Витамин B12 и витамин D през бременността

  • 98 597
  • 781
  •   1
Отговори
# 45
  • София
  • Мнения: 3 022
Е, да хапчетата се приемат по-лесно така е, но пък по-трудно се усвояват от организма. Simple Smile
На мен също ще ми се наложи да приемам протеин, чакам днес да ми го изпише док. От сега мисля, колко ще е гаден на вкус. Embarassed
Вие колко големи кутии си поръчвате? Гледам, че има и доста варианти на вкусове.

# 46
  • Мнения: 1 149
Моята кутия е голяма 500г.-банан

# 47
  • Мнения: 364
Аз досега вземах по 250 грама , като двете кутии   бяха с различен вкус на случаен принцип  -едната ягода, другата банан - определено банана  ми допада повече и сега ще поръчам    банан голяма кутия от 500 гр.

ЗА други вкусове не мисля да експериментирам  -  шоколад,  капучино  , тропическо небе има , но ще са ми много сладникави знам ли . Може би зелената ябълка -някой опитвал ли е  ?


А от аптека или  магазини за хранителни добавки  за спортисти купувате  -в смисъл къде са по  евтини ?

# 48
  • Мнения: 1 149
Така..аз моята кутия протеини съм я купувала от аптека.Не знам от къде е по-евтино.

Искам да ви пита нещо,на мен Сигридов ми беше пуснал и В6 и е малко под норма,някой от вас изследвал ли го е и какво пие за него?

# 49
  • София
  • Мнения: 877
На мен Сигридов ми предписа Биогаме Про, млечно-яйчен, поръчвах го от сайта на фирмата в разфасовка от 1 кг. за около 45 лв. +доставка 5 лв. Изпила съм около 5 кг. роди се 4300 и съм убедена, че протеина има пръст Wink +белтъчното хранене

# 50
  • Мнения: 364
Baltazara ,  дай моля те линк кой точно вид си пила .
5кг си изпила- в каква доза и колко  време го пи  ? -струва ми се много като количество .

На моята рецепта пише само Биогейм 80-100% - като д-ра каза  суроватъчен  или млечен - който  взема .

АЗ купувам от този , чудя се правилния избор ли е : 
http://www.biogame.biz/?page=products&level=3&prod_id=24#product

# 51
  • София
  • Мнения: 877
Честита Коледа! Ще ти отговоря тук, а не на лс, тъй като може да е полезно и друг. Това е линкаhttp://www.biogame.biz/?page=products&level=3&prod_id=29

На мен ми каза млечно-яйчен, по 60 гр на ден, към края ми каза на 80 да се опитам да го увелича, т.е. 2 приема по 40 гр. Каза да пия едното през нощта, за да не гладувам Simple Smile, а и през деня го изпишквам и не го сувоявам. Доста е като количество, а и аз съм пропускала понякога от небрежност. Последните 2 седмици не си купих, а наблягах много на киселото мляко, вкл. през нощта наистина оглднявах, но протеиновата бълвоч много по-трудно се пиеше.

Друго ми каза, че 5 белтъка на ден е алтернатива на протеина, аз като цяло се стараех и яйца да ям, варих ги навднъж напр. за 1 седмица, и понякога като лекарство хапвах по 1-2. Успех  Hug

# 52
  • Бургас
  • Мнения: 6 468
Адмирации за лекар, който сам се е сетил да провери тези неща!
По време на втората ми бременност аз си ги пуснах сама, тъй като ми беше зле, а единственото, което всички АГ, при които ходех беше да ми изписват още и още желязо. Добре, че сама попрочетох малко, самоназначих си изследвания и се оказа, че желязото ми е над нормата, а Б12 - критично ниско. С инжекции оправих нещата.
Хубаво е и витД да се следи.
Вярно е и това за пулса, даже понякога и пулс дали имаш им е все едно.

# 53
  • Мнения: 364
Baltazara, много благодаря .
Ще взма следващия  път ,като свърша опаковката ,от този вид.
За пиенето през деня не го знаех ,че може да се изпишка ,но аз през нощта е абсурдно да ям -става ми лошо и тежко ,без това едва спя .Даже ако вечерям по-късно ,пак ми е зле ,обикновено хапвам доста рано и после вечерта само плодове .
А и с тези количества ,разтворени във вода ,си става доста течност и  се запълва и  стомаха  , и без това ходя до тоалетна през 15мин .
За белтъци и извара знам ,но ми  омръзват вече.

Баткото го родих 3150 гр.  без белтъчна добавка,тогава пак си бях при д-р Сигридов ,но не ми е предписвал .

Аз се чудех до кога да пия добавките ,понеже друга среща с д-ра няма да имам -след последната ФМ каза ,че няма нужда да пътувам  пак до него за друг преглед -достатъчно е да спазя предписанията. Май до раждането ще продължа всичко предписано ,защото забравих до кога да приемам вит Д,Б12,тотемата и белтъка.

А за приема на протеина и желязото тотема -трябва ли да има интервал -аз гледах да спазвам поне няколко часа,защото желязо и млечни си пречат за усвояването -за протеина на прах важи ли ?

Весела Коледа !!!

