Карти таро 15

  • 60 070
  • 760
  •   2
Отговори
# 45
  • Мнения: 990
Подредба за поведението на мъж към жена в следващите дни:

Колелото на съдбата - 6 жезли - 2 пентакли

2 пентакли в този случай какво ви говори?

Колебливо.. Може би се чуди и "жунглира" в поведението си към нея. Друго значение на тази карта е и "Каквото повикало, такова се обадило" , защото тази карта е представителна и за закона на привличането.

# 46
  • Мнения: 10 210
Благодаря ти, Silver Light. Аз я виждам повече като ситуация на преход или като търсене на баланс. 2 жезли я приемам за колебание, ситуация на избор. Не знам, не съм сигурна какво да мисля. Колелото и 6 жезли много добре отразява ситуацията им, както и Императрицата на дъното на колодата. Но тези 2 пентакли..  newsm78

# 47
  • Мнения: 990
Може и като търсене на баланс да е, особено след Колелото.

# 48
  • Мнения: 385
Никакви 5 години опит нямам, а само от няколко месеца се опитвам да уча по книжки...Иначе искам да се запиша за курс, но не съм решила при кого... Simple Smile

Именно, това визирам Simple Smile След като си съвсем начинаеща, е добре да оставиш за по-късен етап работата с обърнати карти. Достатъчни са и правите карти сега-засега.

От какви книги четеш?

Последна редакция: пн, 10 окт 2016, 16:48 от Секхмет

# 49
  • Мнения: 25

Някой и по моите карти няма ли да се включи? Heart Eyes



Дадено нещо ще се случи ли?


Паж меч  + луната + страшния съд



За мен, ако се случи, то ще доведе до доста страдания, а и ще бъде трудно.


Какво е мнението на А за мен?

Асо меч   принц меч  7 чаши

Смята, че действам прибързано. За нетърпелива и студена. Сигурно ме вижда и леко отвеяна, летяща в облаците.


 

Ще се радвам, ако Секхмет ми отговори също.

# 50
  • Мнения: 152
Здавей  Секхмет Simple Smile,

чета по "Карти Таро Енциклопедия - стъпка по стъпка" на Арлийн Тонети и Лиза Ленард, както и "Таро за начинаещи" на Скот Холандър. Но отделям доста време да медитирам върху Големите аркани и да почувствам какво ми говорят.

Какво ти говорят моите карти? Има ли шанс чудото да се случи през следващата година? Не знам дали преди това ще правим ин витро процедура, едва ли ще имаме тази възможност. Благодаря предварително!  Grinning




Искам още нещо да попитам и теб и всички останали. Каква е тънката разликата между Кулата и Смъртта?

При Кулата има неочаквана болезнена и бедствена промяна, може да е лична загуба, край на отношения, нещастия, бедствия и т.н. , в зависимост от контекста на питането. Болката е голяма, но в крайна сметка човек в един момент човек възкръсва като феникс от пепелта и променя живота си или начина по който е възприемал някои неща.

При Смъртта също има скъсване с миналото и началото на нов живот, но никъде не срещам да се говори за болка, както при Кулата. При Смъртта няма ли болка с това скъсване? Как човек преживява скъсването с миналото?

Друго нещо, което ми прави впечатление, при Смъртта слънцето изгрява, т.е. човек някак си вижда надежда, а при Кулата всичко изглежда напълно безнадеждно.   

# 51
  • Мнения: 385
Искам още нещо да попитам и теб и всички останали. Каква е тънката разликата между Кулата и Смъртта?   

Кулата е КРИЗИС на словото, разпад на синтаксиса; словото от обозначаващо става обозначимо, сиреч - от страдателен залог преминаваме в деятелен. Не: мен ме направиха страдалец, не: мен ме направих героичен, а аз станах, аз направих, аз убих, аз родих, аз създадох, аз унищожих. Т.е. тук ПОДЛОГЪТ говори чрез СКАЗУЕМОТО и участва в лингвистичния процес.
Кулата е ПОЕМАНЕ на отговорност за действията (а в християнския мисъл, поемане и на вината, затова, че си щастлив и свързаните с това митологии за изкуплението) - отърсване от всичките тези ужасни наслоявания на християнското бреме и свързаните с това сексуални табута, които преследват дори и уж специалистите.

Кулата е карта от Таро, която обозначава моментът на инициация - дивакът вижда, че Слънцето не е толкова далечно, защото кожата му изгаря, след което дивакът разбира, че ако не може да обясни това, ще умре. Т.е. има избор - да погледне НАГОРЕ или да ПАДНЕ отново в сънния си живот на отглаголно съществително.

