МултиСпорт карта?

  • 259 402
  • 951
  •   1
Отговори
# 165
  • София
  • Мнения: 1 489
Това не е "българска работа". Ако не се лъжа е полска. Трябва да се види там как действа. Ако се доплаща по 3 лв за посещение, картата наистина се обезсмисля.

Полска, ама по български. Някакъв бг цървул, живял в Полша, харесал схемата и писал на поляците да им стане представител за България и така започнало всичко.
Разбира се че трябва да има представител за България, било то цървул или не.  Mr. Green Не за първи път чувам как тези карти са загубена кауза, а същевременно обектите се увеличават, както и работодателите, които предлагат тази придобивка на клиентите. Може би е въпрос на време, не знам. Засега не виждам изгледи схемата да пропадне.

# 166
  • Мнения: 888
Spastik Children: Щом вдигат принудително цените или прекратяват договорите, от които нямат полза , както вече подробно писах значи не им е цветущо положението. Нима не са го знаели и преди шест месеца, при сключването, че малките фирми няма да им носят печалба, поради малкия брой картодържатели..едва ли....
А и не виждам чак толкова да им се увеличават обектите. Последните в София бяха отстъпка във верига магазини за спортни облекла из моловете, няквакви сауни на хотели, които кога са включени и колко са големи не е ясно и някакви квартални фитнес гаражи в Дружба не знам си коя и Овча купел.
Вчера говорих с познат от голяма чужда фирма, на която работодателя поема 100% картите, той не я ползва от месеци, но му я плащат.
Явно на боклуците от Мултиспорт на такива им се крепи пирамидата.50% от дадена голяма група да не са активни ползватели, за да излязат на плюс от нея.

ПС:
Лошото е, че цървулите, представляващи западни компании в Бе Гето не са представители,в пълния смисъл,  спазващи политиките и стандартите на компаниите, които представляват,   а бай ганьовски ползватели на побългарени брандове, правещи каквото си искат. Както и са и банките, уж австрийски, немски, френски и не знам си кви, а сите управлявани от старите ДС боклуци.

Пирамидата е прекалено нова, на има, няма две години (от края на 2015 г.) , някой да твърди, че е успешна или още по-малко устойчива на пропадане.  Joy Joy
Времето ще покаже...24 000 картодържателя, както са обявени на сайта им,  не са внушителна бройка, дори за нашите мижави стандарти, а само 0,012% от всички заети на пазара на труда.И не генерират огромен приход и финансова стабилност явно.

Последна редакция: ср, 17 май 2017, 10:27 от qsenski

# 167
  • София
  • Мнения: 1 489
Не знам защо аз не го виждам като пирамида. Не е такава структурата, както е при пирамидите. По-скоро е някаква друга схема. Има обаче много логика в това, което казвате. Защо не се пусне картата за масовия потребител и се ходи само по фирмите? Защото на тях не им е изгодно да сме редовни спортуващи. Те печелят най-много от неизползваните карти. Имам сума приятели, които искат да се сдобият с такава карта, има и доста запитвания тук във форума, но от мултиспорт си имат политика.
Аз много се надявам да просъществува още малко, защото картата е едно невероятно удобство за спортуващите и за мен също. Фитнесите определено имат по-голяма посещаемост. Забелязвам, че около 2/3 от хората, които ходят на спорт са или с мултиспорт, или със спортпас. А на спортпас същата ли е схемата?

# 168
  • Мнения: 5 097
Май не е точно същата. Поне плащането става по друг начин - имаш си парола, която вкарваш в сайта и си плащаш за месец. Може картата да ти изтича в понеделник, но ти да излизаш в отпуск във вторник и да я подновиш сам в неделя, когато се връщаш. Реално може да се поднови и спре по всяко време  Rolling Eyes

# 169
  • Мнения: 888
Spastik Children :

Те печелят само и единствено от неизползваните карти, не най-много от тях. Защото дори при картодържател с 3 посещения на активности седмично са на минус от него. ( 3 Х 8 лв. Х 4 седмици = 96 лв. разход (цената от 8 лв. са ми я споделяли някои от обектите, че им я дават, може средната да е малко по-ниска )).  При едно до две посещения седмично ще излязат на печалба. Такава е схемата просто.
Наричам го пирамида, защото за да съществува трябва да привлича все повече и повече нови фирми, да за я има и да се увеличава разликата между продадените карти/платените посещения на обектите, т.е тяхната печалба.

Разказах как стоят при нас нещата. Малките групи да очакват скоро.....
При осем членна групичката имаме средно 60 посещения месечно.
Отказахме, след като ни увеличават цената почти двойно или прекратяват автоматично договора. За тази цена или по-малко може да се вземе карта в приличен фитнес със спа, че и басейн.

