Бебешката количка - цяла наука за второ висше №35

  • 106 734
  • 745
  •   1
Отговори
# 45
  • Варна
  • Мнения: 4 923
Според описаните нужди наистина Матрикс изглежда добър вариянт, ако ти харесва за стол в кола и си склонна около 4ти месец да преместиш бебето в коша 6+м. Аз съм с такава, но вариянт 3в1. Местенето на бебето от кошницата за кола в коша за новородено не ме притесняваше. Кошът за новородено Koos е доста по-широк, лек и удобен за бебе до 6 месечно. Матрикса е доста тесен и бебе на 4м би се побрало вътре, но може би не и в зимния период, когато е облечено по-дебело. Огледай ги на живо. Като цяло повече положителни мнения има за вариянт 3в1, но това е и според индивидуалните нужди. Всяка разходка с кола ли ще е, местенето, отделно носенето не бебето до колата, до педиатър или което и да е място в ръце или в стола ще се случва(кошницата е лека и удобна, а Матрикса е доста тежък),  Матрикса как приемаш относно сигурност за в колата, комфорт по време на разходка за детето и теб....
Доста съм скиптична за неща много в едно, но то всичко има доволни и недоволни.
От полските вече доста си оплакаха и като слезя темата се плопоръчват всякакви други колички, но не и тези.

# 46
  • Варна
  • Мнения: 384
Ако идеята за Матрикса е заради удобство да се отиде до педиатъра, на пазар и т.н. (упражнение за по-малко от два часа), за мен няма смисъл. Столчето за кола от 3в1 може да се слага на шасито на Muum-а и пак да не се мести бебето. Аз съм с Koos варианта на кошовете. Дали Матрикса е по-тесен, не знам. Аз на 4-тия месец преместих малкия в 6+ коша, просто защото кошът за новородено му отесня, идваше му и къс. Та малко и от бебето зависи. Сега му е по-комфортно в 6+ коша, макар и да ги няма още месеците.
Съвет: купете вариант по-стар от 2016-та (или направо 2017г модел). Аз имах проблем с предните колела на 2016г шаси, направих рекламация, не можаха да отстранят повредата и ми дадоха ново шаси. Познати с по-стари модели казаха, че не са имали подобен проблем.

# 47
  • Мнения: 142
Търся някоя количка с по-лек кош за новородено,който да нося без затруднения.Чакам бебе Януари,но живея в блок без асансьор на 5-я етаж  Shocked Ако може да ми предложите нещо.

# 48
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 791
Търся някоя количка с по-лек кош за новородено,който да нося без затруднения.Чакам бебе Януари,но живея в блок без асансьор на 5-я етаж  Shocked Ако може да ми предложите нещо.
http://www.bebemagazin.eu/product_info.php?manufacturers_id=50&a … ;products_id=2987

# 49
  • София
  • Мнения: 91
Здравейте, четох мненията ви за коша за кола и не разбрах само едно. Моето бебе ще е Януарско и ми е ясно, че до 6-тия месец някъде не трябва да се слага в седнало положение, но не разбрах когато го возите в колата /до лекар най-често предполагам, поне първите месеци/, го слагате с коша за новородено, който е от количката ли? Защото моят не е пригоден да се закачи за колата и ако съм с него, трябва да си е сложен без никакви безопасни средства... А за едно такова излизане, според мен няма да навреди кошчето за кола, което е с лека извивка, но си е за група 0+ - 13кг.. Аз ли разбрах грешно или нещо не е както трябва  newsm78

# 50
  • Мнения: 6 833
Не се слага в коша за новородено, щом той не е пригоден за возене в колата. Возиш си го в кошницата 0+, те имат извивки, но са съобразени с позата на тялото и няма проблем, не са в седнало положеление, а леко полегато.

# 51
  • София
  • Мнения: 7 645
подкрепям Малинка, това че са столчета/кошници за кола и са за 0м+ означава, че детето спокойно може да се вози в колата в тази кошница, още в деня на изписването... иначе как ще го закарате в къщи?
Кошовете за новородено не се използват в колата, защото не са безопасни.

Все пак масово хората пътуват на огромни разстояния с бебето, естествено че се ползват столчетата за кола. Има изискване, различно е в зависимост от столчето, бебето да не стои повече от 2-3-4ч в него. В такъв случай се спира, бебето се раздвижва за 10-15 мин и после се слага отново за този интервал от време в столчето Simple Smile

# 52
  • София
  • Мнения: 11 763
Мисля че си се объркала от Jane Matrix, този кош за новородено става и на столче за кола, само в такъв или подобен кош за новородено можеш да возиш детето в колата. Абсолютно забранено е да се вози детето в кош за новородено или какъвто и да е кош който не е официялно обявено че става за кола.

# 53
  • Варна, Пловдив
  • Мнения: 1 077
Въпрос към момичетата от Варна. Къде мога да видя колички Пег Перего, по-нови модели. Минах Рая, Сладури, Биберон, Галикс, Слънце и никъде няма от серията бук плюс и подобни? Други магазини да предложите?

# 54
  • София
  • Мнения: 91
Аз също така знам, но се коментираше за леката извивка на столчето и че трябва да е напълно право, както е коша за новородено от количките.. и аз се дообърках, но иначе и аз не бих го сложила необезопасено в кош, който не е за кола..
А за количките, моят съвет е да звъниш в магазина преди да се разкарваш, ако търсиш определен модел... В София също е трудно да намериш даден модел в магазина, въпреки че си го гледала в онлайн магазина им.. аз затова отидох в магазина с представа какво искам и каква сума съм приготвила ии веднага си сканирах мойта количка Grinning

# 55
  • Край морето... при пясъка и сините вълни
  • Мнения: 7 027
Въпрос към момичетата от Варна. Къде мога да видя колички Пег Перего, по-нови модели. Минах Рая, Сладури, Биберон, Галикс, Слънце и никъде няма от серията бук плюс и подобни? Други магазини да предложите?
Рошко, но той не предлага Пег Перего.То други магазини не останаха.Точно заради тази политика на Пег Перего да нямат мостри, не си купих тяхна количка.Обиколих Варна и Бургас и все няма мостра.Можеха да ми доставят, ако ще купя задължително продукта, ами извинете, но мерси...

# 56
  • Мнения: 1 745
От полските вече доста си оплакаха и като слезя темата се плопоръчват всякакви други колички, но не и тези.
Къде да прочета оплакванията,защото точно такава съм харесала?  Rolling Eyes

# 57
  • София
  • Мнения: 7 645
последно в айко мисля, че видях по-нов модел шаси на пег перего....

# 58
  • Варна
  • Мнения: 4 923
Само в Биберон съм виждала 1 мосра на Пег перего, но не знам още там ли е кой модел е била. Това, което Пантера и написала обяснява всичко и вероятно още доста изгубени клиенти имат и ще имат с тази политика.

Мнение за полските колички назад в темата. Напоследък не се коментират и не случайно бяхме и набедени, че не се помага тук, а само се обсъждат колички от 1000+ лв. Явно бума с полските колички наистина отмина.

# 59
  • София
  • Мнения: 7 645
да, тъпо е, че не работят съвместно с други магазини за хората от другите градове.
И на мен не ми струва нормално да трябва да обиколя цяла БГ за една количка.

А и също така имаш право да върнеш стоката, все пак си я купила онлайн.

Общи условия

Активация на акаунт