Кулата е дефрагментация на словото - на всички глаголи, които означават действия, целящи ДИАЛОГ, за разлика от Обесеният, които се връща към МОНОЛОГА.
Вероятно само чрез сравнителен анализ ще откроим и същностните характеристики на Големите Аркани.

Смъртта, за разлика от Кулата, е външен на човека фактор, точно каквато е и Справедливостта: хем са свързани с минали действия и последиците им днес, хем те са неуправляеми от човешките избори - до такава степен са се отделили от нас, че обикновено застрашават блаженото ни статукво и ни изкарват извън зоната на комфорт, а освен това са и неизбежни.
Смъртта много често дори не е никаква трансформация, не е и преломен момент, тя е цепнатина в скалата на живота ни, който ни доказва, че нито сме съвършени, нито толкова добри, нито че заслужаваме онова, което искаме. Смъртта може да бъде оприличена на кариес, който носи потенцията да стане гранолом, ако не му обърнем навреме внимание.

В Кулата имаме елемент на почуда и на изненада, докато Смъртта се усмихва като самодоволен крадец някъде отстрани и се подиграва на нашата неподготвеност. Това най-често се забелязва до карти като Слънцето: заслепява ни и ни лишава от остра чувствителност към проблемите. Малките аркани могат да дадат индикации за какво точно става дума и докъде може да стигне процеса по разпад на битието ни такова, каквото го познаваме и обичаме.

Докато Кулата е карта, която е по-скоро реактивна и бърза като времетраене, то Смъртта е дълъг процес, точно каквато е и картата Отшелникът. Или Обесеният.

В крайна сметка обаче, много е важно какви са и другите карти в конструкциите, защото картите се тълкуват винаги в комбинации и никога поотделно.

П.С. Извинявам се за по-дългия си пост.

# 52
  • София
  • Мнения: 369
Здравей, Секхмет! Simple Smile
Понякога ми е трудно да разбирам, какво имаш предвид, но това описание на картите беше много яко да го прочета. Просветляващо  Peace

За Смъртта обаче повече си го мисля като съзнателен избор, който можеш да направиш и известно време всъщност осъзнаваш, какво се случва, без да те изненада така внезапно като Кулата. И сам си избираш дали да се промениш или да се противиш - и съответно ще започне да излиза обърната Смърт ако откажеш, а после и Кулата - когато вече ще си принуден да минеш на "другото ниво" - реалността вече няма да ти позволява да се криеш. Макар че има и опция обърната Кула  Joy  но това води до опасно натрупване...

# 53
  • Мнения: 990
Хайде сега на мен някой да ми тълкува. Да кажа само, че картите не съм си ги теглила аз. Въпросът е "Какво мисли мъжа Х за мен?"
Редиха ми Висша жрица. Паднаха се така:

8 меча               Рицар Меч         9 жезли
               Асо Жезли 9 Пентакли

Висша Жрица      6 чаши            Жрец
                         Императрица

Благодаря предварително  Hug 

# 54
  • Мнения: 22
Хайде и аз да се включа в тази дъждовна неделя  Peace
Дами,какво бихте казали за следните комбинации : Светът-10-ка чаши
Любовниците-8-ца жезли
Кралица жезли-9-ка чаши
Става дума за подредба за моето близко бъдеще. Така като гледам Любовниците...дали с тази 8-ца жезли няма да се появи нов човек в живота ми,с когото ще бъда щастлива или става дума за бившия ми приятел пак...  Thinking
Има вероятност да се окажем на едно място тази седмица и реших да питам за всеки случай,пък да видим newsm78 : на въпроса "Преключиха ли нещата между нас окончателно в момента? " отговор-2 чаши,9 чаши-коментар,съвет-Светът
Благодаря предварително ,момичета  bouquet

Последна редакция: нд, 16 окт 2016, 12:24 от Mona88

# 55
  • Мнения: X
Здравейте, от 3 дни сънувам как човек, който постъпи зле с мен в реалния живот, в съня търси прошка и се опитва да се извини, като в момента нямаме никакъв контакт. За това реших да хвърля карти по въпроса как ще се развият отношенията ни, ако някой може да помогне - излезе това (теглих онлайн Таро на Уейт):
Тройка жезли, четворка жезли, слънцето, кралица жезли.


# 56
  • Мнения: 2
Здравейте, искам да се извиня, че ще ви занимавам с моите глупости предварително! Ще се радвам, ако ми отговорите, ще чакам с нетърпение.



Искам да знам каква е причината толкова много да мисля за една жена?


5 меча   кралица чаши    луната


Може би се заблуждавам, че имам чувства към тази жена. Луната е заблуда.


