Избор на училище след 4-ти клас в Пловдив

  • 85 941
  • 753
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 600
Записването става по реда на подаване на документите
Да разбирам, че приема се осъществява спрямо бала от дипломата за начално образование? А би ли споделила какви езици изучават?

# 16
  • Пловдив
  • Мнения: 5 009
Записването става по реда на подаване на документите
Да разбирам, че приема се осъществява спрямо бала от дипломата за начално образование? А би ли споделила какви езици изучават?
Да, точно.
Английски и ЗИП /Английски или Руски по желание/

# 17
  • No Line On The Horizon
  • Мнения: 2 737
Голямата ми дъщеря беше от 1 до 7 клас в СУ Св. Патриарх Евтимий, като от 5 до 7 клас беше в паралелка БЕЛ. Сега е в ЕГ Иван Вазов.

Взема ли допълнителни уроци?


Да, и по двата предмета. Но според мен спокойно можеше да се ходи на уроци само втория срок.

# 18
  • Мнения: 54 045
Моята също по БЕЛ не е ходила, само по МАТ и то основно за моя сигурност. Но пък оценката си струваше парите - 5,945. По БЕЛ имаше 5,67.

# 19
  • No Line On The Horizon
  • Мнения: 2 737
DeVa®, дъщеря ти при коя учителка беше по БЕЛ?

# 20
  • Мнения: 54 045
DeVa®, дъщеря ти при коя учителка беше по БЕЛ?

Захаринка Димова! bouquet

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 1 853
Освен ОМГ и СУ Св. Патриарх Евтимий, има ли друго училище, където има изпит при прием в 5 клас?

# 22
  • Пловдив
  • Мнения: 2 565
Тъй като съм се насочила към СУ"Патриарх Евтимий" за прием след  4-ти клас, МАТ паралелка, може ли разяснения за изпита и какво влиза в балообразуваща оценка?!
А ще препоръчате ли учител? Rolling Eyes

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 5 009
Освен ОМГ и СУ Св. Патриарх Евтимий, има ли друго училище, където има изпит при прием в 5 клас?
ОУ 'Княз Александър 1"

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 1 853
Добре, явно паралелките с изпит по БЕЛ или Математика в "СУ Св. Патриарх Евтимий" са добри. А какво ще кажете за другите паралелки в същото училище? Имам чувството, че след 4 клас целия град се изсипва там.

# 25
  • No Line On The Horizon
  • Мнения: 2 737
DeVa®, дъщеря ти при коя учителка беше по БЕЛ?

Захаринка Димова! bouquet

И дъщеря ми е при нея.

# 26
  • Пловдив
  • Мнения: 9 679
Ханна, ами вярно е, че се изсипва. И директорката към този момент прибира всички желаещи. Като гледам резултатите от НВО в 7 клас сигурно има защо. Не че това се дължи само на подготовката в училище де, но децата в 7 клас от всички училища масово тръгват на уроци и курсове.

Да кажем, че разликата според мен между специализираните и неспециализираните паралелки е в децата. Все пак по-ученолюбивите или поне малко по-знаещите са в паралелките с БЕЛ и МАТ. Но има и деца, които не искат да са в тези паралелки. Иначе като изисквания не мисля, че има някаква особена разлика. То е като в първи клас - въпрос на късмет е какви ще са съучениците на детето ти. 

steli-ssd, в какъв смисъл да препоръчаме учителка? Там вървят на випуски и в общи линии не можеш да избираш много, много. То не е изпит, а е състезание. Провежда се някъде в началото на м. май. Основно се взима под внимание резултатът от състезанието, че то в 4 клас всички са отличници.  Peace

# 27
  • Пловдив
  • Мнения: 14 033
Дори и на випуски не е задължително да вървят учителките. В Райната сега в 5-ти клас има две учителки по български и две по математика. Да не говорим, че всички или поне повечето са нови. Миналите, които изкараха випуска до 7-ми клас са напуснали.

# 28
  • Пловдив
  • Мнения: 9 679
ЗлаВещица, да в Патриарха са даже  по три по БЕЛ и МАТ, поне. С 9 паралелки на випуск няма как да другояче. Същото важи и за учителите по английски. Става голяма въртележка.
Но поне на специализираните паралелки учителите по МАТ и БЕЛ са едни и същи през трите години, а в обикновените може да се случи и да се сменят.

# 29
  • Мнения: 54 045
Добре, явно паралелките с изпит по БЕЛ или Математика в "СУ Св. Патриарх Евтимий" са добри. А какво ще кажете за другите паралелки в същото училище? Имам чувството, че след 4 клас целия град се изсипва там.

Другите са обикновени.
Но като цяло е по-добро нивото от другите училища.
Виж резултатите от НВО след 7 клас.
Обаче профилираните са за предпочитане. Peace

Тъй като съм се насочила към СУ"Патриарх Евтимий" за прием след  4-ти клас, МАТ паралелка, може ли разяснения за изпита и какво влиза в балообразуваща оценка?!
А ще препоръчате ли учител? Rolling Eyes

По спомен влизаха оценката от дипломата, по предмета и оценката от състезанията.

Общи условия

Активация на акаунт