Операция на щитовидната жлеза -12

  • 87 288
  • 833
  •   2
Отговори
# 810
  • Мнения: 234
Flora 3054, а ти с каква диагноза си. Защото при моята ми казаха да не отлагам и по скоро да направя операция. И аз сега се опитвам да намеря хирург, който да не ме отлага във времето.

# 811
  • Мнения: 350
Струма нодоза с три възела съм един голям в ляво 4см. и два малки в дясно. Калцитонина /туморен маркер/ ми е отрицателен.Възлите за година и половина не са се променили и изменили. Засега само следим. Търси си повече мнения и добър специалист и щом се налага тогава се оперирай.за Сечанов   само добри отзиви съм чувала, а при  Пандев ходя.Не бърза с операциите ако не се налага.Веднага не означава днес или утре.Маже да е след месец два,три.Не се притеснявай прогнозите при заболяване на щитовидната жлеза са добри. Дори и да се оперираш пак ще си живееш живота.Ако прочетеш постовете назад ще разбереш доста .Живее се и без жлеза , ако се наложи.

# 812
  • Мнения: 234
Благодаря ти за съвета. Прочетох доста във форума. Успях да си запазя час за д - р Сечанов. За д-р Пандев ми предлагаха час за 17.07., Но на мен ми се струва че е доста късно. Та незнам и аз как да постъпя.

# 813
  • Варна
  • Мнения: 1 366
Пази си часа за Пандев,1м. не е кой знае колко време,дори.с тази диагноза

# 814
  • София
  • Мнения: 36
Atina82, аз съм оперирана преди точно една година от проф.Пандев и съм с папиларен карцином, и ти препоръчвам него. Имай предив, че не е приятно да ти се засегне гласа. Познавам две жени оперирани миналата година при Сечанов и едната беше със засегнат глас. Как става така, че при едната имаше проблем с гласа, а при другата не, не знам как става. Но ти си преценяваш.
Аз си носех възела цели 3-4 години без да знам, че имам и не съм се наблюдавала, защото нямах нарушения във функцията на ЩЖ, тъй че не бързай.

# 815
  • Мнения: 234
Аз също незнам моите възли от кога са там. Но единия е злокачествен. Притеснявахме това, дали наистина е папиларен, да не се окаже друг по - агресивен вид. А там губенето на време си е опасно доколкото прочетох. Иначе и аз смятам че д - р Пандев е професионалист. Гледах предаването, в което беше гост.

# 816
  • Мнения: 894
Atina, съвсим скоро бях в твоята ситуация и трескаво четях де що намеря и тук в темите и в нета изобщо. Всеки случай е индивидуален, но ще споделя и моята история дотук, ако ще ти е от полза. Случайно ме диагностицираха, т.е.нямах оплаквания. Казаха спешно трябва да се оперира на 100 % като при това първата докторка незнайно защо мислеше че е медуларен и ме хвърли съвсем в ужас. Все пак в бърз порядък посетих още ендокринолози и прегреди с ехо, всички бяха категорични, че трябва да се оперира със сигурност и затова и биопсията е излишна. Аз обаче освен 2 см нещо в жлезата имах и пак толкова големи и със същата структура изменения и в лимфтите възли. Затова казвам че всеки случай е индивидуален като 'спешност'. От диагнозата до операцията имах 3 седмици, в които ми се стопиха нервичките от неизвестното. Аз също се опитах всякак да се свържа с проф.Пандев заради суперлативите в тази тема, но не можах, оцелила съм такъв момент. Оперира ме доц. Сечанов преди няма и 2 месеца. За мен не си представям още да чаках за развръзка в чисто психически план. Предполагам че ще ти даде направо дата за операция според графика си, той така действа. Казвам ти го за да се настроиш. А относно гласовия нерв - аз имах проблеми след операцията, които отшумяха за няколко седмици, както каза и доцента.
Забравих да кажа - папиларен е моят. Чакам за терапия с йод сега.

# 817
  • Мнения: 234
А възлите които имаше какви бяха? Моя ендокринолог, който ми следи диабета ми каза като ги видя, ако ще си по спокойна направи биопсия и аз така и направих. Той не смяташе че е злокачествен, а този възел е 6 мм, другия е по голям но в него не са намерили ракови клетки /ако всичко е точно/. За всеки един от двата имам по 3 бр. стъкла и в едно са открили това. Докато четях епикризата не знаех дали за мен става въпрос. Ей така от никъде.

# 818
  • Мнения: 894
Да, познато, от никъде и при мен така, шок, гледаш бебче и бебшки 'проблеми' и бум! Но се свиква с идеята. Аз сега не мога да асимилирам все още например, че нямам жлеза, а хапче за цял живот.
 Ами не, при мен не го наричаха възел, не помня терминологията и не ми се рови в бумагите, но с лаишки думички - не е било капсуловано, т.е. без ясни очертания каквито явно имат възлите. Хипоехогенна структура, така бяха написали след ехографа.
Запиши си въпросите, които да зададеш на прегледа, за да не пропуснеш нещо. И пиши после.

