Най-добрата и най-лошата майка

  • 28 841
  • 215
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: X
не смятам, че майката на това дете Мохамед заслужава титлата "най-лоша", родила е на 12г., на 21г. вече има 6 деца, живее в мизерия, какъв избор има, сигурно няма какво да яде, а камо ли да намери пари за транспорт, за да го посещава, то по-добре, че е оставила децата при бабата, а не при новия си мъж да ги малтретира
Да, може би си права. Проблемът за мен не е възрастта, явно тази жена просто друго не е видяла. Защо раждат такива, явно от тъпотия или защото раждането им излиза безплатно.

# 16
  • 221B Baker Street
  • Мнения: 1 950
За най-лоша бих определила всяка майка, която бие, малтретира, унижава, тормози, неглижира и още каквото се сетите там, детето си!!! А всяка обичаща и полагаща грижи за детето си, съответно е добра. От добрите няма по-по-най, всички са най, особено за децата си...

# 17
  • Мнения: 14 172
Предимно от тъпотия. Дреме им дали раждането се плаща, а след третото им е като добър ден. А от спирала и противозачатъчни се страхуват като дявол от тамян.

# 18
  • Бургас
  • Мнения: 4 120
да, дали ще роди на 12, 14 или 16 е все тая, такава е средата, това е видяла, бабата имала 9-10 деца, майката ходила малко в първи клас и това е..... тъпотия и мизерия....не я защитавам, но не виждам какав избор е имала, за мен държава е виновна

# 19
  • Майничка
  • Мнения: 12 723
А къде са гледали социалните, когато 12-годишно дете е раждало в болницата преди 8 години?

# 20
  • София
  • Мнения: 30 279
Имала е избор да остане физически до детето си. То от това има нужда и не се интересува от финансовите ѝ възможности. Има нужда от нейната ласка, подкрепа, успокоение.

# 21
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Акаша, отиде ти темата. Сега ще има сто страници да обсъждат една циганка, която не е само тя, но изглежда само такива като нея могат да ги наричат лоши майки. Всички други, особено белите, са сред добрите, защото се отъждествяват с тях.

# 22
  • София
  • Мнения: 30 279
Циганката не ме интересува. Интересува ме какво ще стане с детето. Дано има късмет!

# 23
  • Бургас
  • Мнения: 4 120
А къде са гледали социалните, когато 12-годишно дете е раждало в болницата преди 8 години?
ами принудени са да се правят на ни чул-ни видял, иначе трябва да се чудят какво да правят с десетки хиляди циганчета, кой да ги гледа, приемните семейства са малко и едва ли се избиват за точно такива деца

# 24
  • Мнения: 14 172
А къде са гледали социалните, когато 12-годишно дете е раждало в болницата преди 8 години?
Никой не ги е информирал. Не ви ли направи впечатление, че вместо да сигнализират социалните, докторите качили историята във ... фейсбук. Потърсили дрехи, иначе нямаше да се разбере. И то след два месеца!

# 25
  • 221B Baker Street
  • Мнения: 1 950
Предимно от тъпотия. Дреме им дали раждането се плаща, а след третото им е като добър ден. А от спирала и противозачатъчни се страхуват като дявол от тамян.
Те и от секциото ги е страх... Когато раждах, приеха по спешност едно бременно дете на 14, докторката обясняваше на мъжа, че трябва да направи секцио, иначе и бебето, и майката са в опасност... Манго като се ядоса, разкрещя се, че е броил 3000лв за булката и няма да даде да я повредят. Докторке, рече, а си я резнала, а съм ти резнал гръцмуля... И докторката спаси само момичето...

# 26
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
А къде са гледали социалните, когато 12-годишно дете е раждало в болницата преди 8 години?
Никой не ги е информирал. Не ви ли направи впечатление, че вместо да сигнализират социалните, докторите качили историята във ... фейсбук. Потърсили дрехи, иначе нямаше да се разбере.
Ти как разбра, че не са сигнализирани социалните? И длъжна ли е майката да бъде придружител, че да се налага сигнализиране, особено ако има и други деца, които да отглежда?

# 27
  • Мнения: X
Акаша, отиде ти темата. Сега ще има сто страници да обсъждат една циганка, която не е само тя, но изглежда само такива като нея могат да ги наричат лоши майки. Всички други, особено белите, са сред добрите, защото се отъждествяват с тях.
Оф, ти нали си бяла и добра, ако не изкоментираш простите няма да спиш спокойно.
Всъщност причината да посоча точно тази жена е че майка ми е била в нейното положение преди много години. Сестра ми беше болна като малка от левкемия и лежа доста време по болниците. Стана ми много кофти за детето, защото лечението на такова заболяване е доста тежко. Представям си какво е да си сам там, в болницата и да си само на 9 години.

# 28
  • София
  • Мнения: 30 279
А къде са гледали социалните, когато 12-годишно дете е раждало в болницата преди 8 години?
Никой не ги е информирал. Не ви ли направи впечатление, че вместо да сигнализират социалните, докторите качили историята във ... фейсбук. Потърсили дрехи, иначе нямаше да се разбере.
Ти как разбра, че не са сигнализирани социалните? И длъжна ли е майката да бъде придружител, че да се налага сигнализиране, особено ако има и други деца, които да отглежда?

Длъжна е, защото детето не го боли гърло. Тук става дума вероятно за много неприятни манипулации и детето има нужда от подкрепа, кураж и успокоение. На сина ми една ваксина му бият и пак търси информация и сигурност у нас с баща му. Това е дете! То изпитва, болка, страх и т.н. Тук идва ролята на родителите.

# 29
  • Мнения: 14 172
Лиляна, дъжна е, да. Щом 9-годишно дете е оставено без дрехи, пари и храна, и никой от близките му не го е посещавал два месеца, докторите са длъжни да подадат сигнал. И то на втория ден, не на 50-ия. Знам как се реагира при подаден сигнал, нямаше сега да проучват случая.

Общи условия

Активация на акаунт