Не съм запознат със Спортпас. По-гъвкави са, но обектите им са по-малко. Наскоро приятел пробва да си вземе, първо се опитали да му пробутат ваучери за храна като основен продукт. Дадоха оферта над 80 лв. месечна цена на човек за фирмата, друг познат има и казва, че си я е взел като частно лице, не чрез работодател. Ще го питам колко му струва.
Но тези се занимават с ваучери за храна, застраховки основно, а спорт картите им са допълнителен акцент. Виждам, че някои обекти са се отказали от тях, не знам защо.

# 170
  • Мнения: 888
Май не е точно същата. Поне плащането става по друг начин - имаш си парола, която вкарваш в сайта и си плащаш за месец. Може картата да ти изтича в понеделник, но ти да излизаш в отпуск във вторник и да я подновиш сам в неделя, когато се връщаш. Реално може да се поднови и спре по всяко време  Rolling Eyes

Да, гъвкаво е, че сам всеки може да се потвърди/откаже ползване за следващ месец или да плати директно.
Сега се регистрирах, в опит да видя как се поръчва Спортпас, но иска код и пише: " Услугата е корпоративна и покупка е възможна, само ако имате предоставен код от компанията, в която работите."
Същата помия, както при Мултиспорт. За краен потребител един......... Joy Joy Joy
Не знам това не е ли дискриминация  newsm78, като онзи филм дето за прасета не може, за кучета и котки може Joy Joy

Последна редакция: чт, 18 май 2017, 14:12 от qsenski

# 171
  • София
  • Мнения: 3 293
Последните постове са просто безумни. Не виждам причина за яда ви (цървул , помия, боклуци, бай ганьовски,...).

Частни фирми предлагат корпоративна услуга на служителите на фирми. Нормално е да искат да печелят от това. Ако предлагат картата на индивидуални клиенти, нямат изгода и биха фалирали.
Точно като корпоративните здравни застраховки. Печели се от неползвалите я.

Самите фитнеси предлагат индивидуални карти и може да се възползвате от тях.

Пирамида е нещо съвсем различно. Още по-малко има дискриминация.

# 172
  • Мнения: 888
Последните постове са просто безумни.

Вие сте най-умната....... Joy Joy Joy Joy
Коментирам една очевдна измама, която уж те насърчава на активен спорт, после ти казва, че няма сметка от теб, че си спортувал активно...... казвам го като ползвател на карта от седем месеца, който я отказва.
А аналогията със застраховката е не БЕЗУМНА, а МАЛОУМНА..тъй като застраховката, за разлика от картата не насърчава никой да боледува. Не знам някой да се разболява умишлено, защото лечението му е безплатно  hahaha

Излизам от темата, написах каквото исках, пожелавам ви на всички да си ползвате картите със здраве поне до пенсия Joy

# 173
  • София
  • Мнения: 3 293
qsenski, целта на частната здравна застраховка е преди всичко застрахователната компания да печели, а на Мултиспорт е абсолютно същата. Изобщо не им дреме дали ще спортуваме.

Ще помоля модератор да се намеси така или иначе.

# 174
  • София
  • Мнения: 1 489
Защо модератор? Какво е станало, или вече е изтрито? Просто споделяме мнения. Не виждам нищо лошо, нито обидно за някого. Пък в крайна сметка времето ще покаже.

# 175
  • Мнения: 3
Здравейте. Интересувам се от картите мултиспорт. Тъй като моя работодател не предлага такъв "бенефит", а аз бих искала да се сдобия с такава....искам да разбера има ли някой, който би могъл да ми съдейства за сдобиването с такава. До колкото знам се полагат по две на човек, за него самия и за придружител. Много ще съм благодарна, ако се отзовете на молбата ми Simple Smile)). Благодаря предварителнооо!!!!

# 176
  • София
  • Мнения: 1 489
Вече искат ЛК навсякъде. Явно са се усетили, че много хора си преотстъпват картите.

# 177
  • Пловдив
  • Мнения: 340
И аз съм от търсещите, срещу заплащане разбира се (предварително, преди заявка). Някой ако може да помогне ще съм много благодарна.

# 178
  • София
  • Мнения: 180
И аз да се присъединя към търсещите карта, /срещу заплащане/, ако някой има възможност и желание да се свърже с мен.

# 179
  • Мнения: 226
И ние 4 човека се опитваме да си намерим. Като гледам тук може да се съберем над десетина, но трябва ЮЛ, през което да се иска оферта и да се сключи договор.

Общи условия

Активация на акаунт