# 819
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Миличка успокой се, паникьосваш се.
На всички са ни дошли ей така от никъде.Аз никога не съм имала проблеми със щитовидната жлеза.Отидох на профилактичен преглед на гърди и доктора реши да ми погледне жлезата.Видя възелче 6 мм, съвсем миниатюрно, но се оказа лошо.На всичкото отгоре имам и махнати над 10 лимфни възела, точно колко са били с метастази не се знае, но имаше.Минах лечение и ето 3 години по-късно съм добре. Да разбира се, живота без жлеза оказва влияние, но се уча да живея с дребните неудобства.

# 820
  • Мнения: 234
А възлите които имаше какви бяха? Моя ендокринолог, който ми следи диабета ми каза като ги видя, ако ще си по спокойна направи биопсия и аз така и направих. Той не смяташе че е злокачествен, а този възел е 6 мм, другия е по голям но в него не са намерили ракови клетки /ако всичко е точно/. За всеки един от двата имам по 3 бр. стъкла и в едно са открили това. Докато четях епикризата не знаех дали за мен става въпрос. Ей така от никъде.
Здравей, Atina82,
Напълно разбирам страха, който изпитваш и вече съм убедена, че по- лошия вариант е след биопсия, в която са доказани папиларни клетки да чакаш операция, отколкото да те оперитат за доброкачествен тумор, а да се окаже карцином. Всъщност и двата варианта са еднакво благоприятни откъм прогноза, но тогава, когато знаеш, че вътре има " гадинка" не издържаш психически! Минах по твоя път, с тази разлика, че ми бяха написали " недефиренциран карцином" на биопсията, видиш ли за да ми направят услуга, щото съм била млад човек ( тогава на 34) и да ме оперирали по- бързо!!!!  Нали се сещаш отваряйки нета какво прочетох? За анапластичен и за край някакъв 6 месеца след диагностоцирането?! Седях пред огледалото и се гледах и си мислех- аз изглеждам добре, как така 6 месеца?! И всичко това благодарение на един патолог, който по препоръка на ендокринолога, който ме биопсира написа това. Въпреки всичко ми дадоха час за операция след 40 дни и аз не издържах, все това ми беше в главата " ами ако е лъсно, ако е по- лошо!".Лично се срещнах с патолога, който се оказа много хрисим човек и след дълги разговори ми обясни, че всъщност нещо " започва" да се случва в клетките и е съвсем в налото, но никой доктор няма да ми препоръча само следене без операция. Никой, освен Пандев вероятно, но при срещата ни виждайки страха в очите ми имах дата за операция  седмица след прегледа. Пита ме само :" откога сте така?"  И аз го гледам опулено викам си много съм болна и зле, а той човека е имал предвид стреса, който си бях причинила Wink Пътят неше същия- калцитонин, повторно гледане на стъкълцата от неговия патолог и операция на половоната жлеза. Микрокарцином 0,6 мм, също като твоя. Аз също имах писани микрокалцификати ( което в нета описват като метастази) в ли фите, които той обаче при операцията ме откри!!!!!! Щом си гледала интервюто вече знаеш колко успокояващо говори този доктор, като ме изписваше ми каза " Пийте едно вино и се радвайте на живота. До 5- тата година при всяко неразположение ще си мислите, че ще загонете, след това ще започнете да живеете нормално!"  Joy
Писала съм това и по- напред, но ме издържах да те чета такава уплашена. Дишай дълбоко, ножа е гумен Wink
А днес между другото било Видовден, аз ще се надявам гореспоменатия ендокринолог, който ми причини 2 години лекуване на психиката да получи това, което заслужава!
Хубав ден момичета и дано има повече добри новини Wink
P.S Извинявам се за правописните грешки, но пиша от телефона, което си е направо изпитание Wink

# 821
  • Мнения: 234
Без инсулин долу - горе свикнах на два вида съм имам в предвид /инжектирам си/, а сега и без хормон на щитовидната жлеза незнам без два вида хормони как ще е положението. Пък и вече от лекарите ме е страх. Малката я родих в Майчин дом гр. София с избор на екип, отношението беше ужасно сега незнам как ще е. А и от тези упойки как се страхувам е отделен въпрос.

# 822
  • София
  • Мнения: 1 040
Здравейте, може ли координати на доц.Сечанов, да си запиша час? Колко струва прегледа? Благодаря Hug

# 823
  • Варна
  • Мнения: 10 493
az_alexa до колкото си спомням твоите проблеми започнаха от ендокринологията на Терапията във Варна нали ?

Atina82 и при Сечанов и при Пандев няма да имаш лошо отношение,но си наясно че операциите и при двамата се плащат нали ?

А относно двата хормона трябва ти  добър ендокринолог,който ще те наблюдава и с който ще си спокойна.Не разбрах от кой град си,но дори и да се налага пътуване до съседен град пътувай.

# 824
  • Мнения: 234
Глухарче, на прав път си Wink

Общи условия

Активация на акаунт