Последна редакция: нд, 25 дек 2016, 10:06 от sladka_tortа

# 54
  • София
  • Мнения: 877
На мен желязото ми беше казал да го пия в 15 и 20 ч., аз не можех да ги спазвам, обикновено с обяда и веерята, протеина на 2 приема. Не зная за интервал. При търсене в интернет за тази марка не излизат ласкави отзиви (от културисти), той е български, има в аптеките и други, които също са за бременни, но първо бяха много по-скъпи, не ми бяха предписани, не бяха млечно-яйчни. Но както каза доктора без ядене няма да стане, т.е. основно трябва да се стараете с храненето.

На мен първото ми беше 3650, т.е. никакво изоставане от тромбофилия, аз бях на фраксипарин само тази четвърта бременност след 1-ва перфектна и 2 неуспешни.

Той ми каза, че няма никакво значение дали се роди 3100 или 3300 напр., храненто се прави не за тегло, аз показатели, за развитие. Т.е. не се гони теглото Simple Smile

# 55
  • Мнения: 1 519
Момичета темата е страхотна Simple Smile Поздравления за който я е пуснал.

И аз съм от пациентките на доктор Сигридов, оридох при него едва сега в 32 г.с. Каза ми че бебето ми изостава по показатели за глава и фонтанели и това било заради липсата на важни витамини който са ми нискии според него със сигурност. Назначи ми да си пусна общ белтък и албумин , Б12, вит Д, желязо и ЖСК.
От всичко само албумина ми беше над долната граница всичко друго ми беше ниско . Пия Тотема 2 х 1 , Вит Б 12 мускулно по една ампула на седмица, Вигантол по 10 капки и Протеин на Биогеим млечен. Каза да ги пия до раждането и да не ходя повече при него, че нямало нужда с тази схема щели със сигурност да се вдигнат.

Да ви попитам при вас има ли нещо като индикация както при мен за да ви пусне тези изследвания ?

# 56
  • Мнения: 364
Той ми каза, че няма никакво значение дали се роди 3100 или 3300 напр., храненто се прави не за тегло, аз показатели, за развитие. Т.е. не се гони теглото Simple Smile
Да  ,  това е ясно . Просто понеже  беше написала , че се е родило бебето  4300 и   излизаше ,че  теглото е   цел .
То и за бебетата  храненето в първите месеци е важно за развитието им по аналогичен начин .
Макар да познавам доста отраснали деца с не много интелектуален багаж , които като бебета са били солидно пухкави , респективно добре хранени . Макар , че    и при рационално и  правилно хранене  , някой качват повече , други по-малко .


Да ви попитам при вас има ли нещо като индикация както при мен за да ви пусне тези изследвания ?
индикации едва ли в  пряк вид -може би проследявайки  развитието на плода преценя . НО май ги пуска превантивно  на всички  свои пациенти .

# 57
  • София
  • Мнения: 1 152
С него следим вит Д още преди да забременея. Стартирах с 15 .  Mr. Green За година и половина стана 32. Сега в 21 седмица ми пусна екзотиките си и естествено не е доволен от нищо. Нито вит Д, нито Б12, желязо и белтък. За сега ям по 4 яйца дневно, 6 капки вигантол, даде ми снимка какви хапчета да си купя за Б12 и желязо, но ще пробваме месец и ако б12 не се повлияе - инжекции. Аз веднага склоних за тях, но той иска да пробваме. Аз слушам. Каквото каже - това ще правя.

Тилева, след 20 седмици всички негови пациентки пускаме подобен тип изследвания. Някои повече, други по-малко. Преценява след втората ФМ какво да пусне. И после следи и коригира. Така че за него е естествено това, което ми е казал. Спокойно. Simple Smile

# 58
  • Мнения: 364
За жени ,които не са свикнали на изказа и маниера му ,може да се притеснят -защото се изказва малко плашещо и стряскащо  -особено при втората ФМ май редовно го прави Simple Smile
Но споко -доверявайте му се напълно !
Да е здрав доктора и ние покрай него .

# 59
  • Мнения: 547
Здравейте, момичета! bouquet
От известно време се интересувам за това какви витамини и добавки е добре да се взимат преди и по време на бременност, и по време на кърмене. Интересувам се като всяка жена, която е решила един ден да бъде майка, а аз винаги съм искала да се подготвя по-рано. Laughing Напоследък чета доста за B12 и по-скоро за неговия дефицит. Позволявам си да ви публикувам няколко клипчета, които ме накараха да се поинтересувам повече за дефицита на B12.
Първите 3 са от влога на Зори Павлова (изключително полезни за мен):
https://www.youtube.com/playlist?list=PLkMEjoBsZtv4fV0utKVCCgVvMSsZYBaYd

И нещо от предаването "На кафе":
http://play.novatv.bg/programi/na-kafe/746653
http://play.novatv.bg/programi/na-kafe/744938

Понеже някой питаше какви трябва да са стойностите при бременни - над 550 пикограма/мл
Освен мускулните инжекции, добре се усвоява от организма и таблетки Витамин B12, поставяни под езика.

Надявам се да съм ви била полезна. Иначе и аз съм чувала много положителни отзиви за д-р Сигридов, така че със сигурност няма да сбъркате, ако му се доверите. Simple Smile

Последна редакция: ср, 11 яну 2017, 14:04 от Desert Rose_90

Общи условия

Активация на акаунт