Лечение на псориазис 6

  • 139 468
  • 761
  •   1
Отговори
# 480
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
А защо да не се пият пък пробиотици?
Нали те са 'чистачите'на чревната флора?

# 481
  • София
  • Мнения: 1 915
А защо да не се пият пък пробиотици?
Нали те са 'чистачите'на чревната флора?


Ето тук е обяснено защо:


Наистина д-р Немечек има доста различни схващания за някои неща, но ако се включиш във ФБ групите, там всичко е обяснено, даже самият той е направил доста видео, в което обяснява и за рибеното масло, и за зехтина, и за инулина, и не само за тях. Ако си с добър английски прочети книгата му, аз за съжаление не съм с перфектен:grinning:

Последна редакция: ср, 08 авг 2018, 16:18 от stelaartois

# 482
  • Мнения: 1
чета по форума неподготвени изказвания за докт Порязов от Своге и хора, неинформирани разправят разни вреви некипели, че доктора не е доктор,Искам да подчертая, че Порязов е фармацевт, специализация псориазис и  че за тази болест няма лечение! има лекарства подобряващи, но лекуване тотално и окончателно няма, морската вода и слънце за единственото, което лекува за по дълъг период

# 483
  • Мнения: 4 651
чета по форума неподготвени изказвания за докт Порязов от Своге и хора, неинформирани разправят разни вреви некипели, че доктора не е доктор,Искам да подчертая, че Порязов е фармацевт, специализация псориазис и  че за тази болест няма лечение! има лекарства подобряващи, но лекуване тотално и окончателно няма, морската вода и слънце за единственото, което лекува за по дълъг период
Каква беше целта на изказването Ви, не разбрах? Всички знаем, че не се лекува и търсим начин за по- дълготрайна ремисия.
Порязов едно време беше специалист по витилиго, не знаех че и за псориазис дава билки. И да не е лекар.

# 484
  • Варна
  • Мнения: 4 109
Морската вода и слънце въобще не са единственото, което лекува за по-дълъг период.

# 485
  • Мнения: 9 487
В една група във фейса, предлагаща турски стоки, попаднах на това:
 
"Билкова паста от горчив пъпеш, кечибоюз и други – 250мл - цена 20.00 лева
Ефикасно средство за превенция от ракови заболявания!Горчивият пъпеш съдържа голям брой биологично активни химични съставки, включително тритерпени, протеини и стероиди. Една от съставките му има способността да потиска ензима гуанилат циклаза, който е причина за псориазис и за разрастването на някои видове ракови клетки. Това е един билков продукт, който може да се използва като помощно средство на модерната медицина за лечението и предотвратяване образуването на тумори. Действа активно за предотвратяване на стомашни заболявания, диабет, малария, кожни проблеми, възпалителни процеси и рак на гърдата.Помага при болни от диабет, тъй като снижава нивата на кръвната захар.Подобно да повечето храни с горчив вкус, момордиката стимулира храносмилането и по този начин спомага за лечение на запек.Екзотичният плод е ефективен при вирусни заболявания. Действа като имуномодулатор – подсилва имунната система.
Начин на употреба: Три пъти дневно по една чаена лъжица! Не е препоръчително да се взема по време на бременност, кърмене и от хора с ниско ниво на кръвната захар."



Някой случайно да го е пробвал?

# 486
  • София
  • Мнения: 38 704
Я да питам - някой лекувал ли се е в Поморие, колко време, с какво точно, какъв резултат имаше и за колко време?

Последна редакция: вт, 14 авг 2018, 09:15 от bubanka

# 487
  • Мнения: 9 487

Я да питам - някой лекувал ли се е в Поморие, колко време, с какво точно, какъв резултат имаше и за колко време?

Аз -3-4г подред съм ходила (в санаториума само на процедури, тъй като бях с бебе, а не допускаха такива бяхме на х-л в съседство), а след това видях, че същите се предлагат в Интерхотел Поморие (преди 6г, когато ходих последно, всичко беше мн читаво -и условия и цени Peace) и за 10-ина дни всичко изчезваше.Разбира се +слънце и море..сега съм цяло лято на море, но пълното изчезване на плаките ми отнема към 20 дни-месец;
Процедурите, които ми бяха назначили (и в санаториума, и в х-ла си има мед. лице, което назначава) са кални вани (престой в такава 20мин) и мазане с кал на слънце (имат си вътрешен двор);
Много хора със ставни проблеми също ползват там калолечението и са много доволни Peace
Друг вариант, макар и по-сложен организационно, е да си вземете кал в кофа (цапа и мирише) от солните в Поморие..и това правих веднъж
Mr. Green

# 488
  • Мнения: 1 639
Исках да попитам дали някой с псориазис е имал проблем с потните жлези под мишниците. Откакто ми се появи псориазиса постоянно ми се появяват болезнени подутини под мишницата които за ден-два преминават. Но излизат доста често. Не съм сеняла дезедорант. Питам защото четох че има някаква връзка между потните жлези и псориазиса.
Колкото до калолечението, аз бях тази година в Интерхотел Поморие и цялостно останах много разочарована от самия хотел,персонал и условия. Нямаше и вода защото имаше голяма авария в Поморие и отидох да спа в Сарафово където пък се възползвах от солниците в Бургас, безплатно е,винаги има някой дядо който е извадил кал от блатото и не е нужно да влизаш там и да бъркаш за кал. Мажеш се, седиш 15-20 минути и се измиваш в морето. Не виждам смисъл да се ходи в Поморие и да се плаща по 25 лева на процедура, а и имайте в предвид че калта за да се пренесе после се обработва...за да се върне в първоначалното си течно състояние, освен това ми казаха че има голямо значение колко стара е калта и къде е.

