Витамин B12 и витамин D през бременността

  • 98 581
  • 781
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 3 021
Да, вярвай му и си пий желязото. Билкова кръв ли пиеш? Най-вероятно не иска да ти падне под 20, това била препоръчителната стойност.  Wink
Иначе според мен замаяността ти е точно от ниския Б12. Аз бях неадекватна, буквално. Като се повдигне, ще ти стане по-добре. Ти си с термин април, нали?

# 31
  • Мнения: 1 149
Пия Сорбифер.  Значи смяташ ,че заради б12  не се чувстваме добре..Иначе,да,с термин април съм. baby_neutral
Ще го слушам пък.. а и трябва да хвана да запиша час за трета фетална,че като бях последно забравих🤔 Да не остана без дата

Последна редакция: сб, 10 дек 2016, 23:40 от Carrie br

# 32
  • София
  • Мнения: 3 021
Да, така мисля, тъй като и аз бях зле. Simple Smile
Случай го, той знае най-добре. Иначе и аз съм за април, но пиша рядко в темата, не мога да смогна да я прочета.  Laughing
Кога е третата фетална? Аз си записвам всеки месец по 1 час, та се надявам да не я пропусна. Simple Smile

# 33
  • Мнения: 1 149
Да, така мисля, тъй като и аз бях зле. Simple Smile
Случай го, той знае най-добре. Иначе и аз съм за април, но пиша рядко в темата, не мога да смогна да я прочета.  Laughing
Кога е третата фетална? Аз си записвам всеки месец по 1 час, та се надявам да не я пропусна. Simple Smile
ама и на мен ми се струва познато името ти  Simple Smile  ами не съм сигурна ,нещо ми се върти в главата от 28-ма до 30 и някоя си г.с,сега ще погледна в нета до кога беше,да не те подведа и ще ти пиша на лични да не спамим тук.Simple Smile

# 34
  • Мнения: 14
Здравейте,
аз нямах никакви признаци на ниския В12. Много се изненадах и след прегледа бях доста разстроена, защото освен него, разбира се , открихме още неща, които не са в ред и в общи линии по време на цялата бременност от 10 г.с до сега (31 г.с) пия доста неща. При последния преглед бяхме наваксали с почти всичко, остана ми само ниския протеин да поправя Simple Smile) За трета морфология ме извика в 32 г.с. т.е. това ми предстои другата седмица и се надявам да са ок нещата.  Каза, че има по-голям смисъл от морфологията в 32, отколкото в 30 г.с.

# 35
  • Мнения: 9
остана ми само ниския протеин да поправя ...
Протеин на прах   изписаха ли ти  ?
Ако с  храната не може да се навакса .

# 36
  • Мнения: 14
остана ми само ниския протеин да поправя ...
Протеин на прах   изписаха ли ти  ?
Ако с  храната не може да се навакса .

Да, пия по 30 г на ден и съобразявам в менюто да има повече яйца, извара и месо. Честно казано протеина на прах, който ми изписаха не ми харесва, но изпълнявам всичко стриктно Simple Smile

# 37
  • Мнения: 1 149
И на мен ми е изписал протеин на прах и не ми се нрави ,ама си го пия Flutter

# 38
  • Мнения: 364
Е , вие пък сега - мислете си за ягодов шейк  .
Проблема ми е  точно там , че ми напомня на шейк , а аз не обичам такива неща .

Тотемата -ампули желязо , са ми далеч по-гадни .

Последна редакция: вт, 13 дек 2016, 06:24 от sladka_tortа

# 39
  • Мнения: 1 149
Моя мъж ми препоръчва да разтворя протеина не във вода,а в мляко? Може ли? Flutter

Не че е голям проблем,това да е,както се казва,но да попитам. Вие с вода ли го пиете?

# 40
  • Мнения: 14
Може в мляко и е идея по-приятно.
Като споменахте Тотема, понеже и него пиех, ми се случи нещо неприятно. Оказа се, че желязото и лично моята слюнка си взаимодействат и се свързват в трайно съединение, което постепенно се отлагаше по зъбите ми. Та след като няколко пъти се зачудих дали съм яла сладко от боровинки или на сън съм пила червено вино, като се загледах по резците ми имаше направо черни отлагания. Слава богу се изчистиха, при зъболекар, разбира се.
Ако на още някой му се случи да не се плаши, маха се! Но с четката за зъби не става Simple Smile))

# 41
  • Мнения: X
Добре,че ви прочетох.Няма да пия тотем

# 42
  • София
  • Мнения: 3 021
Аз не виждам причина да не се пие Тотема, ако се налага прием на желязо. По принцип го водят изчистено, пила съм го със сина ми и доста бързо се усвоява от организма. Странични ефекти не съм имала.  Simple Smile

# 43
  • Мнения: 364
 denizara , просто вкуса е  по-неприятен - например Сорбифера е хапче  , на което не усещаш никакъв вкус .
НО когато трябва , преглъща се.

За  протеина - втората опаковка се оказа  с бананов вкус  и като ,че ли не ми е  толкова сладникава и по-се понася. Първата е била с ягодов вкус - като шейк ми беше , твърде сладко и ароматизирано .   

# 44
  • Мнения: 1 149
Моята кутия протеин е с бананов вкус. Днес го разтворих в мляко-че е по-приятно,така е .. ама много тежко  Sick май ще си го пия с вода Peace

Общи условия

Активация на акаунт