Бебешката количка - цяла наука за второ висше №35

  • 106 740
  • 745
  •   1
Отговори
# 30
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 794
Аз съм спокойна, всяка майка сама решава какво да ползва за разходка с количка. Аз също си мислех, че е удачно и защо пък не да си спестя едни 300лв. за кош, но след като ми казаха, че не е удачно направих сама своето решение за себе си.

# 31
  • Мнения: 2 299
Аз съм спокойна, всяка майка сама решава какво да ползва за разходка с количка. Аз също си мислех, че е удачно и защо пък не да си спестя едни 300лв. за кош, но след като ми казаха, че не е удачно направих сама своето решение за себе си.
Аз не съм спестила. Купих си количка 3 в 1, но просто така ни беше по - удобно. Тъй като в повечето случай ходим с колата до някъде, а детето в колата заспиваше на 2-рата минута, предпочитах да не я будя, когато трябваше да слизаме, а я местихме с кошницата върху рамата, когато се събуди я вадим от кошницата, за да яде, за памперс или ако отидем на гости. Детето не е показало, че му е неприятно, както казах спеше си без проблем. Когато излизахме без колата, използвах коша за новородено, но това е било малко пъти. Пък и към 4месец (не помня точно) започна да мрънка, когато е в коша за новородено, после пък се набираше, искаше да гледа, така че кошницата беше добър вариант хем е с колани, хем може да гледа.
Аз не давам съвет някой да използва кошницата вместо кош, казвам как е било при нас.
Кошницата я ползвахме в колата до 9месец, вече има стол. В количката е с коша 6+...а иначе и за ръка си ходи на къси разстояния, а особено като си намери нещо на земята, чак бяга, за да не ѝ го взема...  Laughing
Та след като дадох подробен отчет, благодаря за вниманието.   bouquet

# 32
  • София
  • Мнения: 2 734
Всъщност основната причина да не се прекалява със стоенето в кошница за кола е тази:
"Препоръчително е столовете за кола тип кошница да не бъдат ползвани по – дълго от час и половина, тъй като за най – малките седналото положение носи значителен дискомфорт при по – дълго ползване. Медицинските експерти съветват първите три месеца детето да не е поставено в седнало положение повече от час и половина. Защо?Главата на новороденото съставлява 25 % от общата телесна маса и осъществява натиск върху гръбначният стълб, а това не е здравословно, тъй като може да доведе до притискане на гръдния кош и намаляване възможността за дишане като това от своя страна би довело до намаляване на притока на кислород (виж. British Medical Journal)"
Изключение правят тези кошници, които имат пълно легнало положение, 2 в 1 кош за новородено.

# 33
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 794
И на мен ми казаха, че не е подходящо защото натоварвал гръбначния стълб, определено не толкова подробно, но само тази информация ми бе достатъчна  за да не си спестя покупката на кош. Ние също много често ползваме колата.

# 34
  • Варна
  • Мнения: 4 924

DoGma_PrObe, браво! Сложи край на този безумен спор по най-правилния начин! Някои коментари наистина са безумни и дано няма човек, който чете и вярва на всичко, а си отсява информацията...

Всеки има право на избор и той е за неговото дете, но да се подвеждат търсещи информация с абсолютна грешна няма смисъл. Щом не сте компетентни по даден въпрос няма защо да се пишат глупости.

# 35
  • София
  • Мнения: 2 734
Само едно последно уточнение- в колата- кошница (столче за кола)- задължително. Просто на час и нещо- два трябва да се правят почивки. За разходка с количката- кош за новородено. По изключение може да се монтира кошницата на рамата, ако обстоятелствата го налагат, но за кратки преходи и не за постоянно.

# 36
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Записвам се пак в темата  Simple Smile , този път искам да си избера количка за път, основно ще ми е нужна като пътуваме със самолет, от катергирията на колички 6 м +, със кола нямаме проблем с основната ни количка.
Искам да е хубава удобна, с пълно легнало положение, една дръжка, по възможност  да не е със супер малки гуми, искам да отговаря на европейски стандарти за даденият продукт, ако е по лека самата количка ще е плюс.
И ако може да е до 17 или 20 кг.
Гледах, гледах не мога да избера нещо от раз и да кажа това е.

