Бижута и бижутерски къщи

  • 67 875
  • 741
  •   1
Отговори
  • Мнения: 990
Така... За първи път пускам тема и искам това да бъде за бижутата  като цяло... Какви бижута предпочитате за ежедневието и за специални поводи? Какви преживявания и интересни случки сте имали в бижутерски къщи/ магазини? Също имали ли сте интересни случки с бижута - например, свързани с поверия и вярвания като това, че златото "помни"? Изобщо всичко, което ви дойде на ума за този необятен свят на метали и скъпоценни камъни.

# 1
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 267
Аз нося само златни бижута.Имам алергия и не мога да нося друго.
Харесвам златните бижута ,те са подходящи за всякакви поводи.
За ежедневието -нося обеци,2 пръстена и халката,тънко синджирче.
За официални случаи-колие ,гривна ,обеци и пръстен.
Аз съм чувала едно поверие за златото,че загубиш ли злато,рано или късно то се връща при теб.
Случвало се е да загубя пръстен и след година да намеря обеца на пътя. Hug


# 2
  • Варна
  • Мнения: 6 309
Не гледам на темата от положение "красота". Даже се учудих, че е преместена в Красива мама.
По-скоро търговски нюх усещам.

Иначе аз не обичам бижута, никакви. Нося само златни халки на ушите и то от много години.
Но авторката ми е "сестра" по друга причина.
Има хора, които обичат бижута и за тях явно е темата.

# 3
  • Мнения: 2
Здравейте, при всички положения никога не правете грешка да влизате и да купувате нещо от магазини Ge-oro! Преди половин година купих от тях сребърен пръстен с два реда цирконии и оттогава единственото нещо ,което правя е да ходя до магазина и да оставям, и взимам пръстена от поправка. Камъните падат, само че не от небето, а от пръстена, със страшна сила. Не знам дали това са вече лепените или все нови и нови, но фактът си е факт. Първият камък падна буквално седмица след покупката и после вече престанах да ги броя. Разбиране никакво не срещам от тяхна страна - "Ами, ще ви го поправяме, докато има гаранция"... После явно ще се наложи да го изхвърля. За Бога, братя, не купувайте нищо от магазини Ge-oro!!!!

# 4
  • Мнения: 990
Защо търговски нюх?

Аз знам поверие за златото, че не трябва да се вади злато от земята. Например всички злата, които са извадени от археологически разкопки или ако го намерите някъде заровено, не трябва да го носите.

# 5
  • София
  • Мнения: 28 458
Защо търговски нюх?

Скрит текст:
Аз знам поверие за златото, че не трябва да се вади злато от земята. Например всички злата, които са извадени от археологически разкопки или ако го намерите някъде заровено, не трябва да го носите.
Предполагам, защото си собственик на бижутерски магазин?

# 6
  • Варна
  • Мнения: 36 584
Аз нося само сребро. Предпочитам по-нестандартни бижута, не нещо масово. Даже имам познат златар, който ми е изработвал няколко неща по мои идеи. В ежедневието нося два пръстена, три гривни /те никога не слизат от ръцете ми/ и обеци. Лятото махам обеците, защото обикновено са големи, масивни и не мога с тях да слагам каската за мотора, но зимата си нося редовно.

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 5 155
Нося само обици. Предпочитам нестандартните - от плат, от кожа, от глина и т.н. Не обичам злато и сребро.

# 8
  • гр.Пловдив
  • Мнения: 3 310
И аз да се разпиша като фен на златото..

Синджири и колиета не понасям,по принцип мразя да ми се мотае нещо около врата,затова пък обичам гривни и пръстени.Имам по 3 броя гривни,пръстени и обеци ,които сменям в ежедневието,но всички стават и за официални поводи и особено харесвам златото,защото адски си отива с черни дрехи.
Иначе бижутата са ми от около 15г,купувани в добрите стари времена,иначе сега никога няма да си купя приличен пръстен от 10г за 600лв-просто няма да стане..
Особено са ми любими едните обеци с пръстена и гривната на Алтънбаш,майка ми беше сменяла някакво злато и ги купи от Истанбул през 2005г,но аз тогава не им обърнах особено внимание,но в последствие златаря при който ги носих да ми ги почисти ми каза,че Алтънбаш не произвеждали вече масова златна бижутерия,а само диаманти.
Иначе като типичен представител на Телеца мразя промените и никога не бих се разделила с тези бижута,привързала съм се към тях и все едно са част от мен Embarassed

# 9
  • Мнения: 990
Защо търговски нюх?

Скрит текст:
Аз знам поверие за златото, че не трябва да се вади злато от земята. Например всички злата, които са извадени от археологически разкопки или ако го намерите някъде заровено, не трябва да го носите.
Предполагам, защото си собственик на бижутерски магазин?
Никъде не съм споменала, кой е магазина ми и нямам и най-малкото намерение да го правя..Просто това е освен моя работа и хоби и е най-нормалното нещо да пусна такава тема.