Какво е нейното отношение и как ме вижда през нейните очи тя?


8 чаши   9 жезли   9 пентакли

Бих казала, че тя дори иска да ме избегне. По никакъв начин не отговаря на моите емоции.


Какво е отношението и към С?
кулата  10 меча  3 чаши

Според мен С предизвиква в нея силни емоции, които тя едвам потиска.



Последна редакция: нд, 23 окт 2016, 17:09 от KatiaRosa

# 57
  • Мнения: 514
Здравейте, дами!
Хвърлих си подредба дали да започна едно обучение, за което обаче парите няма да ми стигнат и може би ще ми се наложи да искам финансова помощ. Въпросът ми е заслужава ли си инвестицията?
Паднаха ми се: кралица жезли, рицар жезли, осем меча, крал мечове. Теглих четири, защото подредбата е онлайн и варианта е за 4 карти.
За Крал мечове знам, че означава че ситуацията изисква да се действа сега и при това разумно и обмислено. Тъй като тук имам срок, който скоро изтича, предполагам че отговорът на въпроса ми е "Да".
Ако някой желае да помогне ще съм му благодарна Simple Smile

# 58
  • Мнения: 32
Здравейте, искам да се извиня, че ще ви занимавам с моите глупости предварително! Ще се радвам, ако ми отговорите, ще чакам с нетърпение.



Искам да знам каква е причината толкова много да мисля за една жена?


5 меча   кралица чаши    луната


Може би се заблуждавам, че имам чувства към тази жена. Луната е заблуда.


Какво е нейното отношение и как ме вижда през нейните очи тя?


8 чаши   9 жезли   9 пентакли

Бих казала, че тя дори иска да ме избегне. По никакъв начин не отговаря на моите емоции.


Какво е отношението и към С?
кулата  10 меча  3 чаши

Според мен С предизвиква в нея силни емоции, които тя едвам потиска.




хм... Thinking Относно първия ти въпрос,бих казала,че може би имаш чувства към тази жена,които не можеш/трудно ти е да признаеш пред себе си.По някакъв начин егото играе роля,а може би в нейно присъствие се чувстваш застрашена или по-слаба,сякаш тя те превъзхожда? При всички положения определено ти е влязла под кожата и те е провокирала.А замисляла ли си се,че е възможно да те е срам от това,че тя те привлича или да не искаш да признаеш пред себе си,че имаш чувства към човек от същия пол? На мен 5-цата мечове ми е излизала много често в ситуации,когато не мога да призная пред себе си и да живея с някаква неудобна истина,в повечето случаи -когато се чувствам унизена от нещо/някого.Извинявай,ако директно съм повдигнала някоя твърде лична за теб тема.  Embarassed Кралицата чаши е индикатор за крайни емоционални състояния,понякога и депресивни или твърде голяма чувствителност.Луната може да бъде заблуда,да,но често за мен показва неясен период или период ,в който някакви факти,мисли,модели ти изглеждат много  по-страшни,кошмарни,объркващи,отколкото всъщност са.
За втория въпрос-мисля,че тя няма директен емоционален интерес към теб,но това може би произлиза от ситуации в нейното минало т.е. може би наскоро е излязла от емоционална връзка или й напомняш за някой човек от миналото й,или пък не се интересува от авантюри вече...
За третия въпрос смятам,че "отношението" й към въпросния човек е особено деструктивно...Кулата и 10-ка мечове на едно място са доста разруха и взривове...определено не бих го тълкувала като много емоции,които едвам потиска.По-скоро има някаква болка,самоунищожително или самоувредително поведение/нагласа.Даже мога да предположа,че общуването й носи повече болка,отколкото нещо друго.
Нека и някой друг помогне,това е само моето мнение.Ти ще кажеш дали има общо със ситуацията.

# 59
  • Мнения: 8
Добър вечер,дами!
В последно време преживях много тежък и наситен с емоции период-особено около една конкретна личност,с която съдбата все ни намесва заедно.В последните дни имам чувството,че съм навлязла в депресия,което никога не ми се е случвало и сега се опитвам да разбера дали това е факт или е свързано с влиянието на този човек в живота ми.
Попитах  :
какво се случва с мен ? отговор-10 чаши,Слънцето,9 чаши
Това не трябва ли да означава,че съм в позитивен период,а не в труден?
Какви са чувствата на човека към мен в момента? паж жезли,асо чаши,6 мечове
Трябва да поясня,че по общо съгласие прекратихме романтичната си връзка в момента.
Бих била много благодарна,ако ми помогнете с вашите съвети и умения. Лека вечер и благодаря Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт