, който не знам какво прави, но каналите спряха да миришат.

# 91
  • София
  • Мнения: 12 006
Кажете как да оправя коляно на черни дънки, което седи като излъскано?
Ако изпиране не оправя материята /не знам защо е лъснало, дали от гладене или от износване/ може да сложите някаква кожа или апликация, за да прикрие дефекта.

# 92
  • Варна
  • Мнения: 948
Помооооощ, как да се справя с миризливи канали? Кооперацията е стара, 4 апартамента сме, но си вони зловещо  Twisted Evil

Здравей, цялостно почистване на каналите му е майката, иначе трудно. На село ние също страдахме от миризливи канали и от време на време пускахме по едно тубофло с гореща вода във всяка мивка, в сифоните ръсихме с много сода бикарбонат и отгоре заливахме със врял оцет, пооправяше се положението за известно време, но не за дълго. В един момент майка ми изряза от парче балатум кръгчета, малко по-големи от сифоните и ги слагаше върху самите сифони, махахме ги само като влизахме да се изкъпем. За мивките купихме тапички и така ги запушвахме когато не ги ползвахме. Това беше по-ефективно за да не смърди цялата къща. В един момент родителите ми извикаха водопроводчик, който не знам какво прави, но каналите спряха да миришат.
Здравей и благодаря за отговора  bouquet,
но проблема при нас е че сме на квартира и то не в бг. Странното е, че не мирише от сифоните, а от тоалетната чиния, въпреки че с моя приятел Доместоса редовно си вършим работата  Joy, но ефект никакъв.

# 93
  • София
  • Мнения: 12 006
Скрит текст:
Помооооощ, как да се справя с миризливи канали? Кооперацията е стара, 4 апартамента сме, но си вони зловещо  Twisted Evil

Здравей, цялостно почистване на каналите му е майката, иначе трудно. На село ние също страдахме от миризливи канали и от време на време пускахме по едно тубофло с гореща вода във всяка мивка, в сифоните ръсихме с много сода бикарбонат и отгоре заливахме със врял оцет, пооправяше се положението за известно време, но не за дълго. В един момент майка ми изряза от парче балатум кръгчета, малко по-големи от сифоните и ги слагаше върху самите сифони, махахме ги само като влизахме да се изкъпем. За мивките купихме тапички и така ги запушвахме когато не ги ползвахме. Това беше по-ефективно за да не смърди цялата къща. В един момент родителите ми извикаха водопроводчик, който не знам какво прави, но каналите спряха да миришат.
Здравей и благодаря за отговора  bouquet,
но проблема при нас е че сме на квартира и то не в бг. Странното е, че не мирише от сифоните, а от тоалетната чиния, въпреки че с моя приятел Доместоса редовно си вършим работата  Joy, но ефект никакъв.
Болднатото ме нявява на една мисъл - непочистено или не добре почистено под ръба на тоалетната чиния. Нищо лично към теб и поддръжката на дома ти, но не се знае преди теб какво е било колко време се е наслагвало. Пробвай с такава четка, която има и за под ръба и мноого доместос.

# 94
  • Варна
  • Мнения: 948
Афродита, за съжаление не е така. Ако беше останало някъде, щях да го изчистя. Не искам да се възхвалявам каква чистница съм, но не бих позволила такова нещо. И не, не си ме обидила, просто защото знам как стоят нещата.
Единственото ми обяснение е, че мизерията е наслоена по тръбите, които са вече много стари, но аз няма как да бръкна до там чак Sad

# 95
  • София
  • Мнения: 12 006
Афродита, за съжаление не е така. Ако беше останало някъде, щях да го изчистя. Не искам да се възхвалявам каква чистница съм, но не бих позволила такова нещо. И не, не си ме обидила, просто защото знам как стоят нещата.
Единственото ми обяснение е, че мизерията е наслоена по тръбите, които са вече много стари, но аз няма как да бръкна до там чак Sad

За каналите може да пробваш: изливаш /да изливаш, не пръскаш/ меглио и след около половин час наливаш леген/кофа гореща вода - това по всички канали, вкл. в тоалетната чиния, ако не се оправи - с течен Mr.Muscle, ама гледай да не са веднага едно след друго, ами след ден-два или повече примерно.

# 96
  • Мнения: 2 774
Моля за съвет,  как да среша и поддържам в последствие дългите коси на  куклите и кучетата на дъщерята?  След 3-тия - 4-тия месец стават отврат - като тръгна да ги реша ги проскубвам,  ако не ги среша стоят на едни фитили и топки....
И един може би тъп въпрос  Blush, когато ползвате капсули при пране, по колко слагате когато пускате пералнята на програма с предпране?  Когато ползвам прах, слагам в двете отделения и пералнята според цикъла на пране знае кога от къде да вземе прах, но  капсулата се слага в барабана, не мога да спра пералнята и да сложа втора  newsm78. Дано съм го написала разбираемо  bouquet

# 97
  • София
  • Мнения: 12 006
polly - за куклите - по редовно ресане и не би трябвало да стават трудни за ресане, както ако ги решеш 1 път в месеца. Друго не знам какво може да се направи, не може да им сложиш козметика.
Капсулите не се ползват с програма за предпране, т.к. капсулата се слага в барабана в началото, а при предпрането първоначалната вода се източва и се пълни нова, ако има капсула тя изтича в канала с водата и после прането се пере с колкото е останало от нея - т.е. почти нищо. За предпране - или прах или течен, сложен в чекмеджето горе.

# 98
  • Мнения: 2 774
Благодаря,  Афродита  bouquet.
Уф, за куклите се надявах на отговор " чудо"  Blush

# 99
  • ту тук, ту там
  • Мнения: 7 400
Гледах скоро клипче, че косите на барбитата се изплакват във вода с малко омекотител за дрехи. Нямам момиченце и не съм пробвала, случайно ми попадна, ни можеш да опиташ!  Simple Smile

# 100
  • Мнения: X
Кажете как да оправя коляно на черни дънки, което седи като излъскано?
Ако изпиране не оправя материята /не знам защо е лъснало, дали от гладене или от износване/ може да сложите някаква кожа или апликация, за да прикрие дефекта.
Аз минавам с пила за пети отгоре,и става състарен ефект след изпиране,или може да си вземеш от боите за текстил-спрей и да си направиш дънките както искаш  Wink

# 101
  • Мнения: 1 176
₪₪₪ Afrodita ₪₪₪ и PELLI, благодаря за съветите.  bouquet

Това с пилата за пети е интересна идея. Апликация е хитро, но ако са детски панталони.
Платът е лъснал на коляното от много седене 'на коляно".  Grinning
Прането не помага. Чувала съм нещо за обработка с оцет, не си спомням точно, но ставаше въпрос за лъснато от гладене.
Ще пробвам варианти, и ако не се оправи - ще си "пенсионирам" любимите дънки.

# 102
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 822
Аз гладя дънките от опаковата страна, но и у дома се получават такива лъснали места, особено на черни дънки. Според мен просто се изтрива горният слой на плата на местата, които се търкат най-много. Пробвали сме да боядисваме дънки в черно, но после при пране, и то на ръка, е  #Crazy.

# 103
  • София
  • Мнения: 3 708
Благодаря за съвета да почистя бяло кожено яке с пяна за бръснене- стана като ново!

# 104
  • София
  • Мнения: 12 006
Mary Jo помислих, че дънките са на дете. Щом са твои може да пробваш да си купиш текстилна боя и да ги нарисуваш с нещо за да не си личи толкова лъснатото.

Общи условия

Активация на акаунт