# 489
  • София
  • Мнения: 38 704
Ние взехме кал в буркан направо от езерото и се мазахме там, но всъщност малкия даде да го намажа само веднъж, така че няма много резултат.

# 490
  • на острова на мечтите
  • Мнения: 5 781
На мен море и слънце изобщо не ми помагат за псориазиса.
Преди ми помагаха едни минерални бани,но след вторият път, ефектът беше обратен.
Само когато съм спокойна имам затишие на плаките.

# 491
  • Мнения: 86
Здравейте, да попитам вас сърби ли ви от псориазиса?

# 492
  • Мнения: 4 651
Здравейте, да попитам вас сърби ли ви от псориазиса?
На главата не, на колене и гънки, корем - да.

# 493
  • Мнения: X

Колкото до калолечението, аз бях тази година в Интерхотел Поморие и цялостно останах много разочарована от самия хотел,персонал и условия. Нямаше и вода защото имаше голяма авария в Поморие
Значи сме били по едно и също време,и ние се върнахме преди 9 дни от Интерхотел Поморие като си тръгнахме с един ден по-рано заради тези аварии и липса на вода.Присъединявам се към разочарованието ти от хотела.Макар да бях резервирала възможно най-скъпата им стая в новото крило ,което със закуска и две процедури ни сруваше по 150 лв. на ден за двама.Доста солена цена за това,което представлява хотела .Всъщност предварително бях видяла отзиви и снимки и знаех,че ако си само летовник изобщо не си струва да се отсяда,но се "прежалих" единствено заради процедурите.В санаториума изобщо никой не вдигаше телефоните и не можах да запазя,затова се принудих да търся алтернатива,но този хотел определено не е такава (не че изгарям от желание и за санаториума като чувам и там каква е галимация).Старата част на хотела е ужасно грозна,новата и тя не блести с визия,а поддържането вътре е много зле.Стаята беше с мухъл по тавана,с мухлясали фуги по плочките в банята,стаята беше мърлява.Единственото й достойнство е гледката.Вътрешният басейн и двата етажа за балнео процедури не са имали обновление от както са построени незнайно кога в миналия век и строй.Във вътрешния басейн не съм влизала,достатъчно ми беше да чуя как една от камериерките се караше на рускините,че са влезли до басейна с джапанки пълни с пясък,представям си и вътре в басейна каква мътилка ще е.Хотелът се обитава основно от руснаци.Храната на закуска не става изобщо,пропуснахме я.Иначе персоналът общо взето е любезен,особено във физиотерапията всички бяха много мили и внимателни.Най-голямите ми резерви са по отношение на калните процедури,които са основната причина за пребиваване.Лекарката предложи калната ни процедура да е цяла апликация вместо вана,уж понеже така калта е неразредена,а във ваната е.Да,обаче зачитайки се в нета по статии се подчертава,че усвояването на полезните вещества е по-добро в кална вана,отколкото при апликация.Не видях никой да прави кални вани,въпреки,че имат такива до леглата за апликации и си го обяснявам с факта,че така им е по-изгодно.По простата причина,че при апликацията,когато излизаш от калта,плъзгайки се по найлона,цялата останала кал се излива обратно в кофите .Мога да се обзаложа,че тази кал се ползва отново и отново,защото кофите се оставяха настрани до стената на помещението,не се изнасяха.А когато те въведат за нова процедура,леглата вече са заредени с кал.Затова направих само три процедури и останалите замених с билкови вани,за мен е ужасно нечистоплътно да лежа гола в кал,в която преди това са се киснали крака,задници и интимни части на други хора с незнайно какъв здравен статус .Билковите вани и те са афиф работа като им гледам и там начина на приготвяне ,вкъщи ще си направя сто пъти по-хубава и наистина с масла,с луга и соли от мъртво море и поморийските салници,а не с боядисани соли за вана.Отделно от това и самите вани са стари,та стари,крановете им не се затварят като хората,допотопна история.Правих и лугофореза.Като изключим милите служителки,гърба си ме болеше и преди,боли ме и след процедурите им,полза никаква.Дъщеря ми е с псориазиса,не мога да кажа до колко има ефект от калта,тя прави само от коленете надолу,защото има артрит и болките  са в коляното и петите,но добре,че сега от май месец е в ремисия и няма болки,няма и плаки,всичко се изчисти от слънцето,само в косата има.

Ако някой е ходил на кал в Поморие и в Балчик,може ли да съпостави миризмата на двете,еднаква ли е или балчишката е по-поносима?

# 494
  • Мнения: 9 487
Жалко, че толкова са го занемарили! Sadю
3г подред, вярно непосредствено след ремонта на новото крило, сме ходили там - всичко беше ок; храната-определено също.

И балчишката така си смърди
apchih

Общи условия

Активация на акаунт