Накъде след излизане от Център за настаняване от семеен тип

  • 2 108
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Здравейте на всички..
Имам по-малък брат с който сме израстнали по домове..Аз излезнах от системата преди 2 години и съм студент сега идва ред и на по-малкия,но при него е по особено защото има затрудния с мисълта и това му пречи за много неща..Говори си нормално както всички други, просто не осъзнава колко сериозно нещо е живота..Та сега му предстои да излезне от ЦНСТ (център за настаняване от семеен тип) и питам какво може да му се помогне като за начало?

Последна редакция: пт, 23 сеп 2016, 19:08 от Не се сърди, човече

# 1
  • София
  • Мнения: 38 603
Свържи се с фондация Конкордия. Те помагат точно на такива младежи.

# 2
  • Под Слънцето
  • Мнения: 3 759
Вчера  четох статия , че президентството дава стипендии по 2000 лв за такива младежи. Не мога да открия линк сега, но срока за кандидатстване беше 21.10

# 3
  • Мнения: 2
TopsyG
Той е особен случай..води се по-друга учебна програма от останалите..затова е малко по-трудно намирането на бързо решение..

# 4
  • Мнения: 5 462
Gledah predi vreme za edna fondacia, която помагаше точно на такива младежи.Едно момиче беше започнало работа в кухнята на ресторант.Имаше нещо като наставник/доколкото си спомням човек от фондацията/. За жалост не помня нито по коя тв беше , нито коя фондация.

# 5
  • Мнения: 12 243
Преходно / защитено жилище. Има наставници, които обучават на елементарни домакински умения, социални умения - как да си търсят работа, институции, вадене на документи, с една дума подготвят ги за самостоятелен живот в рамките на 2-3 години / ако не ме лъже паметта/. Можеш да попиташ и в социални грижи, да ви насочат.
Това, че няма реална представа от живота се дължи и на факта, че сте израстналеи по институции, където друг мисли и организира. Преходното жилище ще му помогне да опознае постепенно истинския живот и ще го научи как да се справя самостоятелно. Предполагам ти също ще го подкрепяш?
После работя, квартира .....

Общи условия

Активация на акаунт