# 37
  • София
  • Мнения: 1 676
Значи ходих да видя Greco-то (Evo Trio:) Ами не е моята количка.  Close Страшно мъничка, може би е за много дребни маменца, но не и за мен. Гумите и са страшно малки. Консултантката беше много любезна и обясни, че тези колички са създадени за хубави и гладки пътища, за Бг е важно гумите да са големи, за да не може да влизат в дупките  Mr. Green Дръжката не се регулира на височина, на мен ми е малка и ниска, а на ММ му е като детска играчка.  ooooh! Та...няма да е тази.  doh Сега ще гледам Jane или полската Roan. Simple Smile  1stroller

# 38
  • София
  • Мнения: 2 670
Щастливка, съветвам те да отидеш до дундьо в Младост и да видиш какво има и там. Според мен Jane muum ще ти допадне като критерии. Разгледайте и mamas & papas имат много хубави модели. Всичко зависи от бюджета, който си решила да заделиш.

# 39
# 40
  • Мнения: 91
Тези колички на Jane ... виждам, че ги има в два варианта единия е 3 в 1 със кош за новородено, летен кош и седалка за кола а има и с кош Матрикс .. който коша за новородено и коша за кола са едно и също .. разликата в цената е минимална :
http://www.visvitalisbg.com/bg/product/jane-bebeshka-kolichka-mu … en-5404-s47/22081
http://www.visvitalisbg.com/bg/product/jane-bebeshka-kolichka-3v … en-5403-s47/22078

Как мислите 3в1 ли е по-добре или с този кош Матрикс. Коша дали е удобен за бебето .. на мен идеята за кош за новородено и кош за кола да е едно ми допада, защото като излизаме с бебчо, винаги ще е с колата поне до някъде и ако заспи няма да се налага да будим бебето .. . Гледах, че коша може да се направи в такова положение, че бебето да е легнало и да не натоварва гръбначното стълбче.

# 41
  • Мнения: 351
Тези колички на Jane ... виждам, че ги има в два варианта единия е 3 в 1 със кош за новородено, летен кош и седалка за кола а има и с кош Матрикс .. който коша за новородено и коша за кола са едно и също .. разликата в цената е минимална :
http://www.visvitalisbg.com/bg/product/jane-bebeshka-kolichka-mu … en-5404-s47/22081
http://www.visvitalisbg.com/bg/product/jane-bebeshka-kolichka-3v … en-5403-s47/22078

Как мислите 3в1 ли е по-добре или с този кош Матрикс. Коша дали е удобен за бебето .. на мен идеята за кош за новородено и кош за кола да е едно ми допада, защото като излизаме с бебчо, винаги ще е с колата поне до някъде и ако заспи няма да се налага да будим бебето .. . Гледах, че коша може да се направи в такова положение, че бебето да е легнало и да не натоварва гръбначното стълбче.
Според мен няма смисъл от 3 в 1 при това положение. Гледах и двете и действително, на 2 в 1 коша за новородено става на кош за кола, което е супер - няма да местиш, а и няма да те притеснява това,че гръбчето му е продължително време в столчето - то става равно без извивка. Heart Eyes Взимай 2 в 1 Simple Smile

# 42
  • Мнения: 91
и аз така мисля Simple Smile Най-накрая открих количката която търсех .. а и си беше време, че вече съм в 8 ми месец :Д

# 43
  • Мнения: 351
и аз така мисля Simple Smile Най-накрая открих количката която търсех .. а и си беше време, че вече съм в 8 ми месец :Д
Действай!  Heart Eyes Heart Eyes

# 44
  • Мнения: 8 939
Тези колички на Jane ... виждам, че ги има в два варианта единия е 3 в 1 със кош за новородено, летен кош и седалка за кола а има и с кош Матрикс .. който коша за новородено и коша за кола са едно и също .. разликата в цената е минимална :
http://www.visvitalisbg.com/bg/product/jane-bebeshka-kolichka-mu … en-5404-s47/22081
http://www.visvitalisbg.com/bg/product/jane-bebeshka-kolichka-3v … en-5403-s47/22078

Как мислите 3в1 ли е по-добре или с този кош Матрикс. Коша дали е удобен за бебето .. на мен идеята за кош за новородено и кош за кола да е едно ми допада, защото като излизаме с бебчо, винаги ще е с колата поне до някъде и ако заспи няма да се налага да будим бебето .. . Гледах, че коша може да се направи в такова положение, че бебето да е легнало и да не натоварва гръбначното стълбче.

Аз ползвах Jane Nomad с кош Matrix. Кошът е много удобен, защото се сгъва и не ми заема място в багажника кош за новородено. Единствено е по-къс от коша за новородено, но до 4тия месец ще може да го ползвате в легнало положение в количката, дори и да имате по-едро бебе, както беше моето, после само в колата и ще си сложите летния кош на количката. Изобщо този кош МАтрикс е много добре измислен. Такъв мисля имат само Jane и CasualPlay.

Общи условия

Активация на акаунт