Операция на щитовидната жлеза -12

  • 87 263
  • 833
  •   1
Отговори
# 795
  • Мнения: 234
Направо се обърках вече. Не спирам да мисля. На ехографа се видяха микрокалцификати, а на биопсията клетки като тези при папиларен карцином. Това чакане и неизвестност ме убиват направо.

# 796
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Направо се обърках вече. Не спирам да мисля. На ехографа се видяха микрокалцификати, а на биопсията клетки като тези при папиларен карцином.

Ама това не е в противоречние,кое ви обърка.На всички,които сме с тази диагноза  са видели калцификати  Rolling Eyes

# 797
  • Мнения: 234
Това че при медуларния рак се изследва калцитоцин да не би да има определящо значение при наличието на микрокалцификати. А може би прекалено много се обърках. А и с тези притеснения и захарите и нервите май са само нагоре Laughing

# 798
  • Мнения: 37
Благодаря за подкрепата много съм объркана. Не мога да се свържа с доц. Пандев. Звънях на телефоните в нета но могат да ме запишат за много късни дати. По точно за юли. Страхувам се да не стане късно

Не е късно юли месец ако е папиларен карцином. Той се развива бавно.Правена ли ти е биопсия?

Не се притеснявайте. Аз съм със същият резултата като вас - съмнение за папиларен карцином от повече от една година. Следи ме проф. Пандев.
Изгледайте линка с неговото интервю и ше разберете доста подробности за заболяването.

# 799
  • Варна
  • Мнения: 1 366
Атина ,само информативно да знаеш,от това няма да умреш ,така че го.давай по спокойно .

# 800
  • Мнения: 234
Като се замисля май всичко е свързано с предходни години. Когато бях  дете на 7 години имах Базедова болест, след това на 14 години още веднъж и пих метизол по година и половина, та на мен си се чудя какво странно намирам че след години имам проблеми отново с железата. Просто мислех, че всичко е останало в миналото. Извините ако ви натоварвам.
 

# 801
  • Варна
  • Мнения: 1 366
Понеже повечето сме.минали по този път,смея да твърдя ,че не ни натоварваш.
За твое добро е да спреш да се ровиш в нета и да търсиш„защо точно на мен”.Ние сме изтеглили най-добрия рак от всички възможни,и имаме напълно нормален и пълноценен живот.

# 802
  • Мнения: 234
Благодаря ти Скабиела за подкрепата. Май е време да спра да чета, но човек като е притеснен и под стрес се чуди от къде да започне. Сега в петък имам час за д - р Сечанов да се надявам, че ще внесе малко яснота като ми погледне всички резултати направени до момента.

# 803
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Благодаря ти Скабиела за подкрепата. Май е време да спра да чета, но човек като е притеснен и под стрес се чуди от къде да започне. Сега в петък имам час за д - р Сечанов да се надявам, че ще внесе малко яснота като ми погледне всички резултати направени до момента.

Аз отдавна ти казах да не четеш ....

# 804
  • Мнения: 234
Права беше ошашках се повече от информацията. Радвам се че ви има. Няма кой да ме разбере  по- добре от вас.

# 805
  • София
  • Мнения: 461
Е, до сега нямах проблеми с щитовидната жлеза, но ето, че и на това му дойде времето. Голям проблем докато получа резултатите си за хормони. Объркани имена, ЕГН-та.  Важното е, че са в мен. Ултразвук показва леко увеличение в левия лоб. А резултатите са следните:
       Резултат  Единици   Референтна стойност   
MAT       <10.0       IU/ml     < 35   
TAT       26.1       IU/ml     < 40   
TSH   L    0.455       uIU/ml     0,55 - 4,78   
fT4       1.11       ng/dl     0,89 - 1,76

Лекарят с ултразвука не ми вдъхва никаква надежда. Сякаш сега се учи да работи с ултразвука. Ще си направя нов, но при при ендокринолог.

# 806
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Общо взето са нормални.ТСХ е малко ниско,всичко друго е наред.

# 807
  • София
  • Мнения: 461
И аз така мисля, но ще направя още един ехограф

# 808
  • В свой си свят :))))
  • Мнения: 542
И аз така мисля, но ще направя още един ехограф

Направи си, няма да навреди, за твое спокойствие!

# 809
  • Мнения: 350
Atina82  спокойно, не се тормози, гледай си живота и се довери на д-р Пандев. И аз в началото изпаднах в ужас и паника -не можех да дишам ,да преглъщам ,усещах буца в гърлото....., на всичко е от нерви.И така докато не отидох при д-р Пандев ,успокои ме за разлика от предният доктор който ме хвърли в паника и засега вече втора година само следим и не пия нищо/надявам се никога да не стигна до операция/.Хапвам от всичко като избягвам глутеновите, пуша по 3-4 цигари на ден и пия бяло вино по малко почти всяка вечер.

Общи условия

Активация на акаунт