# 10
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Не харесвам и не нося жълто злато вече повече от 10 години.
В ежедневието нося сребро или бяло злато. За по специални случаи бяло злато и перли.
Интересен случай с един пръстен.
С две думи при измиване на ръцете в тоалетните на търговски център съм го оставила  до мивката(имам навик след като се прибера у дома  да свалям пръстени и всякакви бижута.)Няколко часа по късно установявам,че съм без пръстен. Връщам лентата и единствената ситуация, в която може да стм го свалила е  при измиването Отивам отново на същото място  и го намирам там, където съм го оставила.За щастие се беше слял с шарките на  плота на мивките.От..От тогава този пръстен придоби званието късметликски( все пак говорим за бижу от бяло злато, диаманти и сапфири ,  стояло на плота на умивалниците в тоалетна на търговски център с висока посещаемост около 4 часа.)

Последна редакция: вт, 04 окт 2016, 13:04 от sl

# 11
  • Мнения: 990
Не харесвам и не нося жълто злато вече повече от 10 години.
В ежедневието нося сребро или бяло злато. За по специални случаи бяло злато и перли.
Интересен случай с един пръстен.
С две думи при измиване на ръцете в тоалетните на търговски център съм го оставила  до мивката(имам навик след като се прибера у дома  да свалям пръстени, обеци и колиета.)Няколко часа по късно установявам,че съм без пръстен. Връщам лентата и единствената ситуация, в която може да стм го свалила е  при измиването на Отивам отново на същото място  и го намирам там, където съм го оставила.За щастие се беше слял с шарките на  плота на мишките.От..От тогава този пръстен придоби званието късметликски( все пак говорим за бижу от бяло злато, диаманти и сапфири ,  стояло на плота на умивалниците в тоалетна на търговски център с висока посещаемост около 4 часа.)




Истинска късметлийка си  Joy

Последна редакция: вт, 04 окт 2016, 12:57 от Silver Light

# 12
  • някъде под слънцето...
  • Мнения: 7 222
Телефонът ми има някакъв редактор, който си модифицира думите както намери за добре,.
Не очаквах а го открия, но той си стоеше и ме чакаше.Бях много щастлива.
Ситуацията е от преди поне 8 години.
Обожавам бижута с камъни.Предпичитам прозрачните. От цветните харесвам само сапфири.
Обожавам и перли. Особено  не толкова претенциозните колиета и гривни с по една перла на кожена метална или силиконова каишка.Харесвам и изцяло пелени колиета и гривни,  но те са много претенциозни и не са за всеки тоалет и ситуация.

Харесвам и нося тънки кожени гривни, полускъпиценни камъни на кожена каишка..Но поне тук те ме влизат в категорията бижутерия.В Испания има два различни термин Joyería .( бижута от злато) Bisutería ( ваички останали бижута)





Последна редакция: вт, 04 окт 2016, 13:31 от sl

# 13
  • Мнения: 1 972
Жълто злато не нося от 15+  години. Имаше период в който носех сребро и бяло злато. След това не носех нищо, ама нищо. Това лято се запалих по бижутата от стомана. Имам вече пръстени, гривни, обеци ..... Нося ги с голям кеф Heart Eyes

# 14
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 722
Нося и злато и бяло злато, и сребро и платина. Не вярвам в поверията за злато...имам семейни бижута (с такова удоволствие нося годежните бижута на прабаба ми например, че ме заболя сърцето, когато трябваше да ги поделя със снаха ми. Добре, че тя не носи такива, та все още са в мое владение  Mr. Green), и не бих ги развалила, само заради едното поверие.
Имам бижутер, който ми прави бижута по индивидуален проект. Имам и нови проекти...
Имаме традиция от всяка страна, която посещаваме да си вземам бижута, или с типичен за района камък, или с типичен дизайн.
Покрай бижутата или камъните, научавам много нови неща- за страната, камъка, истории

Общи условия

Активация на акаунт